Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikor fűt/melegít a radiátor?

Mikor fűt/melegít a radiátor?

Figyelt kérdés
A nyáron szereltek fel költségosztót és szelepeket. Beindult a fűtés, de én nem értem, hogy mikor kellene melegnek lennie a radiátoroknak. A szelepek beosztása 1-9-ig, ha 5-ösre tekerem, ami a fele, hideg a radiátor. Be vannak ezek állítva, hogy mikor kell fűtenie? Az 5-ös fokozaton -szerintem- már melegnek kellene lennie, de hideg. Mikor számláz, mert a költségosztó tök szürke, azon fogyasztás nem látható? Milyen fűtésszámlát fogok fizetni, ha bejön a nagy hideg, és az összes szelep 9-esen megy?
2011. okt. 14. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, pontosabban édesanyáméknál tavaly csinálták ezt. Ott is van mérő a radiátorokon, de inkább csak szobadíszként funkcionál. Van rajta egy gomb, azt ha megnyomom, akkor kiír valamit számokat, utána pár másodperc múlva eltűnik és megint csak szürke a kijelző. De nem ez alapján kell fizetni, hanem ugyan úgy mint azelőtt. Soha senki nem jött még leolvasni ezeket a mérőket.

Szelepet is raktak fel tavaly ősszel. Csakhogy a termofejeket nem rakták fel. A radiátorokat elzárták teljesen, a termofejeket otthagyták az ablakpárkányon, mondva, hogy majd jönnek, mert még szerelnek és majd felrakják, akkor lehet kinyitni a radiátorokat.

Januárig nem jöttek. Végül felraktam én a termofejeket és megnyitottam a radiátorokat. Mert az mégis csak tűrhetetlen volt, hogy a szobákban télen nem volt fűtés, mégis jöttek a 25-30 ezres fűtésszámlák.

2011. okt. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem jöttek leolvasni, az nem jelent semmit, mert vannak olyanok, amik távolvasással (lakáson kívülről) le lehet olvasni.
2011. okt. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na, ettől a távolvasástól félek én is.
2011. okt. 15. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!