Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jogtalan (nak tűnő) E. ON...

Jogtalan (nak tűnő) E. ON villamosenergia kikapcsolás. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Van egy üresen álló házam. Egyik hónapban kb. 1500 Ft-os villanyszámlát kaptam, amit elfelejtettem befizetni. Meg is érkezett a felszólítás, amiben a kikapcsolás (igen közeli) dátuma is fel volt tüntetve. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, elmondtam nekik, hogy mikor tudom befizetni. A nőci nagyon készséges volt, mondta, hogy rendben van, nem fogják kikapcsolni. Be is fizettem a megbeszélt időpontban, s még aznap kimentem a házhoz. El volt vágva a villanyvezeték. Sajnos akkor nem tettem semmit, kimentem pár nap múlva újra, akkor már a villanyóra sem volt meg.

Mit gondoltok, ha kikérem az ügyfélszolgálaton folytatott telefonbeszélgetésem hangfelvételét, azzal tudok kezdeni valamit? Költözés előtt állok, és nem tudok mellényzsebből kivágni több százezer forintot a villanyóra szekrényre, a visszakötésre, és az egyéb nyalánkságokra.



2012. okt. 22. 20:31
1 2
 11/13 tetro ***** válasza:
Akkor biztosan csak hallucináltam, hogy számla ellenében készpénzt adtam át nekik...
2012. okt. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
45%
"Semmiféle jogcímen (áramdíjtartozás, ki-vagy bekapcsolás díja, stb.) sem kérhetnek és fogadhatnak el munkatársaik az ügyféltől készpénzt. Ha tehát bárki, bármilyen okra, jogcímre hivatkozva pénzt kér a helyszínen, lakáson az ügyfelektől, ennek kifizetését meg kell tagadni."
2012. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
72%

Ja mielőtt lepontoztok jó lenne ha utánanéznétek.

Aztán csodálkoznak miért vagyok csak 50 százalékos...


"A kikapcsolást követő 30 napon túl, a szerződést felmondjuk, a fogyasztási helyet megszüntetjük. A mérő ismételt kihelyezéséhez (30 napon túl, de 1 éven belül) partnerszerelőtől kivitelezői nyilatkozat szükséges a mérőhely állapotáról. A kikapcsolást követő egy éven túl jelentkező ügyfelek a bekapcsolási feltételeket teljesítve új felhasználóként nyújthatnak be igénybejelentést Társaságunkhoz."


[link]


De használjátok a googlét nyugodtan.Jaaaa értem azt nem tudjátok lepontozni...

2012. okt. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!