Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kell fizetni kéményseprői...

Kell fizetni kéményseprői díjat turbos gázkazán kéménye után? Választani lehet céget?

Figyelt kérdés
Most volt nálunk a kéményseprő először. Tavaly mikor felvettek minket (lakhatási engedély után) mondta az illető, hogy ez után majd nem kell fizetni, csak a kandalló kéménye után.Hát ez most nem így lett. A cég honlapja szerint is van díja, de ide vonatkozó szabályt nem találtam, hogy mi után kell ténylegesen fizetni. Ráadásul az engedélynél kicsit sokalltuk a 30 E-t (a többi kémény 10 volt). És akkor is azt mondták, hogy a gáz azért 30, mert utána nem kell már fizetni majd. Most akkor hogy van? Illetve ha kell is fizetni, köteles vagyok ennek a cégnek fizetni? Most hogy utána néztem, ők a legdrágábbak. A gáz és a tégla kémény után fizettem 7500 ft-ot. Van olyan cég, ahol a felét kérik csak.
2012. jún. 27. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden kémény után fizetni kell, ráadásul minden kéményfajta esetében van olyan megkülönböztetés, hogy aktív, azaz használatban lévő kémény és tartalék kémény. Mind a kettőt minden évben ellenőrzik.
2012. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, és tudsz arról valamit, hogy változtathatok, hogy kinél?
2012. jún. 27. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem választhatsz szolgáltatót.

Akihez területileg tartozol, annak kell fizetned.

2012. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!