Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Plusz másfél hónap rezsi díj?...

Plusz másfél hónap rezsi díj? Ez a helyzet szerintetek is pofátlanság?

Figyelt kérdés

Március elején "befogadtak" ismerőseim a lakásukba. Megegyeztünk, fizetem a rezsit, én hülye, nem írattam szerződést. Én már ténylegesen albérlő voltam, "barátaim" a főbérlők, és volt egy tulaj, aki külföldi.

Március 3. hetében tolták elém az első számlákat - februárról. Én szótlanul kifizettem, pedig akkor kellett volna szólni, de csak gondoltam, hogy majd később ezt úgyis figyelembe veszik.

Hónapokig rendben, időre fizettem mindent.

Úgy beszéltük meg, júni végéig maradhatok. Kértem (időben) haladékot, 2 hetet, mert annál előbb nem tudtam volna költözni. Megadták, kérték, mikor kiköltözök, xy-nak adjam le a kulcsot, majd megadják a számát. Ők időközben elutaztak külföldre, egész nyárra.

Mivel most hétvégén költözök és xy számát még mindig nem adták meg, ráírtam egyikőjükre.


Mire a válasz (eddig erről szó sem esett!): "én úgy gondoltam, augusztus közepéig nálad marad (előtte kifejezett kérés volt, hogy adjam le, ha elmegyek), mivel elintéztem hogy júliusban maradhass, és azért kifizetheted a júliusi számlákat"


Eldurrant az agyam. Nem elég, hogy nem szólt erről, eltussolta (pedig számtalanszor próbáltam vele beszélni erről), de most még MÁSFÉL hónap rezsit kérne rajtam számon? (Febr. mikor egy napot sem laktam ott, és júl., mikor a felét). Visszaírtam ugyanolyan lekezelő stílusban, hogy szerintem a februári kiváltja a júliusit, és még ő járt jobban.

Konfliktuskerülő vagyok, de ezt semmiképp sem fogom kifizetni, mert elmondhatatlan pofátlanságnak tartom. Szerintetek?


2012. júl. 9. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Albérleti díjat fizettél?
2012. júl. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, de a teljes rezsi (hármónkra) volt minden hónapban 33-35 ezer. Így olyan lett volna, mintha bérleti díjat + rezsi rám eső részét fizettem volna.
2012. júl. 9. 21:23
 3/5 anonim válasza:
100%

Csomagolj össze, és menj ahová akarsz. Nincs papír, h ott laktál, nem értem, h min problémázol. Kár volt írni sms-t. Ha van egy kis eszed írásban többet nem adsz ráutaló jelet, h te valaha is ott laktál. A kulcsot dobd be a postaládába, de ha lelkiismeretesebb ember vagy, akkor vidd magaddal. Ha úgy érzed, h nem tartozol senkinek sem pénzzel, akkor nehogy kifizesd!!!

De ha ilyen kis bubu vagy, akkor gyere hozzánk, befogadunk, itt is fizethed a rezsit... :))) Már bocs, de ilyen emberek tényleg léteznek???? Ennyire naiv, becsületes emberek, akiknek ennyire nem számít a pénz????

2012. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom 3-ashoz, miszerint nincs papír, nincs miről bezsélni!

Ágyő...

2012. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Húzz a fenébe, nem laktál ott!


Mutassák a szerződést, aztán pampoghatnak.


Jaaa, hogy nincs? Pech :D

2012. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!