Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ingatlan (lakás) eladása, hol...

Ingatlan (lakás) eladása, hol hirdessek? Közvetítőt bevonjak?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Első lakásom eladása és új, nagyobb vásárlása előtt állok. Azt szeretném kérdezni, hogy tapasztalatotok szerint milyen hatása van ingatlanközvetítő bevonásának? Nyilván van 2-5% jutalék és kizárólagosság vagy a nélküli szerződés, nem is ez érdekel, hanem hogy mennyivel több érdeklődőt sikerült így felhajtani ahhoz képest hogy magánúton hirdetted az ingatlant? Valóban sokat segíthet, hogy elvileg terület specifikusan van meglévő, lakást vásárolni kívánó ügyfélköre az ingatlanosnak?

Egyelőre nem szeretnék bevonni közvetítőt, természetesen a többszázezer forintos díj miatt. Van esetleg tippetek, hogy hol lehet költséghatékonyan hirdetni fényképpel együtt? (pl ingatlan.com 1000 Ft ot kér képenként…)


Előre is köszönöm!



2013. febr. 6. 16:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes elolvasni! [link]
2013. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
2013. febr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
Ajánlom neked a www.ingatlantajolo.hu oldalt, ez egy ingyenes ingatlanhirdetési portál. Nagyon sok ismerősöm adta el itt ingatlanát (házat, lakást), teljesen ingyenes magánszemélyek részére, fényképeket is ingyenesen lehet feltölteni, nagyon régóta működő, megbízható portál.
2013. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
2013. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 promo válasza:
Közvetítő nélkül adtam el a lakásomat, főleg a közvetíői díj miatt. Bizonyára annak is van előnye, főleg hogyha teljeskörű szolgáltatást nyújt. Ingyenes hirdetői oldalon, ingyenbazar.hu, hirdettem meg. Aránylag gyorsan elkelt a lakás. Nagy előnye az oldalnak, hogy kilométer pontossággal lehet a hidetések között keresni.
2013. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Én az ingyenbazar.hu oldalt ajánlanám!
2013. okt. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Én vagyok a kérdező. Eladtam a lakást.

Kb fél évnyi komolyabb hirdetés után (havi 4000 Ft ért képes hirdetés az ingatlan.com-on) sikerült.

KB 8-an nézték meg és még kb 7-en érdeklődgettek

Egy tett ajánlatot, de már a megtekintés másnapján és ő is vette meg.


NEM KELL INGATLANOS, csak türelem, idő és némi józan ész.

Kb 30 ingatlanos hívott annak ellenére hogy kiírtam a hirdetésbe hogy ne keressenek...

2013. nov. 19. 20:37
 18/23 Toppantó válasza:

Ja.. Nem hát...

Viccet félre téve, a sikeres eladásnál mindegy, hogy iroda vagy magánszemély kínálja azt a házat vagy lakást!

Majdnem mindegy hogy hol hirdeti, de csak majdnem! (például láttam itt egy olyan oldalt, amin akkor se hirdetnék, ha fizetnének érte és mégis arról adta el a tisztelt hozzászóló a lakását)

Még az is majdnem mindegy, hogy hogyan.

A sikeres eladást a korábbi (ezek előtti) döntéseink határozzák meg! Az elvi alapok a döntőek! És... az, hogy tudom, hogy ezt soha senki nem mondja el Önöknek, attól még ez így van, és, hogy ez nem köztudott, az természetesen nem az Önök hibája!

Magyarul nem a szoftver rossz, hanem a számítógép!

És mindegy kinek az irodájában van az a jó számítógép, az Önében vagy az Ingatlanoséban!

2013. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Mit is szeretett volna mondani? Fogalmazás 1-es
2013. nov. 22. 17:51
 20/23 Toppantó válasza:
Hát ezt! Hogy, nem a fogalmazáson, a sz@ros kis részleteken múlik, amit kutat mindenki! Hozzák létre a blogokat, hogy te hol.., kivel.., ki nélkül..? Mint ha itt dőlne el? Hát marhára nem itt dől el, meg ezen! A csúnya az, hogy Ön már tudja, hol dőlt el, (mert eladta!) de soha nem fog rájönni!
2013. nov. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!