Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletnél ez mit jelent?...

Albérletnél ez mit jelent? Költözni akarok

Figyelt kérdés
áprilisban ha végeztem sulival szeretnék mindenképpen különköltözni a szüleimtől. de ugy nem igazán vagyok képbe a dolgokkal. mint jelent az h írják pl h 60000 ft/hó + rezsi. a rezsi az mit takar? a villany gáz stb számlákat? vagy miket? és ha így van ahogy gondolom akkor a 60000 az csak az h ott lakom?
2012. okt. 24. 23:27
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Példádnál maradva 60ezer a lakás maga, a +rezsi pedig azt jelenti, hogy te fizeted a közös költséget gázszámlát, villanyszámlát,esetleg internetet és tévét. Ezek között van ami a te fogyasztásodtól függhet és van ami fix.
2012. okt. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
pontosan a rezsi azok a befizetendo szamlak (viz villany gaz kozoskoltseg internet kabeltv stb) a 60 ezer az csak hogy ott laksz.
2012. okt. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy mondod, a rezsi valsz 20-30 nagyon alsó hangon, ha egy komplett lakásról beszélünk, 60000 az csak az, hogy ott laksz...
2012. okt. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
77%
nem tudom hány éves vagy, de fiatalon jó buli másokkal lakni. szerintem lehet érdemesebb egy szobát bérelned más korodbelieknél.
2012. okt. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
18 vagyok de mire végzek 19 leszek. igazából barátommal tervezgetjük az összeköltözést
2012. okt. 24. 23:43
 6/18 anonim válasza:
83%

hát ne haragudj,de sztem ne költözz külön,ha azt se tudod,hogy a rezsi mit takar..tudod milyen drága külön élni?? miből fogod megteremteni a pénzt rá? gondolom pesten akartok lakni, ott ennyi a bérleti díj,rezsi télen 50 ezer kb. a fűtés miatt,a kaja is nagyon drága+tisztálkodó szerek..


sajnos én összeköltöztem egy hülye csajjal,ő sem vágta miaz,h rezsi....amikor jött a tulaj,hozta a számlákat,akkor szembesült vele,h fizetni kell a fogyasztásért..nem tudta,h mivan,mert ugye otthon nem ő kezelte a számlákat :D

2012. okt. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

azért egy kis adatok (a rezsit már leirták mi az)

vidéken, egy szobás lakás a legolcsóbb - 35 ezer ft volt (még ki is jelentette a hölgy hogy egy főre- szal ha énis oda akartam volna költözni a páromhoz akkor 70)


a rezsit ha nagyon nagyon nagyon sporolsz 30-35tel meg lehet uszni - már ahol, nálunk -távfűtés- januári fűtés számla 59ezer ft volt...


a mai átlag fizetés (nem a szonda ipsos és társai felmérésével hanem amit a nagyátlagkeres) az kb 100 ezer forint környékén van (3 műszak+műszakpotlék és egyéb juttatások esetén)


a számolást ezután rád bizom...


szóval.. elhiszem hogy biztos szar a szüleiddel élni, de elöször munkát kéne találnod... nem az hogy befejezted a sulit..


jah és a legtöbb helyen kérnek kaukciót is... az az hogy beköltözés előtt - szerződés kötésnél de oda adsz előre x összeget

2012. okt. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve hogy általában kauciót kérnek, ami lehet 2-3 havi bérleti díj,(jobb esetben csak 1 havi)+ az első havi bérleti díj, ami a 60 ezer forintos lakás esetében ugye minimum 120.000, de inkább 180.000 ft, (vagy még több) amit a beköltözés előtt ki kell csengetni...
2012. okt. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
Mi azzal a baj, hogy nem tudja mi az a rezsi? Én sem voltam sose hülye, anyámék mindig beavattak a pénzügyekbe, de úgy én sem ismertem, hogy "rezsi" úgy ismertem, hogy számlák. Hétköznap az ember ezt a szót alig használja.
2012. okt. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
hétköznapi ember használja a rezsi szót. nincs is más szó rá. :D A számlák kifejezés nem fedi a dolgot. Ugyanis számla lehet bármi más is, nem csak a rezsi.
2012. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!