Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy jön ki, a kondenzációs...

Hogy jön ki, a kondenzációs kazán 100% fölötti hatásfoka? Hogy lehetséges 100% fölötti hatásfokot elérni? Ha lehet köznyelven, egyszerűen, hogy én is megértsem! Kösz!

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 14:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Semmiféle 100% fölötti hatásfok nincs Ilyen baromságot csak fizikai analfabéta írhat!Rengeteg fizikai és kémiai baromság forog közszájon pont olyanoktól aki a fizikát 2-es alá se tudták megtanulni!Semmiből nem lesz energia!Semmi nem adja vissza a befektetett energiát nemhogy még többet!
2012. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Még egy transzformátor is kevesebbet ad vissza mint amennyit ráadnak pedig az nem végez munkát!Csak vesztesége van.
2012. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy neked fizikából kémiából hányasod volt ha ilyen természetesnek veszel egy képtelenséget?
2012. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Úgy jön ki 100% fölötti hatásfokra mint az akciós holmik a boltok polcain!

Minden hónapban adnak hozzá 10%ajándékot ingyen de a csoki mérete sose változik. Szóval a boltba azon a csokin már 300%os akció van 500% mindig finomabb de senki se látta ehhez képest az elsőt. :)

2012. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Úgy számítják, hogy a kazán hatásfoka önmagában 85-90%, és ehhez egyszerűen hozzáadják a kondenzációkor (a keletkező vízgőz lecsapódásakor) átadott energiát. Ez a számítási módszer persze egyáltalán nem korrekt, de kit érdekel? Fő, hogy minél nagyobb százalékokkal kápráztassuk el szegény ütődött vevőt! :-D


Pedro

2012. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Ezt kajak tanitjak meg altalanos suliban is, h a hataafok az mindig kevesebb, mint egy.

Soha nincs olyan, h tisztan ki tudsz hasznalni valamit.

Vagy a gravitacio vagy a surlodas vagy stb mindig rontja ezt az erteket.

2012. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
Az az érthetetlen hogy tanítanak az iskolában valamit levizsgázik a delikvens és utána semmbeveszi a tanultakat és ellenkezőt hisz. Akkor miért nem mondta meg a tanárnak hogy nem úgy van? Milyen magyar szót használjak erre?
2012. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kérdező

Én is csodálkoztam amikor megláttam a kiírást, hogy 107,6% hatásfokkal müx a kazán! Tisztelet a kivételnek úgy látom sokak szintén nem értik, csak írnak, de azért kösz, főleg az értelmes, és nem bunkózó válaszolóknak!

2012. febr. 7. 14:38
 9/17 A kérdező kommentje:
De meglehet nézni a neten is, minden kondenzációs kazánnak 100 fölötti hatásfok van megadva! Szerintem is hihetetlen, ezért kérdeztem attól aki ért hozzá, hogy jön ki ez az érték?
2012. febr. 7. 14:42
 10/17 Shai-Hulud ***** válasza:

Már leírtam 14:23-kor. Nem hülyeség, TÉNYLEG így számítják.


Pedro

2012. febr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!