Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi számít "rossz környék"-nek...

Mi számít "rossz környék"-nek Budapesten?

Figyelt kérdés

Lakásokat nézegetek, és felötlött bennem, hogy ez a csodálatos "rehabilitációs övezet" melyik kerületnél, utcánál mit takar, mennyire gáz a helyzet.

A Diószeghy vége, és a Népszínház tudom hogy gáz. Egyéb helyek (főleg utcák) amiket jobb elkerülni?

Nem csak a belvárosban, mondjuk.


2011. dec. 15. 01:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Vannak híresen kerülendő utcák, mint pl a Mohács utca, Hős utca, Kén utca, stb.


A legjobb tanács mégis az, h érdemes elmenni és körülnézni!

2011. dec. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Antimod ***** válasza:
100%
Minden kerületnek megvan a maga gettója, hogy úgy mondjam. Zuglóban tudok segíteni leginkább, ha érdekel.
2011. dec. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%

Általános elv, hogy ahol rohamtempóban új házak épülnek, az mind sz*r környék, és általában az is marad. Én a külvárosokat nem ismerem, de a belvárost körülvevő gettógyűrű utcáit megpróbálom felsorolni:

Ferencváros: A Ferencvárosi pályaudvar-Határ út-Soroksári út-Hungária körút tömbje. kitüntetett hely: a Kén utca, Illatos út, Gubacsi út. Továbbá Haller útról nyíló Balázs Béla utca, Gát utca.

Józsefváros: Ludovika-Klinikák vonal - Leonardo Da Vinci utca - Baross utca - Orczy út tömbje. Kitüntetett utca Diószeghy, Szigony utca, Jázmin utca, Tömő utca. Tovább a Baross másik oldalán. Baross - Őr utca - Víg utca - Bérkocsis utca - Köztársaság tér sarka - Dologház utca - Kun utca - Fiumei út. kitüntetett helyek: Mátyás tér!!, Tavaszmező utca!!, Magdolna utca!!, Dankó utca!!, Kis Fuvaros, Nagy Fuvaros, Kápolna tér, Teleki tér, Orczy tér. A Népszínház utca a negyed köldökzsinórja a Blaháig.

Erzsébetváros: Nefelejcs utca - István út - Dózsa György út - Verseny utca - Baross tér. Kitüntetett hely a Keleti mellett a "Chicago" nevű tömb. Továbbá Lövölde tér - Felső Erdősor utca körzete.

Angyalföld: Kassák Lajos utca - Csángó utca

A legnagyobb a Józsefvárosi tömb, amit eleve két részre vágva soroltam fel, és hozzá kapcsolódik az Orczy térnél a Kőbányai út gettó-bevásárlóutca, kínai negyed vonalán keresztül a Kőbányai tömb, Szállás utca - Bihari út területtel. Ezzel kapcsolatban annyit lehet tudni, hogy ne akarj olyan helyen lakni, amit érint a 28, 37-es villamos. Más szempontból de rossz környék még Kőbányán a Kozma utca - Maglódi út -terület. Itt egymás mellett van egy csomó börtön a börtönlakók rokonaival mindenhol (mellesleg érinti a 28, 37-es villamos.)

Hírhedt lakótelepek. Csepel "belváros", József Attila (Ferencváros), Harmat utca (Kőbánya), Újhegyi (Kőbánya) Havanna (Pestlőrinc).

2011. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Antimod ***** válasza:
84%
Előző: Komoly felsorolás! És vajon mi a közös mindezen utcákban? :)
2011. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
97%

Az, hogy arra világít a negro?


Komolyan, nem mind (annyira) cigányos környék, de attól még nem túl jó. Frankó felsorolás, és a kispesti, erzsébeti részek nincsenek is benne.

2011. dec. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Antimod ***** válasza:
64%
Én még az Almássy teret is belevenném, néha járok arra, eszméletlen rendezetlen, és a játszótéren mindenféle jöttment alak dülöngél.
2011. dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%
gondolkoztam, hogy beletegyem-e az Almássy teret meg az Izabellát, de végül azért nem tettem bele, mert ott azért nincsenek tömegek, hanem csak lightosan, ami azért látszik. Mondjuk úgy, hogy az Izabella - Lövölde tér - Garai tér - Körút terület olyan 10-20%-osan tarkított. De ez inkább csak a téren játszó gyerekekből meg a 74-es trolin lévő tömegből látszik. A Wesselényi, Dohány utca, Almássy tér karakteresebb. Meg van egy kicsi még a Podmaniczky-Szondi között a Ferdinánd hídnál. De ezek igaziból még nem gettókörnyékek.
2011. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

"Hírhedt lakótelepek. Csepel "belváros", József Attila (Ferencváros), Harmat utca (Kőbánya), Újhegyi (Kőbánya) Havanna (Pestlőrinc)"


Már nem azért, de a József Attila egyelőre messze áll hírhedtségtől... Vagy ha az, akkor igencsak hiányos a felsorolás. Az igaz, hogy mostanában romlott némileg a közbiztonság, hála az "integrációnak", de előtte a pesti oldal egyik, hanem a legkellemesebb lakótelepe volt.

2012. jan. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
96%
Nemtom, szerintem a pesti oldal legjobb lakótelepe az örs környéke, pillangó utca meg az a környék. A József Attilának az indulása volt szar, azzal, hogy hol épült (Mária Valéria telep), és kiket költöztettek oda, és azzal hogy Ferencváros, ráadásul határos Kispesttel. Az ilyeneket nem nagyon lehet levetkőzni. És úgy tudom, hogy a kis erdő ott is tele van csövessel, a c-k meg előszeretettel járnak a 3-as villamossal. Meg az 50-essel is. Ráadásul közlekedésileg sem tetszik, mert kint van, kevés dolog érinti, és azok is ritkán járnak, főleg hétvégén.
2012. jan. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
De különben jogos, hogy elsősorban nem a József Attila volt hírhedt, hanem a Mária Valéria.
2012. jan. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!