Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Itthon dolgozom, illetlenség...

Itthon dolgozom, illetlenség levetetni az ügyfelekkel a cipőt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, június eleje óta itthon dolgozom, mint fodrász, és ez így is lesz még októberig biztosan. Még mielőtt bárki belém kötne: nyugtát adok, legálisan teszem mindezt profi eszközökkel. Az eredeti üzlethelyiségemtől családi okok miatt meg kellett válnom, de ősztől újra lesz "szalonom". Na szóval a gondom az, hogy semmi esetre sem szeretnék akár egyetlen kuncsaftot is elveszíteni emiatt az átmeneti kényelmetlenség miatt. Eddig mondtam mindenkinek (aki kérdezte), hogy csak akkor vegye le a cipőjét, ha szeretné, de még ők sem vették le végül, másoknak pedig eszébe se jut. Igaz, most úgy néz ki a lakás, mintha nem lakna itt senki, mindent elpakoltam direkt:S Szóval nagyon kínos szerintetek megkérni az embereket, hogy vegyék le a cipőt, amikor megjönnek? Engem kezd nagyon zavarni ez, még ha amúgy is a hajvágás miatt naponta többször takarítok... egyszerűen rossz látni, hogy a fürdőszobámba valaki bejön cipőben.

2012. aug. 4. 09:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Ruházz be vendégpapucsra és akkor senkinek nem kínos.
2012. aug. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Nekem vendégként az lenne kínos, hogy apró hajszálak ragadnak a talpamra.Mert akárhogyan is takarítasz, ahol hajat vágnak ott van a földön is haj.


Rendelhetsz a netről is:

[link]


De én láttam a Metro áruházba is és nem volt drága.

Így senkit nem hozol kellemetlem helyzetbe.

2012. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És az nem gáz, hogy napi 8-10 ember felveszi ugyanazt a papucsot? Vagy vegyek nagy tételben...?
2012. aug. 4. 10:11
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
hát a vendég nemtudja h abba már volt valaki. bár ez nem kimondottan etikus...de ha mondjuk veszel 10et és mindennap elmosod őket ha téged zavar a tudat. bár ez meg lehet nagy költség mindennap mosni...mondjuk nemnéztem h milyen papucs biztos van belőle mosható
2012. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem illetlenség lenne, oké hogy otthon vagy de munkahely, ezért nem kötelezhetsz senkit arra hogy vegye le a cipőjét, takarítani meg tudsz utána, a rendes szalonba is ki kell takarítanod így teljesen mindegy hogy otthon vagy ott csinálod ezt. Én testvérem fodrász itthon csinálja már 6 éve külön helyiség van kialakítva pont erre és eszébe se jutna levetetni a cipőt senkivel.
2012. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha az állandó kuncsaftod lennék, egy ilyen cipőlevétel után el is felejtenélek. Vagy affektálsz, vagy dolgozol. Ha a lakásod kinevezted munkahelynek, akkor az olyan, mintha a szalonod lenne. Ott is levetetted a cipőket?
2012. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Elég fura lenne az biztos.

Fürdőben gondolom padlólap van, azt könnyű takarítani. Napközbenre szedd fel a szőnyeget, ha van, munka végén meg feltörlöd.

2012. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 sippara ***** válasza:
Én személy szerint örülnék a vendégpapucsnak, szerintem jó ötlet. Veszel mondjuk tíz pár papucsot, amikor elment az utolsó vendég, bedobod őket a gépbe, másnap reggelre megszáradnak.
2012. aug. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Én örülnék neki, sokkal jobb zokniban és egy kényelmes papucsban ücsörögni, mint cipőben :D

Szerintem nem kínos, mert ennyit megtudok tenni, és nem fogok ezen pattogni, most mennyi ideig tart levenni azt a cipőt?:D

De ez csak én vagyok...

2012. aug. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt akarnád a vendégektöl, akkor nem sok godnod lesz elkölteni, amit keresel, mert a legtöbben az elsö alkalmat fogják utolsónak is tartani, ha egyáltalán bemennek hozzád igy.

A vendégpapucs nem egészséges, mert hagy állandóan fertötlenited, és aki esetleg arra a szerre érzékeny, az elsz töle beteg, vagy csak mosod és ha csak egyetlen vendégben is volt lábgombája, a többi is megkapja.


Ha egy üzletet akarsz nyitni - mindegy, hogy külön helységben vagy a lakásban - akkor ott alap, hogy a vendéget nem korátozod és nem vársz el töle ilyeneket, elvégre te vagy a szolgáltató.

2012. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!