Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha új házat vásárolunk, mikor...

Ha új házat vásárolunk, mikor ismerkedjünk meg a szomszédokkal?

Figyelt kérdés
2008. márc. 19. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
rögtön az a beköltözéskor. jobb ha kiismered mikor nyírhatsz füvet vagy mikor visíthat a gyeerek.
2008. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt beköltöznél.

Érdemes azokhoz a szomszédokhoz bekopogni, akik "mellé" költözni szeretnél - amikor már tényleg erős a szándék. Nincs rosszabb, mint egy rossz szomszéd.

Menj át hozzá ingatlanvásárlás előtt, és érdeklődj a környékről, ha társasház, akkor a közösségről, mi a véleménye, stb. Szóval beszélgess. És figyeld a reakcióit!

2008. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szerintem tök felesleges előre bekopogtatni a megvásárolni szándékozott lakás szomszédaihoz, úgysem fogod kiismerni őket 3 mondat után. Senki sem a legrosszabb arcával kezdi, a rossz szomszédság lassan alakul ki. Szerintem jobb ha békénhagyod a szomszédaidat azzal hogy "hello, most költöztem ide!" ... nem tudom hogy te mennyire örülnél ennek!
2008. márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Azzal, hogy azért ismerkedjek meg velük, hogy tudjam mikor visíthat a gyerekem nem értek egyet,-3 kis korkülömbséggel született fiam van.-a gyerekek nem programozhatóak a szomszéd igényei szerint. Ezt tapasztalatból írom. Az új szomszédom hónapokig ezt várta tőlünk-egy hangszigeteletlen társasházban! De ez nem így működik.., még ha néha oly egyszerű is lenne úgy. Így bár az első beszélgetésekkor kedves és megértő szomszédnak bizonyultak, hónapok múlva e miatt rossz lett a viszony.

Így ha lehetőség van, valóban jobb előre megismerkedni velük, bár az igaz, hogy egy rövid beszélgetésből valóban nem derül ki, hogy jó vagy rossz szomszéd lesz e? Az illem szerintem mindenképp az, hogy aki újonnan költözik egy helyre, az mutatkozzon be a már környéken élőknek.

2008. márc. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szomszédaim teszik tönkre az életemet.Érdemes megvásárolandó házat többször felkeresni különböző időpontban.Mi sajnos nem tettük meg.A jobb oldali mint kiderült, hiába kérdeztük cigány, és reggeltől estig üvölt midegyik.A bal oldalinak nekem szólni hetente, hogy szedje a kutyaszart mert iszonyatos bűz jön át és nem bírom már.Sajnos még az ingatlan adó miatt 2,5 évig itt kell lennünk, de elhiheteted, hogy amint lehet mi is túl adunk az ingatlanon.Én a szomszédokkal és az utcával fogom kezdeni.
2008. jún. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit fűznék ehhez, hogy én jó emberismerő vagyok (ismerőseim szerint is), de eddig mindig bejött, hogy akik elsőre nem voltak szimpatikusak, nagyon nem utána azok lettek a legjobb barátaim. Ennek az az oka, hogy én is őszinte vagyok és az őszinte embereket igénylem, az őszinteség meg gyakran jár olyan dolgokkal amik nem esnek jól, persze nem tahók a barátaim asszem én se vagyok az.
2009. jún. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!