Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A radiátor mögé helyezett...

A radiátor mögé helyezett alufólia tényleg érezhetően növeli a szoba hőmérsékletét? Vagy csak minimálisan javít a helyzeten? Mennyivel tud többet egy speciálisan erre a célra gyártott fólia, mint az alufólia?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 17:53
1 2
 11/16 anonim válasza:

En vettem 1 cm-es poliester-habot es azt vontam be alufoliaval, rajzszeg segitsegevel.

Nalam segitett. Novekedett 1-2 fokot.

2012. nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hú, ez nagyon jó hír! Köszi a válaszokat!

Hamarosan be is szerzek egy ilyen fóliát.

2012. nov. 29. 21:22
 13/16 anonim válasza:
Szerintem hülyeség alufóliát rakni a radiátor mögé, az nem ver vissza semmi hőt, sőt szerintem hűt. Ha akarod, hogy ne szökjön el a hő a hideg falakon keresztül akkor szigeteld le kivülről a lakásod vagy rakj hőszigetelőt a radiátor mögé(olyant amivel a csöveket, hűtés fűtés csöveket szigetelik).
2012. nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

viszont a fentebb említett házi készítésű hőtükör is egy jó megoldás... bár nem túl költséghatékony

a polisttirol ("nikecell") táblát is be lehet vonni akár alufóliával ez így is működni fog de figyelembe véve hogy 1 tábla kb 1000Ft inkább érdemes hővédőt venni pl amit padlófűtés alá is használunk. ez remek szigetelő illetve remekül visszaveri a hőt.

természetesen akinek maradt pár tábla a homlokzati szigetelésből az bátran megpróbálhatja bevonni alufóliával. ebben a formában már hasznosnak mondható. de Csak alufóliát ne tegyetek fel mert semmi jótékony hatása nem lesz.

2012. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Tegnap vettünk a Praktikerből nikecell táblát, 1000x500x40 mm-es, 309 ft.
2012. nov. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sokáig én is azt hittem egy alufólia sosem veri vissza a hőt, meg mi az hogy tükrözni a hőt, hát nem fény az.


Ez mind abból fakadt, hogy a 90-es években az általános iskolában elavult fizikát tanított nekünk egy elavult tanár. Aki úgy magyarázta el a hőt, hogy minél nagyobb a hő annál jobban rezegnek az atomok és annál jobban löködösik egymást és úgy terjed a hő hogy az egyik atom meglöki a másikat. De ez csak az egyik módja a terjedésnek (ez ellen védenek a vastag alacsonyfajlagos súlyú szigetelőanyagok)


Amit soha tanultam, hogy a hő egy sugárzás is és surgárzásként is terjed, pont úgy mint a fény, a nap hője is így jut el hozzánk. Sőt a hő egy a szemünk számára nem látható tartományba eső fénysugár. A hőkamerák is ezen az elven működnek és így képesek látni a hőt.

Ha pedig a hő egy ugyan olyan sugárzás mint a fény, akkor a tükröződő felületek, mint például az alumínium nagyon szépen vissza tudják verni.


Ezért van, hogy a jégkrémek csomagolása belülről tükröződő anyagokból van, sok hőtendő ételnél is látod ezt pl. tejes dobozok belseje a joghurtok teteje stb... Ezeket vízzáró tehetnék simán nem tükröződő műanyagokkal is de szándékosan a hőtükör hatás miatt használnak itt fémeket.


Tehát igen az a kis vékony alumíniumréteg vissza fogja verni a hőnek egy részét, de a tökéletes védelemhez szükség van egy vastagabb szigetelő anyagra is, ami az anyagon belüli hőterjedést képes elnyelni, nem csak a sugárzásként érkező hő egy részét visszaverni.

dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!