Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megtérül-e egy teljes fűtéscse...

Megtérül-e egy teljes fűtéscsere (kazán, csővezetékek, radiátorok) Sima fali kazánról kondenzációsra?

Figyelt kérdés
kb 2.5 milla
2012. febr. 6. 13:05
1 2
 11/14 vizgazfutes ***** válasza:

"Leírod, hogy több sebből vérzik, de egyébként részben megerősíted, amit írtam... Jól van."


Nem tudom mivel erősítettem meg...


Nem tudom miket olvasol, de 1-2éves Aristonokat akasztottam fel-le, mert többe került volna a javításuk, mint egy új készülék ára (igaz, ha garanciális, akkor a vevőt nem érdekli, hogy újat kap, vagy megjavítják)... Ugyanez igaz a Duval fali készülékeire is...


Ha valamivel sok hiba van, akkor az nem azt jelenti, hogy valami rossz? :)


Sokan ajánlgatják az Aristont (volt cég, ahol mi is sokat raktunk) de 99%-ban csak a nyűg volt vele...


Amúgy ez eléggé közhelyes, hogy a kondenzációs készülékek csak padló-,és falfűtésre jók és a 45/35 hőfoklépcsős méretezést sem tudom, hogy hol találtad?!


Ott kezdődik, hogy hány fok a harmatponti hőmérséklet, hány fok alatt indul meg a kondenzáció, stb...


Amúgy a legtöbb 90/70-re méretezett rendszernél a fűtési szezon 85-90%-ában tud 107-109%-os hatásfokkal dolgozni :)

2012. febr. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
MOst akkor cseréljek komletten mindent vagy ne ? szerintetek :) vagy csak részben (egy új kazán)
2012. febr. 8. 12:42
 13/14 vizgazfutes ***** válasza:

Személyes véleményem szerint az öntöttvas radiátorok és a vascsöves szerelés technológiája megérett a cserére...


Akármilyen készülék kerül fel a helyére nem mindegy, hogy 50-100 liter vizet kell felfűtsön a cirkó, vagy 500 litert...

2012. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 KissFerenc1960 válasza:
Szia! kondenzációs kazán nekünk bevált! ilyenünk van: [link]
2012. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!