Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Áram bekötésnél ott kell lennem?

Áram bekötésnél ott kell lennem?

Figyelt kérdés
Elvileg két héten belül bármikor jöhetnek a szakemberek bekötni az áramot, de most a melóhelyen is elég megfeszített a tempó, így nem tudom, hogy ha napközben egyszer csak rám csörögnének, hogy "na akkor most jövünk" akkor el tudnék e szabadulni. Muszáj ott lennem, amikor elintézik? A villanyóra szekrény, olyan helyen van, hogy hozzáférnek, be tudnak menni nélkülem is. Illetve, ha ott kell lennem akkor gondolom a papírmunkát illik bent a házba, vagy nem? Bocsi, lehet kicsit hülyén fogalmaztam:)

2012. ápr. 5. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Teljesen szükségtelen, ha vagy annyira ostoba, hogy látatlanba aláírsz egy olyan papírt, amin az áll, hogy "a plombákat sértetlenül átvettem, azok állapotáért felelősséget vállalok". A szakik helyében simán mutyiznék valamit (úgy sem látod), majd fél év múlva büntetnélek több millára a mutyi miatt. Ők védve vannak, elvégre te aláírod, hogy akkor minden ok volt...
2012. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha az ottlakók közül egyetlen nagykorú személy sincs otthon, akkor nem fogják a munkát elvégezni, mivel a munka elvégzését és annak átvételét kell leigazolni. Ennek hiányában viszont odabent nem tudnak "elszámolni" az órával, egyebekkel.

Konkrét időpontot kellene egyeztetni velük, és arra az időpontra mindenképp szabaddá kellene tenned magad!


Ehhez minden szolgáltató hozzá van szokva, nem te leszel az egyedüli!

2012. ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ott kell lenned!
2012. ápr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznos volt mind, Kedves első válaszoló, teljesen igazad van, erre nem is gondoltam, viszont nem tartom ostobának magam :) Még senki nem lakik a házban, az enyém, most készülök odaköltözni majd. Annyi történt ma, hogy a kábelt kihozták, szerencsére munkaidő után így simán itt tudtam lenni :) Azt esetleg nem tudjátok, hogy mi az eljárás ilyenkor, hogy kb. mennyi idő, mire jönnek és hozzák az órát, illetve bekötik az áramot? Kérdeztem a két srácot akik itt voltak a kábellal, de ők nem tudnak semmit azt mondták :)
2012. ápr. 5. 15:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

A bekötés időpontjáról külön értesítést szoktak küldeni, azt az időpontot célszerű velük egyeztetni.

2012. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekünk miután hozták a kábelt rá 2 héttel jött az eon bekötni az áramot.
2012. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
vagyis inkább a bekötés előtt két héttel hozták mert a szerződéskötéskor mondták mikor kötik be a villanyt.
2012. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem úgy van, hogy megbízott, eon által regisztrált szerelő intézte a papírokat, ő is vitte be a szolgáltatóhoz, ő azt mondta, mikor aláírtam a dolgokat, hogy általában 8 nap átfutási ideje van a papíroknak, iktatás, ilyesmi és, hogy azután két héten belül már jöhetnek. A nyolc nap tegnap előtt járt le, ezért is lepett meg, hogy a kábelt már tegnap hozták is, nem számítottam arra, hogy ilyen gyorsak lesznek. De akkor ahogy látom, ne nagyon reménykedjek abba, hogy jövőhéten már lesz áramom:) Köszi az eddigi válaszokat
2012. ápr. 6. 08:45
 9/11 anonim ***** válasza:
nekünk is az eon által szerződött szerelő intézte a pappírokat.ha nem így lett volna hónapokig eltartott volna az egész procedúra:)
2012. ápr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor én is nyugodtan számolhatok még két héttel? :S :D Tudom az már nem sok idő, csak már nagyon szeretnék végre költözni :)
2012. ápr. 6. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!