Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi alapján válasszunk megfelel...

Mi alapján válasszunk megfelelő albérletet?

Figyelt kérdés

Akik albérletben éltek, mik a fő szempontok ami alapján beköltöztetek?

Mit kell megnézni először egy albérletre kínált ingatlanon?


Előre is köszönöm!


2012. nov. 6. 15:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem..

Nekem lehet, hogy az első szempont a nagy terasz/erkély. Neked lehet, hogy a világos szoba/nappali. A harmadiknak meg a nagy fürdőszoba.

Ha konkrétabban írnád le mire vagy kiváncsi, könnyebb lenne!

2012. nov. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ez leginkább pénz függő, mint hallom az ismerősi körben, és szüleim ismerői is az összeg szerint költöznek,

Fő szempont hogy erkélyes legyen egy ház, nem kötelező, de nagyon hasznos, ha van garázs akkor mégjobb, esetleg pince


Én ha költözni fogok ezeket veszem figyelembe majd

Ha nem egyedül laksz, akkor legalább 2-3szoba/ 1konyha

20/F

2012. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekünk fő szempont volt, hogy beengedjenek gyerekkel, kutyával.

E 2 tényező sajnos jelentősen leszűkíti a kört :(


Amikor találtunk ilyet, nekünk fontos volt, hogy a környék cigánymentes és a tulajdonos teljes mértékben szimpatikus legyen.


Az sem mindegy, hol mennyi a közös költség, milyen a nyílászárók és úgy általában az egész lakás állapota.

Fontos, hogy mennyi időre adja ki az ingatlant és, hogy közben árulja-e.


Nekünk az előző albérletből azért kellett eljönni 1 év után, mert a tulajdonosnak sikerült eladni a lakást.

Ezt tisztázni kell még az elején, hogy ne érjen meglepetés.

2012. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem a kialakítás, hanem hogy mik azok a dolgok amiket főként megnézel megélhetés szempontjából. Gondolok szigetelésre , hogy milyen, vagy hogy átlagban mekkora szobák az ideálisak amiket pl télen nem kell agyonra fűteni. Cirkófűtés a jó vagy esetleg kályhás, téglából épült vagy kőből vagy ilyesmi. Nem tudom mennyire vagyok érhető :)
2012. nov. 6. 16:08
 5/19 A kérdező kommentje:
Ige igen, a többiek értik, ezekre voltam kíváncsi :)
2012. nov. 6. 16:09
 6/19 anonim válasza:

Attól függ milyen bérelhető ingatlant keresel,lakás vagy házat?

Nyilván az ár egy fontos szempont, akárcsak a rezsi. A tulajdonosok hajlamosak lefelé kerekíteni, amikor valaki a rezsi összegéről érdeklődik. Ezért érdemes figyelembe a lakáselhelyezkedését (amennyiben lakásról van szó) Ne legyen földszinti(általában sötétebbek, hidegebbek, mindenki ott mászkál),utcai vagy udvari, saroklakás vagy sem.

Figyelembe kell venni a nyílászárók minőségét, lehet e rendesen szellőztetni.

Milyen a fűtés típusa? Szabályozható-e egyénileg? Gáz-, villany, házközponti- vagy távfűtés?

Ha a ott vagyunk a lakásban, érdemes kinyitni a csapokat, kapcsolókat, ajtókat, ablakokat kipróbálni.

Érdemes rákérdezni, ha vannak a lakásban bútorok,mi megy és mi marad. Be lehet-e jelentkezni vagy sem? A szomszédokat sem árt alaposan megnézni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de lehet, hogy írok még hozzá. Remélem tudtam segíteni.

2012. nov. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Először pontosan határozd meg az igényeid. Mi az, amihez mindenképp ragaszkodsz? Legyen ez az első rosta, amelyik lakás nem tudja ezeket a dolgokat, azt meg se nézd. Aztán gondold végig, mik azok a dolgok, amik jó lenne, ha lennének, de nem elengedhetetlenül szükségesek? Rangsorold őket, így tudod rangsorolni a lakásokat is.


Nálam pl. elengedhetetlen szempont, hogy legyen hely a hangszereimnek és tudjak is gyakorolni. Hogy legyen gyors internet, hogy a fürdőszobában kád legyen, hogy legyen megfelelő mennyiségű szekrény, és legalább egy nagy tükör. Valamint hogy fix áras legyen, azaz ne bérleti díj+rezsiből tevődjön össze egy kiszámíthatatlan összeg, hanem egyezzünk meg abban, hogy leteszek minden hó elején ötvenezret, és ezzel letudtuk a pénzügyeket.


Először egyébként a főbérlőt nézd meg. Ha nem szimpatikus, nem tűnik korrektnek, akkor inkább ne szerződj vele, mert megkeserítheti az életed. Sokkal jobban, mint mondjuk egy nem frissen festett falú lakás.

2012. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nálunk ezek voltak a fő szempontok:


Elhelyezkedés (mi Budapestre költöztünk és egy viszonylag élhető kerületet próbáltunk választani, így döntöttünk a 14. kerület mellett)


Távolság a munkahely és az albérlet között


Ár (meghúztunk egy maximumot árat aminél többet nem adnánk albérletre, ez 50 e ft volt)


A lakás mérete (itt is volt egy alsó határ ami a 30 négyzetmétert jelentette)


A lakás felszereltsége (mivel nincsenek bútoraink mindenképpen teljesen felszerelt lakás kellett, ami gépesítve van, tehát van hűtő, mosógép, tűzhely, mikro)


Várható rezsi (Mivel a legtöbb dolog a fogyasztástól függ, ezért a legfontosabb a fűtés ára volt amivel foglalkoznunk kellett. Figyelni kellett a fűtés típusára, és arra, hogy 15 ezer forintnál többet a leghidegebb téli hónapban se fizessünk. Ezért kikértük az ehhez kapcsolódó számlát)


Lakás állapota (nyilván olyan lakást választottunk ami élhető, és ahol a lakás megnézése során nem éreztük azt, hogy úristen mi itt nem tudnánk élni)


Közös költség összege (minél alacsonyabb annál jobb)


Mi kb. ezekre figyeltünk oda. :)

2012. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

8. vagyok


Megnéztük az ablakok és a bejárati ajtó állapotát is, mert nem azért fizetünk a fűtésre, hogy az utcát fűtsük egész télen.


A lepukkant lakásokat meg se néztük, mindig próbáltunk olyat keresni ami jó állapotú vagy felújított.


Illetve most egy olyan lakást fogtunk ki, ahol a házhoz tartozik egy zárt udvar is, ez sem mellékes ha valaki rendelkezik autóval.

2012. nov. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nagyom köszönöm! Már előrébb vagyok! Mi nem Pestre mennénk, szóval így egy kicsit nehezebb. Nem szeretnénk mi se 30-nál nagyobbat maximum 35, mivel csak ketten vagyunk. Itt inkább családi házakat adnak bérbe, vagy az udvarra épített külön kis házat, de így már könnyebb lesz választani.

Először költözünk és nem szeretnék egyből a rosszba belenyúlni. Ha van még amit kifelejtettetek akkor várom a további ötleteket, illetve, hogy kinek mik a fő szempontok, igények mert ez is érdekel :)

2012. nov. 6. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!