Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A konyha marad vagy megy, ha...

A konyha marad vagy megy, ha megvettem a házat?

Figyelt kérdés
Most vásárolom meg új otthonomat, az eladó pedig további pénzre szeretne szert tenni, a konyha fejében. Én erre nem vagyok hajlandó, ő viszont akkor vinné a konyhabútort. Ezt megteheti? A konyha ingóságnak számít? Főleg, ha eléggé beépítettnek is tűnik...?! Amennyiben a kiszereléssel kárt okoz, az levonható a vételárból?
2013. jan. 21. 13:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Én is úgy gondolom, hogy a ház tartozéka."


Rosszul gondolod.

A bútor sehol nem tartozék,ugyanúgy ahogy a műszaki cikkel,háztartási berendezések sem.(Kivéve természetesen ha az adásvételiben tételesen föltüntetésre kerülnek.)

Amik a ház elválaszthatatlan tartozékai azok az ablakok,ajtók,víz-villany vezetékek..stb.

2013. jan. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ezen lehetne vitázni , de mivel a tulaj az eladás során nem úgy hirdette gondolom meg, hogy lakás ár X millió , plusz konyha bútor Y ezer ?! Akkor viszi az ablakokat is , mert tavaly lett kicserélve ? Az OK, hogy ha egy házat felújítasz többet ér , de nem fogják neked kifizetni külön festék árát, a parketta lakkozást , a tapétát stb... szóval ez elég fura helyzet.Mond meg OK, vihetik, szedjék ki, de legyél ott te is , vagy "cserében" tegyék akkor használhatóvá a konyhát olyan állapotúvá, amilyen konyhabútorral, értem itt, faljavítás a kiszedés után, festés stb.

Azért ha már megnézek egy házat és már ár is van miért talál ki még plusz költséget valaki ? Füvesítés és Fák, külön gáz és vízszerelés , kazán sincs plusz költségként sehol .

Ezt neki már bele kellett volna kalkulálni az árba , ez egy beépített bútor, nem egy kanapé !

2013. jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egy ilyen jellegű jogvita során a bíróság azt fogja vizsgálni, hogy mi a lakás alkotórésze és mi a lakás tartozéka. Azt alkotórész a lakástól roncsolás-bontás nélkül nem választható el, annak mindenképpen maradnia kell.(ajtó,ablak,..stb) A tartozék minősítése során azt kell vizsgálni, hogy a dolog a lakás rendeltetésszerű használatához, vagy épségben tartásához szükséges-e vagy nem?A bútorzat,sütő, mosogatógép soha nem minősül a lakás tartozékának, ezért azok nem képezik az ingatlan adásvétel tárgyát.Egyébként találkoztam már olyan bírósági határozattal is amelyik a gázkonvektort sem minősítette a lakás tartozékának mivel egyedi fűtési módnak tekintendő. Ha egyáltalán volt szóbeli megállapodás akkor azt MINDEN ESTBEN bele kell foglalni az ingatlan adásvételi szerződésbe.
2013. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!