Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy albérlőnek meg lehet...

Egy albérlőnek meg lehet tiltani hogy felvigyen pasikat?

Figyelt kérdés
Egy ismerősőm kiadta a lakását egy fiatal csajnak. Meg lehet neki mondani hogy nem vihet fel pasit a lakásba? Ill bár az ismerősőm szerint a családja támogatja, én gyanusnak tartom hogy miből tudja kifizetni a lakbárt ami nem kicsi, egy műkörmös fizetésből.. bogarat ültettem a barátnőm fülébe véletlenül és most nem tudja mit tegyen. Kérdezzen rá hogy mit csinál valójában? (csak mert bugyis képek vannak az egyik internetes portálon kirakva a személysége alatt)
2009. jún. 30. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát olyat lehet hogy kizárólag az ö nevére van kiadva a lakás, de azt hiszem látogatókat nem tílthatod le.

Vagy ha úgy érzi hogy tényleg ott fogadja az embereket emlje meg a lakbért.

2009. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
hogy tilthatná már meg? Képzeld én is fizettem egyedül albérletet havi 120ezer ft-os fizetésből és egy jó műkörmös ennek a dupláját is simán megkeresi. Az enyém hetente 70et megkeres. Akkor számold ki, h van e rá pénze vagy sem. Nem kell egyből arra gondolni, h valaki k.rva. A wiwen meg már kiről nincsenek bugyis képek???
2009. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A "piroslámpás ház" fenntartása törvényellenes. Vagyis ha valóban ilyet művel a hölgyemény, akkor azt lehet neki tiltani. De azt nem, hogy látogatókat fogadjon. Amúgy valószínűleg a bérleti szerződésben jó esetben ki van kötve, hogy csak rendeltetésszerűen használhatja az ingatlant. Ha ez így van, akkor te jóhiszemű vagy, még ha kupi is van a lakásban. Amíg a lakbért fizeti, a házat tisztán tartja, nem amortizálja, illetve a lakókörnyezetnek az ott léte nem okoz gondot, addig szerintem örüljön a barátnőd, hogy van egy jól fizető bérlője...
2009. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egy darabig laktam egy albérletben, ott a tulaj cakkon-pakk megmondta, hogy pasikat felvinni, hangos bulikat rendezni tilos. Lehet, hogy máshol is van ilyen.
2009. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amíg a csajszi időben, tisztességesen fizeti a lakbért+rezsit, nem tesz kárt a lakásban, ügyel a tisztaságra, nincs rá panasz a szomszédok részéről, addig azt visz fel oda, akit akar, ebbe az ismerősödnek semmi beleszólása nincsen... ahhoz meg végképp semmi köze, ki tartja el ill. mennyi a fizetése. amúgy megsúgom, attól, hogy a csajnak vannak bugyis képei neten, nem biztos hogy feslett, rosszéletű r.banc. most tegyük fel, hogy egy szendeszűz kinézetű diáklánynak adta volna ki, simán lehet, hogy az ténylegesen egy oltári nagy k.rva...
2009. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem így van. A tulaj megtilthatja,hogy a bérlő bárkit is felvigyen a bérleménybe,sőt rögzíteni szokták a szerződésben. Az persze már más kérdés,hogy a bérlő ezt elfogadja-e,de ha a tulaj ragaszkodik ehhez a kikötéséhez,csak annyit tud tenni a bérlő,hogy nem veszi ki a lakást.A saját lakásával mindenki szabadon rendelkezhet. A tulaj diktál. De azért szerintem ma már ritka,hogy valaki ennyire szigorú kikötéseket tesz.
2009. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dehogy tilthatja meg. Hivatalosan nem,sőt személyiségi jogokat sért vele ,ha megteszi.
2009. júl. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!