Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tudnátok valami jófajta de...

Tudnátok valami jófajta de olcsó tűzjelző készüléket javasolni? (konyhába)

Figyelt kérdés

Anyám sokszor bepiál,aztán otthagyja a tűzhelyen főni az ételt, miközben alszik.Már nagyon unom lesni, mikor gyújtja fel a házat.Ezért arra gondoltam, valamilyen füstjelző talán megoldást jelentene.Úgy tudom, van olyan, amelyik egy idő után a tűzoltóságon is jelez és van talán olyan is, ami gázszivárgást is érzékel.Az ilyen komplett jelzőkészüléknek még jobban örülnék, de sajnos én nem értek ezekhez.Adjatok tanácsot légy szíves.

Hol, milyet keressek? Mennyibe kerülnek körülbelül és kivel szereltethetem be?


2012. aug. 12. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak füst,CO,gáz érzékelők ezekből van kombinált CO és gáz érzékelő tipus is.

Sima ellemes jobbfajta füstjelzőt kaphatsz 6000ft-ért persze van olcsóban is.

kombinált érzékelő 10e ft-tól.

Vannak hálózatról táplált konektorba dugható tipusok is.

Ezekhez nem kell szakember berakod az elemet vagy bedugod és felrakod a falra vagy plafonra.

Vannak még relé kimenetel is ellátott készűlékek 15-30e ft ezekel lehet ugymond a tűzoltóságot is hivni!

De ezekhez plussz riasztó rendszer szükséges aminek árát nem tudom neked megsacolni de a 100e ft környékén lehet mindenesetre ez már nem az olcsó kategória.


Neked egy olcsó elemes füstjelző megteszi a plafonra.

2012. aug. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


ilyenem van,egyszer felejtettem ott a húst a gázon,bejelzett

2012. aug. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!