Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szoktak nálatok is keresni...

Szoktak nálatok is keresni idegen embereket?

Figyelt kérdés

Nálunk ma is itt voltak a rendőrök és egy illetőt kerestek, akit nem is ismerek. Csak akkor voltak hajlandóak elhinni, hogy nem én vagyok az és nem hazudok, mikor megmutattam nekik az irataimat. Ők meg mindent felírtak még a mobilszámomat is meg kellett adnom.

De ez a jobbik eset volt, mert tavaly is kerestek valakit (mást), akkor hajnali 5-kor csöngettek fel a rendőrök.

Mások is kerestek már az utóbbi időben itt kétszer is megint újabb nevű illetőt, akinek állítólag a város szélén van valami földterülete és azt akarnák tőle megvenni. De nekünk semmi közünk hozzá.

Két éve meg az adóhatóságtól jöttek valami több milliós adótartozást behajtani. Aztán még nekünk kellett bizonygatni, hogy hiába ez a cím van megadva, nem mi vagyunk azok, akiket keresnek.

Nem értem mért mindenkit itt keresnek. Mért mindenki ezt a címet mondja be. Teljesen átlagos cím, még azt se mondanám, hogy túl gyakori, mint pl a Rákóczi út, vagy Kossuth Lajos utca, ami szinte minden faluban van. A háznak is a szüleim voltak az első tulajdonosai, 30 éve csak mi éltünk itt. Tehát még azt se lehet mondani, hogy az előző tulajt keresték.

Veletek is szokott ilyen lenni? Régebben nem volt ez jellemző, de az utóbbi két évben már öt ilyen eset volt. Kicsit kezd már zavaró lenni.

Azt már csak mellékesen írom le, ehhez kapcsolódóan, hogy tavaly meg keresett valaki a mobilomon. Számomra ismeretlen illető volt. Valami olyasmit hadovált, hogy valaki megadta neki az én számomat, mert én állítólag, tudom, hogy lehetne gyorsan elpasszolni 5000 liter lopott gázolajat. Én meg csak néztem, hogy mi van...


2011. márc. 21. 16:54
 1/9 anonim válasza:

Szerintem valamelyik ismerősöd szivat.. :/ Nem nagyon lehet tenni ellene bármit is :(.

Hozzánk kétszer csöngettek be, de abból az egyik gyanítom rabló volt, mert összevissza beszélt baromságokat, hogy mit is akar.

2011. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez azért nem tartom valószínűnek (mondjuk a telefonálóst ráfoghatjuk), mert:

1. Mért szívatna éveken keresztül ismeretlenül? Ennek nem sok értelme lenne.

2. Előtte évekig nem itt a szüleimnél laktam.

3. Az első rendőrös esetnél, állítólag annak a felesége, akit kerestek, mondta be ezt a címet. Elég valószínűtlen szívatási terv, hogy valakit megkeresni, akit egyébként is keresnek a rendőrök, megkeresni az összes hozzátartozóját, rávenni őket, hogy ha címet kérnek, akkor ezt a címet hazudják, és még pont előre tudni is hogy a rendőrök rövidesen ez után kérdezni is fogják ezt.

Ez egy több szempontból is kivitelezhetetlen terv.

4. Az APEH-nél több milliós tartozást felhalmozni, magánokiratot hamisítani a cím végett, megint csak elég idióta dolog lenne.

5. A hatóság félrevezetése tudtommal bűncselekmény. Én nem kockáztatnám azt, hogy börtönbe zárjanak, csak azért, hogy valakit szívassak.

2011. márc. 21. 17:14
 3/9 anonim ***** válasza:
kérj tőlük igazolványt,igazolják magukat,jegyezd fel,és kérdezz rá az adott szervnél,hogy ők küldték-e őket...
2011. márc. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Nekem a tesom járt úgy,mire hazament a levelesben egy vadidegen névre,de az Ő lakása cimére járt Végrehajtó.Ha netán oda van valahol,vagy hónapokig a kórházba ,akkor fel is törik a lakást?Meg kerestem az okmányirodán az adóvégrehajtót aki jött.Állitólag akit keresett annak ez volt az iratai közt megadva.Legalább 5 kilós volt már az akta,a levelek visszamentek ismeretlenként.Volt adótartozása az Önkormányzatnál.Nekem kellett nyilatkozni,hogy nincs tudomásom erről az illetőről,az előző tulajdonos egy 86 éves néni volt.Azóta nem zaklatták.Na de aki dolgozik az nem mehet el a munkából tök feleslegesen.Mondtam add ide a papirt majd én ráérek mert boldog nyugdijas vagyok.Nálunk is volt,hogy hajnal 3 kor kicsengettek,hogy a rendőrőket engedjük be,mert a felettünk lévő gyerek karambolozott és az autóját hozzák el az útból.Könnyen bejelentkeznek az ember lakásába,máskor,ha adatokat is kért a Földhivatalnál,személyit felirták,hogy mit néz meg.
2011. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a behajtós dolog nálunk is így volt. A cím stimmelt, csak azt kérdezték, hogy ez-e az, a név nem is érdekelte őket.

