Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Feltehetem a szélkakast a...

Feltehetem a szélkakast a tetőre? Ugye nem kell hozzá semmilyen engedély? Nektek van a tetőn?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy buta kérdés, csak szeretnék megbizonyosodni róla, hogy felszerelhetem e az ajándékba kapott szélkakast a tetőnkre mindenféle engedély, vagy bejelentés nélkül. (73 cm magas)

Egyébként, villámbecsapás szempontjából nem lesz veszélyeztetettebb a ház, ha felkerül rá ez a kiálló öntöttvas dísz?



2011. nov. 6. 23:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Villámhárító nem kötelező sehol sem az országban, így nincs benne az engedélyezési tervdokumentációban."


Nem a villámhárító, hanem a villámvédelem a kötelező.

Viszont a villámvédelem nem kizárólag az épület külsejére, annak belsejére és környezetére is vonatkozik. Egy villámvédelmi felülvizsgálat során meghatározásra kerül az épület szerkezete, magassága, tető borítása, körítő falak anyaga, épület rendeltetése, környezete. Ezek összessége együtt adja meg hogy milyen villámvédelmi intézkedés szükséges az adott építményhez.

Ha nincs villámvédelem de kéne az is gáz, és az is ha van, de nem szabályos.

Ezért kell szakemberre bízni.

Ugyanis villámcsapásos káreseménynél (is) a biztosító szeret nem fizetni ha van rá ok. És ez pont olyan téma, amit mindenki nagy ívben lesz*r, amíg nincs gond.

Mondok egy példát, a te házadon nincs villámvédelem, cseréptetőd van fém ereszcsatornával, a szomszéd házán meg zsindely van. A te házadon lévő csatornán landoló villám szikrát szór a szomszédra, amitől leég az ő tetője.

Tippelhetsz ki fog fizetni. Segítek, nem a biztosító.

2015. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!