Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit szóltok a szétrobbanó...

Mit szóltok a szétrobbanó zuhanykabinokhoz, főleg ha éjszaka történik az eset?

Figyelt kérdés

Megszeretném osztani elég rossz tapasztalatunkat a Sanotechnik féle zuhanykabinról. Szerintetek mit lehet tenni ilyen esetben, hova lehetne fordulni?


Panaszunk a következő: Vásároltunk egy Sanotechnik félköríves zuhanykabint a Csömöri Bricostore-ból. Amit nagyon sokára, többszöri telefonálgatások után ki is szállítottak. Ezzel nem is lenne gond, de csak ezután kezdődtek igazán a bajok. Neki álltunk, hogy felszereljük a falra, úgy ahogy kell, odafigyeléssel, méregetéssel. Kész is lett, állt, minden apró alkatrész a helyén volt és ezek után egyből szét is robbant az egyik fala. Gondoltuk biztos valamit meghúzhattunk erősebben, és talán ez miatt történt. Rendeltünk egy új falat a Sanotechnik-től amit 2 napon belül ki is szállítottak 15.200 Ft-ért. Most már szakemberekre bíztuk az összeszerelést, féltük az ismételt robbanástól. Össze is szerelték 20.000 Ft-ért! Egy hónapja használtuk már a kabint, semmi gond nem volt. Azonban tegnap éjszaka (2012.05.13. 23:55) egy hatalmas nagy robbanásra ébredtünk. A kabin ismételten szétrobbant! Huzat nem volt, mindenki aludt, mozgás sehol nem volt, 19:00 körül volt használva legutóbb. CSAK FOGJA MAGÁT ÉS SZÉTROBBAN?! Így rájöttünk arra, hogy valószínű legelsőnek sem mi voltunk a hibásak hanem selejt az egész! Mi lett volna ha akkor történik ha éppen valaki fürdik?? ÉLETVESZÉLYES! Soha többet nem kell nekünk ilyen zuhanykabin, használni nem merjük! Lakásbiztosító nem fizet (bizonyítsuk be hogy szétrobbant, nem volt huzat, nem volt rossz idő), Sanotechnik meg azt mondja hogy lehet volt benne repedés! Hát köszönjük szépen! Csak bízunk az új termékben hogy minden rendben van vele, illetve biztos feltűnt volna a repedés, mivel még nem is színezett az üveg. Kérdem én ilyenkor mi a teendő?? BÁRKI MEGSÉRÜLHETETT VOLNA...


Egyébként sok ilyen esetről hallottam! (Érdekességként...pont szerelők voltak a szomszédba. Az egyik kapott egy telefont! Szét robbant a zunykabinuk! Hát érdekes!! ! Az új zuhanykabin! Ők bepróbálkoztak, hogy a szállításnál történt valami)



#robbanás #zuhanykabin #szétrobbant zuhanykabin
2012. máj. 14. 16:43
1 2
 11/15 József60 válasza:

Újabb hasonló eset. A közelmúltban a Budapest Soroksári úti áruházban vásároltam egy Sanotechnik gyártmányú 80x80-as zuhanykabint. Az összeszerelés során az egyik fix üvegfalat helyeztem volna a helyére, amikor az a kezemben, anélkül, hogy bármihez is hozzáért volna, szétrobbant! Telefonon azonnal segítséget kértünk volna az áruháztól, azonban elutasítottak azzal, hogy az üvegre nem vonatkozik a garancia. Ezt ugyan senki nem közölte az áruátvételkor, de akkor is érthetetlen, ugyan mire vonatkozik a garancia? Arra a csavarra amit alig lehet becsavarni a keret összeállításakor?

Ezen előzmények után végiggondolva, hogy ez bármikor, bármelyik üveg résszel megtörténhet és erről megerősített az interneten megtalált esetek leírása, amelyek mind Sanotechnik gyártmányra vonatkoztak, tehát alátámasztják azt, hogy ez a termék élet és baleset veszélyes! Úgy döntöttem, hogy nem vagyok hajlandó ilyen veszélynek kitenni magam és családom biztonságát ezért termékszavatosság alapján kérem a zuhanykabin visszavételét.

Jelenleg erre várom az eladó válaszát.

És köszönöm az eddigi leírásokat.Előbb kellett volna itt szét nézni :-)

2013. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Szilvi720 válasza:

Sziasztok!

Nekünk is sanotechnik hidromasszázs íves zuhanykabinunk van már 3-dik éve.Ma a fiam elment tusolni és ahogy húzta be az ajtót kiesett a helyéről és kb.egymillió darabra tört .A zuhanytálca a fürdőszoba padló minden tiszta üveg volt.A fiam meg se tudott szólalni olyan hirtelen történt .Össze vissza vágta a testét a szétrobbanó üveg.Még szerencse hogy 20 éves így nem érte annyira sokkolóan mintha pl. a 12 éves lányom ment volna zuhanyozni vagy a 83 éves anyósom.Ennyit a zuhanykabinokról.

2014. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Nálunk a szerelőknél robbant szét egy üveg. Valamiért ezt a hagyományos kabinoktól eltérően kell szerelni, és előbb az üveget betenni, és csak azután meghúzni a keretet. Ha a keretet rakod össze előbb, akkor nem lehet már betenni az üveget.
2017. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Nálunk ma este robbant szét a Sanotechnik köríves zuhanykabin ajtó. Feleségemmel kint ültünk a konyhában beszélgettünk, amikor egy hatalmas robajra riadtunk. Átmentünk a fürdőszobába és azt tapasztaltuk, hogy a kb. 3 évvel ezelőtt beszereltetett kabinajtó 1000 darabja teríti be az egész helységet. Még a mosdókagyló is tele volt üvegszilánkokkal. Bent sem tartózkodtunk a fürdőben amikor robbant, nem ért senki hozzá már órák óta. Ez egy időzített bomba, bármikor bárkinél robbanhat! Gyermekeink vannak, én többet nem kockáztatok nem lesz több üvegajtós kabin a házamban. Nem kezdek kilátástalan harcba az OBI-val, vagy a Sanotechnikkel, mert reménytelennek látom. Én már túl vagyok rajta, a leckét megtanultam. Csak a nyilvánosság segíthet megmenteni a leendő áldozatokat. Szomorú, hogy a gyártó a visszajelzések ellenére a mai napig árusít olyan terméket ami komoly veszélyt jelenthet a gyanútlan áldozatokra. A profit mindenek előtt... :(
2019. júl. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Vízszerelőként írom ezen sorokat.

Ezek a sanotechnik termékek a hulladék hulladékai. Eddig 2-vel volt dolgom, ebből 1x szét is robbant a kezemben az üveg, kikellett fizetni a megrendelőnek. A második esetben meg hát az összeszerelési kézikönyv hitványsága volt kiborító. Borzasztó... De sajnos sokan ezt veszik az áruk miatt... Ravak és társai legalább duplaennyibe kerülnek... borzasztó, senkinek nem javasolom...

2019. aug. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!