Mikor elkezdtem mondani nekik, hogy ez valami félreértés lesz, elkezdték nyomni a jól begyakorolt sablonszöveget, hogy ezt meggondolhattam volna ám előbb is, meg hogy a felszólításokra kellett volna reagálnom és befizetnem amit állítólag elsikkasztottam, mert az már az utolsó, ha őket küldik ki.

Akkor derült ki, hogy nem ez a név, akit keresniük kéne. Na akkor fülüket, farkukat behúzva egy halk elnézés kéréssel és elvörösödött fejjel nagyon gyorsan elhúzták a csíkot.

2011. márc. 21. 17:53
 6/9 A kérdező kommentje:

17:28, azért egy rendőrautó a kapu előtt, két rendőrrel a kapuban teljes harci díszben, főleg hajnalban, megkülönböztető jelzéssel elég meggyőző tud ám lenni.

Közben a mostani eset után érdeklődtem is utólag a helyi rendőrörsnél. Állítólag a népesség-nyilvántartótól kapták meg ezt a címet öt másikkal együtt a környéken, arra a személyre vonatkozóan, akit kerestek. És hivatalból voltak kötelesek az összes címet végigjárni. Bővebben nem avattak be. Így azt se tudom, hogy minek neki az én összes személyi adatom és a telefonszámom.

2011. márc. 21. 17:59
 7/9 A kérdező kommentje:

Ja, persze olyan nálunk is van szinte hetente, hogy ajánlott levelek értesítőit hozzánk dobják be, ami más névre szól.

De az csak azért van, mar a postás és a különböző hivatalokban dolgozók nem tudnak olvasni. Ha az utcanevünkből kihagyunk egy betűt és egy ékezetet, máris egy másik értelmes szót kapunk. És mit ad isten van is ilyen utca a városban. Így ez okból rendszeresen kapunk ajánlott leveleket a bíróságtól, rendőrségtől, önkormányzattól, egyéb furcsa helyekről, amik nem is nekünk szólnak. Az eredeti címen is elég furcsa népek lakhatnak, mert vagy öt különböző vezetéknevű illetőnek jönnének oda ilyen levelek.

Kezdetben még mindig szóltunk a postán, de aztán belefáradtunk. Most már egyenesen dobjuk az ilyeneket a kukába.

2011. márc. 21. 18:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Be kellene menni az önkormányzathoz, a lakcím-nyilvántartóba, és nézzék meg, hogy az elmúlt években valaki nem-e bejelentkezett oda állandó lakcímre a tudtokon kívül. Ugyanis ma már ez csak így megy. Ha ez van, és az illetőnek volt valami vállalkozása, amit ugyanerre a címre jelentett be, nemcsoda, hogy az apeh is ott keresi. Érdemes utána-járni. Az én szomszédomat is pár évvel ezelőtt majdnem "begyűjtötték" a rendőrök egy hajnalban. A végén kiderült, hogy rajta kívül a lakásba még be volt jelentkezve teljesen vadidegen család is, és ő nem is tudott róla.
2011. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oké. Pár éve egyébként öröklés miatt meg lett nézve, akkor nem volt senki rajtunk kívül. De ezek szerint nem árt sűrűbben utána nézni.

De ha lenne, akkor a szemétszállító cég már rég feljelentett volna, hogy csalunk a számlával. Nagyon buzgók. Nálunk nem aszerint kell fizetni, hogy hányan laknak egy házban, hanem aszerint, hogy hányan vannak bejelentkezve. Így volt, hogy nem is lakott senki itt, kukát sem raktunk ki, mégis 4 fő után kellett fizetnünk a szemetet. Mikor kértünk kedvezményt, azzal az indokkal utasítottak el, hogy az önkormányzat nyilvántartása szerint ez az állandó lakóhelyünk és kötelesek vagyunk fizetni ha kirakjuk a szemetet ha nem.

2011. márc. 21. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!