Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel lehetne még jobban...

Mivel lehetne még jobban spórolni?

Figyelt kérdés

A villanyt csak akkor kapcsoljuk fel ha muszáj.

Gyorsan zuhanyozunk.

A vizet nem folyatjuk feleslegesen.

Próbálok havi 1 nagy bevásárlást tartani, hétköznap csak apróságokat veszünk.

Hidegben csak akkor kapcsoljuk feljebb a konvektort ha otthon vagyunk.

Nem járunk sehova!!

A férjem sajnos cigizik (ez havi 15ezer) egyelőre nem tudtam még leszoktatni róla.

Van jó ötletetek?


2009. aug. 2. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A konyhán. Nem is gondolnánk, hogy mennyit költünk sokszor feleslegesen konyhára. Olcsóbb, egyszerűbb ételek készitésével, jelentős összeget tudsz másra költeni, nem beszélve egy kiskertről, ahol esetleg megteremhetne néhány zöldségféle, mert azért tésztán nem lehet élni, vagyis ennek előbb-utóbb kiütköznek a hiányosságai.
2009. aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromos készülékeket ha nem használod,húzd ki a konnektorból.Pár ezer ft-ot megspórolhatsz.Ha vezetsz háztartási naplót,bár időigényes,tudni fogod,hogy mit vettél fölöslegesen.Húst ne egy evésre valót végy,hanem 4-5 kilót,és azt adagold egy-egy főzésnyire,és tedd a mélyhűtőbe.Lehetőleg ne készételeket vegyél ( pl.pulykapárnácska,Ancle Bens termék stb.),hanem főzz te magad több adagot,és azt is lefagyasthatod.Ha vannak otthon fűszereid,a szószokat is otthon elkészítheted.Rengeteg jó receptet találhatsz a neten.Gondolom,az akciókat figyeled.

Ha még eszembe jut valami,megírom.

2009. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Húst igen így veszek többet, és adagolva fagyasztom le. Főzni minden másnap szoktam. Amit főzök az elég 2 napra!

Köszi az eddigi hozzászólásokat! Várok még ötleteket:))

2009. aug. 2. 21:08
 4/7 anonim válasza:
100%
Én még azt szoktam csinálni, hogyha mondjuk nem nézem a tv-t, nem töltöm a telefonom, nem használom a számítógépet, nem kell az éjjeli lámpa, akkor mindent kihúzok a konnektorokból. Sajnos nincs több ötletem :(
2009. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Máson már aligha lehet spórolni :( Minden viszi a pénzt. Párodat szoktasd inkább le, a cigi marha drága és spec a falnak megyek attól, hogy valakinek az létszükséglet... Édesapám is lerakta anno nagyon hamar és köszöni nagyon jól van, szóval nem a levegőbe beszélek.
2009. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
3W fogyasztású ledes világítást használok. Drága, de megtérül.A nyílászárók tökéletes szigetelése, rengeteget jelent.Kerti tavaknál használatos, keringető szivattyúval oldottam meg a zuhanyozást. Egy gyors letusolás után, elzárom a lefolyót és utána akár egy órát is zuhanyozhatok 20Liter vizet keringetve.Nyáron tökéletes.
2009. aug. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is tudnám javasolni az energiatakarékos égőket, de csak az olyan helyeken, ahol tovább van felkapcsolva a lámpa. Tehát nem a wc-ben, mert ezek akkor veszik fel a legtöbb energiát, amikor felkapcsolod őket, tehát sűrűn kapcsolgatva nem éri meg annyira, de viszonylag folyamatos világításra (pl. konyhában, amikor főzöl), nagyon jó. És igen, a kaján is rengeteget lehet spórolni. Ha van lehetőséged járj piacra, egyrészt jobbak és olcsóbbak is a zöldségek. Egyébként annál többet, amit leírtál szerintem sem lehet már tenni.
2009. aug. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!