Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki tudná nekem megmondani,...

Szepy kérdése:

Ki tudná nekem megmondani, hogy egy panel lakásban mennyi a megengedett legnagyobb víznyomás mértéke? Köszi.

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

négy bárnál nem szokott több lenni.

Az ivóvízre nincs ilyen előírás, csak a fűtésre.

2013. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ráadásul erősen változó is a dolog, hiszen méterenként 0,1 Bar-ral emelkedik a nyomás. Ha mondjuk egy 10 emeletes házban a szolgáltató biztosítani akarja a legfelső emeleten mondjuk az 1 Bar nyomást, akkor legalább 3,5 Bar-ral kell felnyomni, ami azt jelenti, hogy a földszinten 3,5 Bar lesz a nyomás, az 5.-en már csak kb. 2,25, a 10-en pedig csak 1 Bar!
2013. jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zsolt75 ***** válasza:

Amennyiben túl nagy a nyomás egy nyomáscsökkentőt építtess be, amivel lehet szabályozni a bejövő nyomást. 4BAR-nál nem érdemes nagyobbra tenni.


Ha kicsi a nyomás, azon csak a szolgáltató tud segíteni.

2013. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Csak azért kérdeztem mert nálunk 6 bár nyomás van.Egy csőtörés alkalmával 3 köbméter víz folyt ki kb 3óra alatt,3/8-os csövön.A cső csak félig volt elrepedve.
2013. jan. 5. 15:11
 5/6 Zsolt75 ***** válasza:

Én családi házba jártam így és szereltettem be nyomáscsökkentőt amin van nyomásmérő óra.


Akkor kb. 8000-10000 Ft volt + szerelés, de így megúsztam a flexi csövek, csaptelepek és csővezetékek későbbi károsodását a nagy nyomás miatt.

2013. jan. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat.Kérdeztem az illetékes víz szolgáltatót 5 bár nyomást van a csövekbe.
2013. jan. 8. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!