Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » S. O. S. Ugye jól csináltam?...

S. O. S. Ugye jól csináltam? Kicsit aggódom! Gáz lejelentés

Figyelt kérdés

Olyan gondom van, hogy a mi házunk kombi cirkós vagyis minden gázról megy, így hát gondoltam elkezdem lejelenteni ez évtől, hogy néha spóroljak a gázon,mert január elején az éves olvasás után kijött 99ezer ft. Plusz februárba a januári gáz ami 64ezer ft.

Így gondoltam ha kevesebbet jelentek le, majd nyáron korrigáljuk.


Kérdés jól csináltam-e.

Tegyük fel az éves leolvasás után 5000 köbmétert fotoztak le. Februárba kijött 400 köbméter. És most márciusba én 200 köbmétert akartam lejelenteni.

Akkor ugye úgy kellett hogy 5000+400+200 vagyis hogy a mérőállás 5600 köbméter. Az a 400 az nincs benne az 5ezerbe,tehát jó lesz így? 200 köbméterre kapok csekket vagy 600ra? :(


Nagyon nem jönne jól ismét egy magas számla, mert kismama vagyok, két hónapja nem kapok táppénzt.

Előre is köszönöm a segítséget


2012. márc. 14. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Bevallom, nem teljesen értem, amit leírtál :)

A szolgáltatónál be kell jelenteni, hogy ezt követően nem átalánydíjat szeretnél fizetni, hanem havonta bejelented.

Ott megmondják majd, hogy melyik hónapban, mely időpontban kell bejelenteni az óra állását (nálam 9-és 14.-e között, de ez mindenhol változó). És ilyenkor tehát az óra állását kell bediktálni, azaz nem azt, hogy 200 m3-t fogyasztottál, vagy 250-t.

Értelemszerűen az elfogyasztott/bejelentett mennyiségről fogsz számlát kapni.

Arra figyelni kell, hogy nem érdemes trükközni a diktálással (kevesebbet diktálsz a tényleges fogyasztásnál), mert alkalomszerűen ellenőrzik az óra állásokat.

2012. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem érdemes trükközni, de akkor minden hónapba 60ezreket fizetnénk.

Az most nem vállalható gondoltam majd most amikor már elmúlik a fűtés szezon akkor korrigálom a különbséget.

2012. márc. 14. 12:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem érdemes vacakolni ilyennel, legjobban az átalánnyal jössz ki, csak jól kell beállíttítnod az értéket. Hány m3-t fogyasztottál múlt évben? Oszd el 12-vel, szorozd meg 1,1-1,2-vel, és nem lesz meglepetés.

Én 110-es fogyasztanék, de maga a TIGÁZ is 130-at ajánlott. Persze ilyenkor midig 1-2 hónapnyi számla éves leolvasáskor kimarad, de ez még mindig jobb, mint az extra befizetés.

2012. márc. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 titak ***** válasza:
Én is így csesztem el egyszer. Kevesebbet jelentettem be, csak közben megemelték az árát. Az "elcsalt" részt meg már drágábban kellet fizetnem.
2012. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!