Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik, úgy igazán szeretitek a...

Akik, úgy igazán szeretitek a karácsonyt, mikor kezdtek készülődni rá?

Figyelt kérdés
Írtok teendő listát? Hogyan díszítetek? Mindenre kíváncsi vagyok!! :)
2011. szept. 23. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az ajándékokat, már szeptemberben elkezdem vásárolni, azért mert karácsonykor nagyon drága:) A lakás díszítését december elején kezdem meg, a fát pedig csak az utolsó pillanatban szoktuk megvenni:)A férjemmel szoktunk listát írni az ételekről és italokról. már november végén tudjuk mi lesz a menü, így tuti nem fog hiányozni semmi hozzávaló:D
2011. szept. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ez most érdekes lesz,mert karácsony körül fogok szülni elvileg!:) Szóval most a nagy készülődés nálunk elmarad, mert nem hiszem,hogy nagyon fogom bírni. Meg mindenki azzal nyaggat,hogy a babára koncentráljunk!

De azért már most gondolkodom az ajándékokon, pont ezért, mivel idén jóval hamarabb kell megvenni!:)

Dísznek a tavalyiakat vesszük elő! Van mézeskalács koszorú, fények, apró mikulások, ajtódísz stb.

Én imádom a karácsonyt!

2011. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Mi úgy szoktunk készülődni, mint annak idején, amikor a rendszerváltás volt. Nem hamarkodjuk el a bevásárlást. Angliában pl. októberben kezdődik a karácsonyi készülődés (nem vicc). Csak az a legnagyobb baj a készülődéssel, hogy iszonyat sokan lesznek a boltokban, a felelőtlen szülők magukkal viszik a hisztis, hiperaktív gyerekeiket.


Régi, jó állapotban levő díszekkel díszítjük fel a karácsonyfát, mert hát, mi szeretjük a nosztalgiázást.


Erről ennyit tudtam írni. Sajnos nagyon megváltozott minden Mo-on. Régi szép idők voltak azok, amikor a Télapó a csizmába rakta a csomagot, és nem kéményen keresztül közlekedett, nem szarvasszánon közlekedett... Mindent átvettek az amcsiktól. Nem is beszélve arról, hogy a plázákban a Télapó a gyerekeket az ölébe ülteti. Ilyen nem is volt nálunk eddig...

2011. szept. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Épp tegnap jutott az eszembe,hogy az egyik tavalyi ajándék amit vettem valakinek kicsi lett (harisnya :D) és tegnap vettem helyette másikat, :D oda is adtam, azért örültek. :D Mondtam hogy sietni kell mert mindjárt itt a következő karácsony. :D Én kicsit le vagyok maradva.
2011. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már készülődöm. Ilyenkor még nagyon olcsók a díszek, és van is mindenből. No meg a költségek 3-4 hónapra elosztva nem olyan megterhelők.

A másik dolog, hogy amióta külön élek a szüleimtől, sokkal nehezebb kitalálni, minek örülnének, így az ajándékokon nagyon sokat töröm a fejem. Nem vagyok híve annak, hogy rendezzük le a másikat egy alsógatyával vagy egy parfümmel, annak számomra az az üzenete, hogy az ajándékozó annyira sem méltatja az ajándékozottat, hogy kitaláljon neki valami személyre szabott ajándékot.


Listát nem írok. A szertartásnak hagyománya van nálunk, amit már álmomban is meg tudnék csinálni. Arra ügyelek, hogy december elejére, amikor elkezdődik a boltokban az őrület, már minden meglegyen, ajándékok, díszek, csomagolás. Az advent már az ünnepre való készülődésé. Az elején feldíszítjük a házat (tudom, buta amcsi szokás, de nekem nagyon tetszik), aztán hétvégeken mézeskalácsot sütünk, karácsonyi dalokat éneklünk, forralt bort iszunk a karácsonyi vásárban, nagyokat sétálunk és szánkózunk, ha lehet. No meg ha valamit kell még bütykölni az ajándékokon, annak olyankor van az ideje. Vásárolni ilyenkor már nem szoktam, a tömeg elvenné a karácsonyi hangulatom.

2011. szept. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Húú, köszönöm az eddigi válaszokat, olyan jó olvasni őket! Azért is tettem fel a kérdést, hogy találjak olyan emberkéket, akik olyanok,mint én, mert sajnos szinte mindenhol azt hallom, hogy a karácsony mekkora nyűg meg mennyire nem szeretik. :( Pedig olyan csodálatos és olyan széppé lehet tenni! :)


Egyébként én is próbálom úgy csinálni, hogy az utolsó két-három hét már ne a kapkodásról, embereken való átverekedésről szóljon. Nem szeretem a tömeget, ráadásul minden nagyon drága..


Várom a további válaszaitokat is, olyan jó olvasni! :)

2011. szept. 23. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Szeretem a karácsonyt, de annyi rohangálni valóm van minden nap, hogy nem nagyon érek rá ezzel foglalkozni. Így csak karácsony előtt 1-2 héttel kezdek el készülni rá.

Régebben, gyerekkoromban november vége felé kezdtem el számolni, hogy hány hét, nap van vissza még karácsonyig.

