Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A konyha marad vagy megy, ha...

A konyha marad vagy megy, ha megvettem a házat?

Figyelt kérdés
Most vásárolom meg új otthonomat, az eladó pedig további pénzre szeretne szert tenni, a konyha fejében. Én erre nem vagyok hajlandó, ő viszont akkor vinné a konyhabútort. Ezt megteheti? A konyha ingóságnak számít? Főleg, ha eléggé beépítettnek is tűnik...?! Amennyiben a kiszereléssel kárt okoz, az levonható a vételárból?
2013. jan. 21. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Alku kérdése ! Jól indul az üzlet! Igy el lehet vitázni egy darabig.
2013. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
kifizetted már? ha nem, akkor meg lehet mondani, hogy vagy marad a konyha ezen az áron, vagy nem kell a ház sem.
2013. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Mindig előre kell tisztázni, hogy mi van benne a vételárban.
2013. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 kunu lenke ***** válasza:
55%
Sajnos ő az értékesítő!Vele kell egyezkedni,viszont ha lehet érdemes inkább újat venni a saját ízlésednek megfelelőt amit a pénztárcád is megengedhet.Viszont ha kifizetted a pénzt ebben az esetben ha bont és sérüléseket okoz a falon a burkolatokon úgy jogosan kérhetsz tőle kártalanítást vagy helyreállítást ezt közöld vele és számoljon,lehet,hogy így eláll a dologtól és mégsem kell neki ?!
2013. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem tetszik a konyha és lecserélném előbb vagy utóbb, de inkább utóbb, mert most másra is elmehetne az a pénz!


Előre kijelentettem nekik, hogy kár okozása nélkül vihetik a cuccaikat. Ők azt mondják, hogy nem lesz semmi kár... Meglátjuk! Kérdés, hogyan tudom behajtani rajtuk? Az ügyvéd számlájára megy a vételár. Szólhatok neki, hogy várjon, amíg a konyhát el nem viszik és csak az után fizesse ki őket?

2013. jan. 21. 14:09
 6/13 A kérdező kommentje:

EGyébként az a legnagyobb gond, hogy iszonyatosan sötét emberekkel állok szemben...! :(


ÉS mint tudjuk, hülyékkel szembe szállni lehetetlen...

2013. jan. 21. 14:11
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek. Nekünk azt mondta az ingatlanos, hogy a BEÉPÍTETT konyhabútor "tartozéka" a lakásnak, nem vihetik el. Ha ingatlanoson keresztül vetted, ő tud segíteni, de én az ügyvédet is megkérdezném. Arra készülj fel, hogy ha ilyen a hozzáállásuk, akkor utólag nem fogod rajtuk behajtani az esetleges károkozást.
2013. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az adásvételi szerzősében,ha nincs külön lefektetve,nyugodtan elviheti.
2013. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Zsolt75 ***** válasza:

Én a helyedbe azt mondanám , hogy vigye. Úgy se tud vele mit kezdeni, mert oda van kitalálva ahova beépítették. Átalakítani meg sosem érdemes ilyet mert többe kerül a leves mint a hús, hogy a konyhához stílusosan fogalmazzak.


Ráadásul neked már most sem tetszik...


Egyébként illő lett volna a ház tartozéknak tekinteni, de ez tényleg megállapodás kérdése.

2013. jan. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát.


Én is úgy gondolom, hogy a ház tartozéka. Persze ők csak próbálnak mindenből kisajtolni még többet...

Ez a konyha ide lett kitalálva, szerintem majd feldughatják a seggükbe. Igaz, nekem sokat spórolnak meg az eltávolításával, mert tényleg csak kidobtuk volna. De tény, hogy az nem most következett volna be...


Azért én majd jelezni fogom az ügyvédnek, hogy várjuk meg, míg elviszik a konyhát, utána adja át nekik a pénzüket. Amennyiben kárt okoznak, szeretném, ha azt meg is térítenék. Ha már ők ennyire szarrágóak, had legyek én is...!

2013. jan. 21. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!