Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen "szomszédiszony" az,...

Milyen "szomszédiszony" az, amiben élnetek kell, megkeseríti az életeteket?

Figyelt kérdés
Várom a sztoritokat.
2012. jan. 15. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Köszönő(v)iszony. Nincs probléma.
2012. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van itt egy kb. harminc éves szomszéd csaj, aki valamiért gyűlöl engem, talán azért, mert nem hajtottam rá. Persze tudom mi kell neki, de tőlem nem fogja megkapni, nincs hozzá ingerenciám. :) Igazából nem iszony, csak kicsit irritáló, hogy nem tud normálisan köszönni sem.
2012. jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze csak akkor írjatok ha van.
2012. jan. 15. 17:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg Svájcban élünk, itt mindenki betartja a szabályokat, mindenki csendes, de még a négygyermekes családtól sincs egy hangosabb szó sem, ez a nyugalom és béke szigete :) Viszont mielőtt ideköltöztünk, a budapesti szomszéd egy rémálom volt. Mellettünk volt az ajtója, a nappalink fala közös volt, hát hol is kezdjem... kezdjük ott, hogy rémesen csapkodta a bejárati ajtót, mindig. Ez annál is inkább probléma volt, mert (alighanem) drogot árult, ez azzal járt, hogy minden nap, késő délutántól kezdve, egész hajnali 4-6-ig, legalább 8-10 alkalommal hallottam, ahogy elmegy, beb.ssza maga után az ajtót, majd 5 percen belül jön vissza, és újra beb.assza az ajtót. Aztán a barátai: rendszeresen (hetente minimum kétszer) hajnalig tartó összejövetel volt nála, ilyenkor ittak, zenéltek, a második emeletről leokádtak a földszintre, ajtóm előtt dohànyoztak, üvöltöztek... rendszeresen rendőrt kellett hívnom, hogy elkussoltassa őket. Dolgozni persze nem járt, így sok időt töltött azzal, hogy k.urvázzon, de ezt szó szerint értsd. Rendszeresen (kéthavonta) cserélődtek nála a dagadt, szőke csajok, a gond ezzel csak az volt, hogy mindegyiknek adott kapukulcsot, állandóan idegenek voltak a folyosónkon, már féltem hazamenni egyedül. Egyszer-kétszer hozzám csengettek be éjszaka tökrészeg srácok, akik a dealerkét keresték.... áhh, borzasztó 1,5 év volt, alig vártam, hogy vége legyen. Ó, és a csattanó, hogy mindez a VI. kerület jóhírű, újonnan épült lakóparkjában történt, nem a hírhedt "nyóckerben"!
2012. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi kertes házban laktunk régen, a szomszédunk 70-80 éves bácsika, rendőr volt, fél szemére vak, és szerintem teljesen elmebeteg. Egyszer feljelentette a hátsószomszédját, hogy sünöket tenyészt hogy leigyák a szőlőjéről a vizet. Minket meg többször is, de a 2 legemlékezetesebb: 1. Feljelentett, állítása szerint lyukakat fúrtunk a kerítésekbe, és szalonnával csalogattuk magunkhoz a kóbor kutyákat, és utána eladtuk őket. 2. anyám egyik nap belopózott hozzá és a kiflis zacskójából(!) ellopott fél millió forintot, apám, aki akkor már nem is élt, pedig megverte. Ez így olvasva biztos humorosnak tűnik, de higgyétek el nem az. Ehhez mérten az ajtócsapkodós szomszédok nem is tűnnek olyan rossznak.
2012. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fölöttem lakó szomszéd néha nagy házibulikat csapott éjjel, de amikor felmentem hozzá, majd a közös képviselővel írásban elküldettem neki a házirendet, azóta csendes.


A többi közvetlen szomszédommal semmi baj nincs. Viszont a távolabbiak állandóan bagóznak a körfolyosón és kifejezetten ..gányszaguk van. Nyáron nem lehet szellőztetni tőlük. Gondolom, nem tűnik olyan nagy problémának. Nekem sem, csak akkor, amikor levegőt veszek.

2012. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

20 évig éltem 10 emeletes tömbben. A lift összefirkálva, a fala leköpködve, naponta. Több kutya mint gyerek. A gondos gazdik az utolsó pillanatban vitték le a kutyust. Kutyahugy kutyaszar a lépcsőházban és a bejárati ajtó mellett. Takarítás nincs, hát csak nem képzelem hogy hozzányúl az ürülékhez a gazdi !

Munkanélküli alkoholista szomszédok. Lakógyűlésen jó ha 5 lakó jelen volt 40-ből. Állandó közös költség hátralék. A jogait mindenki nagyon jól ismerte, de a kötelességeit szinte senki. A közös képviseletet még kapcsolattartónak sem vállalta egyetlen lakó sem. A külsős közös képviselő cég általában két évig bírta.

Két éve elköltöztem. A környék azóta tovább züllött.

Most kertes házban lakom. Jó szomszédok csend, nyugalom.

Soha többet társasház.

2012. jan. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Társasházban lakom, szomszéd néhány éve kiadta a lakását egy kisebbségi családnak.

Rakott szoknyás pipás nagymama és körszakállas maffiózós nagy fia vette ki.


Átjáróház lett és éjszaka éltek igazán.


Konkrétan vissza kellett költöznünk a szülőkhöz, mert nem bírtunk éjszaka pihenni.


Fél év múlva elmentek. Azóta is sokszor keresi őket a rendőrség...

2012. jan. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!