2011. okt. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretek időben elkezdeni készülődni. Van, hogy már tavasszal vagy nyáron pl. külföldi nyaraláskor megveszek vmi ajándékot, mert úgy gondolom, hogy ezt pont X-nek találták ki. Nem tartom szerencsésnek a kényszeredett ajándékvásárlást, hogy csak azért veszek vmit mindegy milyen áron, mert már mindjárt Karácsony és muszály megvenni. December elejére tényleg már csak a csomagolás, díszítgetés, adventi vásárban sétálgatás marad. Tavaly két pici és munka mellett építkeztünk, így elmaradtam mindennel, kapkodás volt a vége. Nem volt jó érzés. Viszont az tök jó volt, amikor a nem teljesen kész házban (még villany sem volt) a villanyórától bevezetett hosszabbítóba bedugott izzókkal megvilágított, feldíszített karácsonyfa és a begyújtott kandalló világított a nagy sötétben. A picik teljesen el voltak ámulva. A poros még csak betonos padlóra leterített pokrócon bontogattuk az ajándékokat. Ahol akkor ideiglenesen laktunk, nem is fért volna a karácsonyfa és így sokkal emlékezetesebb lett. A fa azóta kint van az udvaron, idén is azt a fát díszitjük.
2011. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Imádom a karácsonyt, viszont én csak november végén kezdek el készülődni. Sajnos az utóbbi években már halottak napja után minden üzletben "karácsonyi hangulat" van és mire tényleg eljön az ünnep elveszik a hangulat.

Sajnos ma már minden arról szól, hogy mindent vegyél meg, mert attól lesz szép a karácsony. Ez akkora baromság. A karácsony a szeretet ünnepe, arról szól, hogy együtt legyen a család. Mi a férjemmel nem szoktunk ajándékot venni egymásnak, ha valamire esetleg szükségünk van, azt vesszük meg. Nem vagyunk már gyerekek.

Viszont imádok sütögetni. Minden évben csinálok mézeskalácsot. Tavaly találtam egy tuti receptet, amiből végre nem kőkemény süti lett. El is fogyott még az ünnep előtt, így 24-én délelőtt kellett sütnöm egy újabb adagot. :-)

Díszíteni a férjemmel együtt szoktunk 24-én este. Idén már éjszaka kell majd díszítenünk, mert márciusban bővült a család és a kislányunk nem láthatja, hogy apa+anya díszít. A fát ugyebár a Jézuska hozza. :-)

Azt hiszem, idén várom a legjobban az ünnepet, mert ez az első karácsonyunk hármasban. (Igaz, már tavaly is hármasban voltunk, de akkor még a tündérkénk a pocakban volt.)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, meg a kislányom is ébredezik, de kíváncsian várom mások válaszát is.

2011. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Örülök a kérdésednek. Mai rohanó világban nem sok embert érdekel.Vannak akik egyáltalán nem készülnek, mert máshoz mennek vendégségbe.Ha van gyerek ez nagyon fontos, hogy készülj rá mégpedig, időben. Én egész évben készülök rá. Ha meglátok valamit amit úgy gondolom ...neki jó lesz ajándékba,akkor lehet, hogy megveszem akár nyáron is és elteszem. Meg van a veszélye is. Volt már rá példa, hogy elfelejtettem vagy úgy eldugtam, hogy nem találtam meg. De a kérdésedre válaszolva.Én már október elején nézegetem a különféle újságokat,Net-en mit találok ötleteket és én magam készítem el.Gyerekeknek Plüss figurákat, könyvborítót, képeslapot.....stb.Próbálom bevonni a kisunokámat is, de nem igazán érdekli.Erről azt gondolom mivel látta, hogy ez nálunk hogy működik, majd egyszer ha családja lesz eszébe fog jutni nagyi mit csinált.

Már keresem a különleges recepteket, amit majd megfőzök vagy megsütök.Előre elkészítem az étlapot, ami a reggelit, ebédet, vacsorát tartalmazza minden napra az italokkal, desszerttel, gyümölccsel bezárva.Ilyenkor a kávé sem a hétköznapi.

24-én kora este összejön a nagy család. A dédikétől a kis picurkáig mindenik ott van.Mindig más-másnál vagyunk.Összedobjuk a hozzávalókat. Megbeszéljük ki mit készít el. A háziasszony mindig a vacsorát főzi.Süteményt, italt visszük.Mindenki kap ajándékot.Rá jellemzőt.Én legutóbb egy pici piros meccsboxot kaptam. Utalás volt, mert sikerült vennem egy rég óhajtott használt Suzukit.Annyira örültem az ajándéknak, hogy azóta is a fő helyet foglalja el a lakásban.

Mivel tudom mit sütök, főzök ezért írok bevásárló listát. Csak azt veszem meg amire valóban szükség van.Igyekszem nagyjából mindent megvenni 1-2 héttel karácsony előtt, hogy ne keljen sorakozni még a pénztárnál sem. Csak a friss dogok maradnak a végére. Tej, tejszín, kenyér...

November vége felé egy hatalmas nagytakarítást csinálok.MINDENT MEGMOZGATOK.November végén előkerül az Adventi koszorú,ajtódísz, girland,tüllmasni stb. Már ősszel gyűjtöm a vadgesztenyét, makkot, diót stb,hogy legyen ajándék és dísz belőle.Gyertyák mindenütt. Kicsitől a nagyig.Van néhány karácsonyi CD-m. Az utolsó hétre van listám arról melyik nap mit sütök meg előre és mit csinálok.20-a után egy újabb nagy takarítás, de már nem mozgatok meg mindent.23-24-én mindennel elkészülök. Most picurkánk is van így most 24-én délután díszítjük majd a fát titokban. Élmény látni a csodálkozó tekintetét mikor majd meglátja a hatalmas világító fát.Sajnos egyre kevesebben vagyunk a fa körül, mert a fiatalok "mind" külföldön vannak a jobb boldogulás reményében.Remélem tudtam neked segíteni. Ha még kérdésed van szívesen válaszolok. Üdv.Marica

2011. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!