Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha kiveszek egy szobát, és...

Ha kiveszek egy szobát, és egy idegen lány mellé társulok albérletben, akkor hogy működnek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Most így konkrétan arra gondolok, hogy például tisztítószereket, papír árukat mindenki vesz magának, vagy együtt, vagy ez most hogy megy?

A másik meg, hogy közös hűtő, ergo ha veszek 1 doboz tejet, vajat, kenyeret, akármit, most mi a biztosíték arra, hogy az az idegen ember nem eszik bele a kajámba...Mert most hiába címkézem fel, ha olyan az illető, akkor magasról tesz arra, hogy az az enyém...

Más hasonló helyzetben hogy csinálta?

Mármint nem mintha ilyen k*rva irigy lennék, csak r*hadtul nem lehet megélni 70-80 ezer Ft-ból, és ha pl. más eszi meg a kajám felét "sunyiban", akkor az úgy elég szív*s...

Szóval értitek.. :/

Csak most k*rvára nincs kedvem rohangálni a saját budipapírommal, mint egy táborban, mert az k*rva gáz, de semmilyen tapasztalatom nincsen ilyen téren, mert sosem költöztem még egy vadidegen mellé...

Meg most honnan tudjam, hogy az illető szokott-e rendesen fizetni, vagy majd helyette is én sz*vok...

Áh, annyira gáz ez az egész dolog, de sajnos egy ismerősöm sincsen, akivel összeköltözhetnék. :(


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 12. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt idegen lakótársam (én kerestem magam mellé a lakásba), és semmi problémánk nem volt. Teljesen egyértelmű volt, hogy a kaja mindenkinek a sajátja. Az egyebeket is mindegyikünk magának vásárolta. A lakbért én rendeztem a tulajjal, a lakótárs nekem adta oda a saját részét. Tökéletes volt a kapcsolat.

Merre keresel lakást?

2011. jún. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a következőt tapasztaltam.

Angliában élek,és párszor kiadtam az egyik szobát(üres)

Mi az eső nap megegyeztünk a bérleti díjról,és hogy melyik nap kell fizetnie.A szoba amit kiadtam onnantól kezdve számomra tabu volt.Nem mentem be.Ahogy a bérlő sem jöhetett a mi hálószobánkba,A nappali,konyha,fürdő közös.Ágyneműt biztosítottam,de törülközött nem.A wc papírral nem csináltam problémát,hiszen azt úgyis meg kell vennem akkor is ha nincs lakóm.Mosópor, öblítő,tusfürdő,fogkrém és egyéb dolgok nem közösek.Azt mindenki megveszi magának.Én csakis a sajátomat használom,ahogy a lakó is csak a sajátját.A konyhában egy szekrényt felszabadult,és a lakó tárolhatta az élelmiszereit(cukor,kávé,vagy bármi) A hűtőt az első nap közösen elosztottuk.A felső polc az enyém az alsó az övé.Én csak a felsőbe pakoltam a cuccaimat ő csak alulra.A kaja sem közös.Nekem nem volt gondom,mert sosem ette meg a kajánkat,és mi sem az övét.

Mielőtt még beköltözött volna bizonyos szabályokat vezettem be,és kérdeztem hogy van -e kifogása ellene,mert ha igen akkor nincs miről beszélni.Csak 2 szabály volt.

1.Nincs dohányzás.(az udvaron ha akar lehet,de lakásban tilos)

2. Mindig mosogassa el maga után az edényeket.

De sokszor nem jó idegenekkel egy fedél alatt élni,mert mindenkinek megvan a maga szokása.Egy kedves barátunk arról panaszkodott,hogy a lakója rendszeresen kieszi mások kajáját.nem fizet időben stb.Volt olyan hely ahol 6-an éltek idegen egy fedél alatt és egyik sem volt tekintettel a másikra.

Hogy ne járj rosszul nagyon meg kell nézned hogy kivel osztod meg a lakást..Ha jó emberismerő vagy akkor ki tudod szűrni a link alakokat.

2011. jún. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

III. kerületben, vagy esetleg II. I. XII. Vagy Szentedre, Pomáz, Pannónia-telep, Szent-István telep, Budakalász.

Erre a pár helyre gondoltam.

2011. jún. 12. 00:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor mi leveleztünk nemrég ezzel kapcsolatban.
2011. jún. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kaját általában mindenki magának veszi, a többi megegyezés kérdése. Szerintem a legcélszerübb ott is a külön bevásárlás, mert akor nincs vita.

A lakás használatában meg lehet alapszabályokat felállitani, de nem érdémes túl sokat, csak egy-két fontos dolgot.

2011. jún. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezeket a dolgokat meg kell beszélni előre. Mi úgy csináltuk, hogy egyszer az egyikünk, egyszer a másikunk vette a vécépapírt. A tisztítószereket is felváltva.

De laktam olyan helyen, ahol volt egy doboz a közös kiadásoknak, abba mindig tettünk ugyanannyi pénzt, és abból lettek megvéve a dolgok.

A hűtő - normális lakótárs nem eszi ki a kajád. Normáltalannal beszélni kell,rosszabb esetben felmondani.


Igazából az a lényeg, hogy mindnt azonnal meg kell beszélni, akkor valószínűleg semmi gond nem lesz.

2011. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi négyen laktunk együtt, és soha nem volt ebből probléma. Mindenkinek saját kajája volt, bár egymást mindig megkínáltuk. Kozmetikumai, tisztálkodószerei megint csak mindenkinek saját volt, de a tisztítószereket, wc-papírt, szappant közösen vettük (valaki megvette, aztán a nyugta alapján mindenki beadta a részét). Szerintem elég hülyén nézett volna ki a wc mellett 4 darab felcímkézett wc-papír.
2011. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem a domestost, szappant mosogatószert wcpapírt vegyétek együtt, hiszen azt mindketten használjátok, takarítani és segget törölni muszáj :D


ruhákhoz való mosószer, kozmetikumok, egyéb nyalánkságok az saját kontó, kaja szintén.

esetleg cukrot, kávét vehettek 50-50 arányban, de ha valaki többet használ mint a másik, abból balhé van néha.


a lényeg a következetesség, és a szabályokhoz való ragaszkodás. ha egyszer engedékeny vagy, akkor nagy az esély rá, h fejedre nő, és kihasznál.

2011. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!