Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha fiatalon egyedül kellene...

Ha fiatalon egyedül kellene lakást venned elfogadnád teljesen idegen emberek segítségét?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nem értesz hozzá, semmi tapasztalatod lakásügyben. Idegenek felajánlják, hogy tanácsokat adnak neked, segítenek. Elfogadnád? Eszedbe jutna, hogy vajon miért segít? Szerinted ennek van valami hátránya? És ha elfogadod meddig mennél el? Személyes találkozó, közös lakásnézés vagy csak interneten keresztül?
2011. jan. 19. 08:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha magánszemélyek ingyen ajánlják fel a segítségüket, legyél nagyon óvatos.


Viszont ha olyasmire gondolsz, hogy ingatlanügynök ajánlja fel a segítségét, akkor nyugodtan elfogadhatod, mert pontosan tudod, hogy miért dolgozik. Ilyen helyzetben én lehetőleg olyan ügynökséget választanék, akik mindnt elintéznek, a hitelügyintézéstől a bejegyzésig végig kísérik az ügyletet. Így persze minden fázisból kapnak hasznot, de cserébe nem hagyják, hogy átverjenek téged.

2011. jan. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Magánszemélyről lenne szó.
2011. jan. 19. 08:40
 3/13 anonim válasza:

Idegen emberek segítségét nem fogadnám el, csak akiket én bízok meg!


De egyszerűen megoldható a probléma, hiszen csak fel kell bérelni egy ingatlan értékbecslőt és egy ügyvédet.

És mivel ezeket saját magam keresem fel, nem lehet átverés a dologból.


Egy nagyobb ingatlanirodába is be lehet menni, és elintéznek mindent. Ha az embernek kételyei vannak, megbíz egy ügyvédet, hogy nézze át a szerződést.

Ha pedig az ingatlan ára a probléma, akkor pedig egy értékbecslőt. Egy értékbecslés kb. 15-25eFt. Ennyit megér hogy az ember ne bukjon milliókat!

2011. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem Ne fogadd el ! Ha meg ovb-s a "magánszemély"-akkor pláne !
2011. jan. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi az az ovb?
2011. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt én is megkérdezném mi az az ovb, még sose hallottam.
2011. jan. 19. 10:02
 7/13 anonim ***** válasza:
NEM! Kizárólag szakemberrel tárgyalj, idenektől sem tanácsot, sem kapcsolatot, ajánlást, "jó vételt" ne fogadj el. És egyáétalán, hogy került szóba idegenekkel, hogy lakást akarsz venni, magyarul, hogy van pénzed?!
2011. jan. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10:05-vagyok, ingatlanos, írj privátban, elmagyarázom, hogy mire vigyázz!
2011. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
lehet, hogy csak ismerkedni akar:)Mindenesetre gyanús szó se róla. Az ingatlanosokban talán még annyira se bíznék meg mint egy ismeretlen magánszemélyben.Ők 100% hogy átvernek míg egy ismeretlen magánszemélyről el tudom képzelni, hogy segíteni akar.
2011. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2011. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!