Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi számít "rossz környék"-nek...

Mi számít "rossz környék"-nek Budapesten?

Figyelt kérdés

Lakásokat nézegetek, és felötlött bennem, hogy ez a csodálatos "rehabilitációs övezet" melyik kerületnél, utcánál mit takar, mennyire gáz a helyzet.

A Diószeghy vége, és a Népszínház tudom hogy gáz. Egyéb helyek (főleg utcák) amiket jobb elkerülni?

Nem csak a belvárosban, mondjuk.


2011. dec. 15. 01:45
1 2 3 4
 11/35 Antimod ***** válasza:
89%

"a pesti oldal legjobb lakótelepe az örs környéke, pillangó utca meg az a környék"


A Pillagót nem venném bele. A közelben jártam suliba, voltak ott problémák.

2012. jan. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
70%
tényleg, mintha a vasút mellett lennének szociális bérházak a mexikói úton.
2012. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:
74%

Látom, régi kérdés, de:


15 évig éltem a József Attilán, engem soha, semmilyen atrocitás nem ért. Betörések voltak, főleg az erdő környékén, de alapvetően nyugdíjasok és kisgyerekesek laktak ott. 4 éve élek Kispesten, az 50-es villamos vonalán: a villamos maga néha elég gáz, de szerencsére még itt sem volt semmi problémám. (Mondom ezt 45 kilós lányként...)

2012. szept. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim válasza:
96%
Na én is most keverdtem ide, de felhúztam magam azon, hogy a József Attila lakótelepet ócsárolják! Ott élek 4 éve, és maximálisan kényelmes és kellemes lakókörnyezetként ismerem!! Minden infrastruktúra a közelben, rengeteg kisgyerekes család (nekem is van egy 2 éves gyerekem), 30-as sebességkorlátozás (igazi gettó,mi??), uszoda, korcsolyapálya, rendes és tiszta emberek! 4 emeletes téglaházak, 8 emeletes betonházak, és pár panel, jellemzően az Üllői út felé - a funkciója a zaj lefogása. Aki becsmérlően beszél róla, az egyszerűen nem ismeri!!!
2012. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
85%
igazad van, József Attila kihúzva. Valóban nem gettó. Nem voltam következetes a felsorolásomban. Nekem az a bajom vele, hogy valahogy lumpen helynek tartom, meg tök sz*r a közlekedése. (Én minden olyat sz*rnak tekintek, amiben az a "jó", hogy ráhord a 3-as metróra)De különben abszolút igaz -és akkor ezt most tegyük rendbe, hogy a József Attila parkosított, forgalom-csillapított, és például a téglaházak a műszakilag is elég jók. Gondolom "minden közel van" vagyis minden panelház aljában van kisbolt fodrász meg műkörmös, meg van egy uszoda is tényleg, de hát ez azért nem "minden". És ilyen értelemben egyébként akkor egyik lakótelep sem gettó, mivel az újhegyin is van kisbolt meg műkörmös, de azért ha lakótelepen kéne lakást vennem, akkor azt a gazdagrétin, vagy az óbudain tenném, és nem az Újhegyin meg a József Attilán, vagy Soroksáron.
2012. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim válasza:
96%
Hát az óbudairól csak annyit mondanék, hogy ott nőttem fel, meglehetősen jól ismerem, és egyáltalán nem hasonlítható a József Attilához. Óbuda durván panelrengeteg, míg a József Attilán pár darab van összesen. Óbudai lakótelepeken csomó rosszarcú fiatal közlekedik, tiszta firka minden házfal József Attilán nem. Ez a "minden panel aljában van manikűrös" mondatod nagyon lealacsonyodó és buta mondat, természetesen nem ze a szempont a kényelemnél, hanem hogy az orvosi rendelők (3 db) pár utcányira vannak, hogy az egész lakótelep egy nagy zöldövezet, ami mellett ráadásnak fut egy kiserdő, meg hogy a neked gagyinak tűnő közlekedés azt jelenti, hogy pontosan 5 perc alatt sétálok el a metróig. Meg hogy szombat-vasárnap gyakorlatilag csak annak az autóját látod mozogni, aki ott lakik és épp utazik valahova. Meg hogy H-V este 9-ig tudsz olcsón bevásárolni. Meg hogy sosem látsz randalírozó fiatalokat vagy részegeket az utcán vagy a parkokban (mivel saját parkfelügyletünk is van...) És hogy tavasztól őszig virágba borul a lakótelep, és minden egész évben gondozott és tiszta. És még sorolhatnám, hogy miért is nagyon kellemes lakókörnyezet. De te semmiképp ne hasolítsd az Óbudai meg Gazdagréti lakótelepet a József Attilához, mivel előbbiek valóban panel rengetegek annak összes velejárójával együtt, míg a József Attila távolról sem.
2012. okt. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim válasza:
94%

"Gondolom "minden közel van" vagyis minden panelház aljában van kisbolt fodrász meg műkörmös, meg van egy uszoda is tényleg, de hát ez azért nem "minden"."

Ez így pontatlan.

Van Spar egy a közepén, egy az Üllői útnál.Van egy LIDL.Van Coop. Van uszoda és télen fedett korcsolyapáya. Van szabadtéri sportpálya (salakos futópályával) és szabadtéri kondi.

A METRÓ áruház gyalog 10 perc.MÖBELIX szintén. Az EUROPARK ( Interspar, Hervis, Saturn .. stb) Gyalog 10-15 perc , metróval 4- 5 perc. A KÖKI terminál-bevásárlóközpont metróval 5-6 perc.Tesco autóval 6-7 perc, Lurdy ház szintén ennyi.

2013. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
100%

És még:

"igazad van, József Attila kihúzva. Valóban nem gettó. Nem voltam következetes a felsorolásomban. Nekem az a bajom vele, hogy valahogy lumpen helynek tartom, meg tök sz*r a közlekedése. (Én minden olyat sz*rnak tekintek, amiben az a "jó", hogy ráhord a 3-as metróra)"

Ha az xar közlekedés, hogy gyalog percek alatt elérhető a hármas metró és azzal max 15 perc a belváros(Váci utca) és max 25 perc a Nyugati tér (Westend), akkor mi számít jó közlekedésnek? 3-4 átszállás buszokra és villamosokra? :-)))

2013. ápr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
sziasztok, kicsit aktualizálnám a kérdést, koncentrálva a mai helyzetekre és állapotokra, és a Podmaniczky-Bajnok utca sarka és a környéke, körútig eljutás és hasonlók kérdése, mennyire "veszélyes"? köszönöm!
2014. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Előző: meglehetősen, nem véletlenül az egyik legolcsóbb része a hatkernek. Mindkét utca elég C típusú.
2014. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!