Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan bizonyosodhatok meg...

Hogyan bizonyosodhatok meg róla, hogy nincs több egér a lakásban?

Figyelt kérdés
Panellakásról van szó (4. emelet!), szombaton az asszony meglátott elsuhanni egyet a konyha irányába. Kiakadás, para, irány anyósom. Másnap reggel profi szakemberek jöttek, méreg-kockákat helyeztek ki, azt mondták, hami után 24 óra, és annyi. Azt is mondták, hogy ha nem találnám meg a tetemeket, no para, nem lesz büdös, elszárad. (Köszi!) Első éjszaka két kocka fogyott (régóta nem használt cipősszekrényben, ahol előtte rágásnyomokat láttunk egy papucson, illetve konyhában mosogató alatt is egy, ebbe az irányba zúzott az a bizonyos szombaton.) A szobákban 3. napja érintetlen a cuccos, tetemet még nem láttam. Hol a p-ba jöhettek be??? És főként, hogyan lehetek benne biztos, hogy tiszta a levegő? (mennénk már haza)
2011. szept. 20. 17:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
FAlon simán felmennek. De átjönnek akkora lukakon is, amin te soha nem gondolnád.
2011. szept. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

18:27 vagyok, én írtam a macskát. Tapasztalatból, én is panelban lakom, és van egy cicánk. Abszolút nem zavar sok vizet, leginkább egész nap alszik, éjszaka játszik meg vadászik mindenre (leginkább bogarakra, de az elöl felejtett gombbal, öngyújtóval, fültisztító pálcikával is vadászosat játszik :D). Ja meg reggel ébreszt a reggeliért, bár ez ha zavarna, akkor egyszerűen nem engedném be éjszakára a hálóba.

Én úgy érzem, hogy a legjobb döntés volt, hogy befogadtuk (menhelyről van). Ő is ivartalanított, arra kell csak figyelni, nehogy túletesd. Sajna először a nagy szeretetünkkel alaposan felhizlaltuk a cicót, aminek az egészségi problémákon túl olyan hátránya is van, hogy egy dagadt macseknek eszébe se jut egerészni.

Na lényeg a lényeg, hogy szerintem megéri a cica, csak mindenképpen egerésző fajtát szerezzetek!

2011. szept. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy olyasmit vittél fel amiben benne volt? Tárolóból holmit, kis csomag krumplit zöldségestől....

Gazdaboltban lehet venni rugós egérfogót. Én is utálom felállítani, de nekem az vált be legjobban. A vész múltával is hagyd beélesítve, időnként nézd meg....

2011. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Panelban egér? Azt hittem csak nálunk vidéken vannak egerek a kertes házban.... Nálunk egy ragacs épp ma fogott meg egy egeret...


Azért nem kell tőlük úgy félni! Meg ha nem vagy otthon, csak jobban cincognak, de komoly! Az embertől ők is menekülnek...


Az meg hogy nem bűzlik, ha megdöglik... Nagy tévedés! Pár napig igenis nagyon büdős tud lenni! Mi egyszer sehol lem találtuk a mérgezett egeret, csak mikor már bűzlött, a szag alapján lokalizáltuk... A gáztűzhely aljában lehelte ki a lelkét... De amúgy igen, ha hagytuk volna, előbb utóbb összeszáradt volna, akkor már nem büdi. Na de...

2011. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

Én panelben lakom a 3.-on. Nyár elején mi is megküzdöttünk ezzel a problémával. Mondjuk nálunk a lakásban nem volt, "csak" az erkélyen. 7-et fogtunk. Legalábbis a csapda.

Egyébként a külső panelszigetelésben randalíroztak.

Én is nagyon ki voltam. Minden hézagot kifújtunk pur habbal. Tudom, hogy ki tudja rágni ha akarja, de eddig még nem akarta, szóval most már tiszta a levegő! :)

Amúgy szerintem kellene szólni a közösképviselőnek, mert lehet, másnál is van és akkor Te magányos harcosként nem sokra mész.

2011. szept. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!