Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Laktatok egyutt barataitokkal...

Laktatok egyutt barataitokkal alberletben? Milyen?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Borzaszto:D En 4 haverral/barattal laktam egyutt Londonban egyetemi eveink alatt, hat ami veszekedes ott volt azt nem hiszed el...


Egyreszt az, hogy biztos lesz valaki aki nem takarit el maga utan, ebbol nagyon sok konfliktus volt.


Masreszt az, hogy mindig lesz valaki aki aludni akar, es valaki aki mondjuk este er haza mert dolgozott vagy nem tudom es akkor kezd el elni, meg tepni, meg bomboltetni a zenet a nappaliban, ebbol is voltak gondok.


Harmadszor, lakber. Ha te nem tudod kifizetni es a tobbiek kisegitenek az ugy meg jo, de ha neked kell folyamatosan kolcson adni a masiknak azert hogy teto maradjon a fejetek folott akkor az nem annyira kellemes.


Negyedszer pedig annyi, hogy nagyon igaz a mondas hogy "lakva ismerszik meg az ember", derultek ki azert dolgok, meg a lakotarsaim csinaltak dolgokat amiket nem tudtam volt elkepzelni roluk...

2013. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne erts felre, KOTELEZO megtapasztalni ezt par evig, de nekem szemely szerint ennyi eleg is volt, soha tobbet nem koltozom ossze senkivel aki nem a baratnom. Ha egyszer nem lesz penzem egyedul lakni (amire remelem nem kerul sor soha:D) akkor ezerszer inkabb visszakoltozom a szuleimhez: nagy kertes haz, van hely, es anyameknal jobb lakotars nem nagyon van, nem hangosak, adnak penzt ha arrol van szo es mosnak, foznek takaritanak:D
2013. febr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ertem, koszi a valaszt. hany eves vagy? (vagy voltal)
2013. febr. 15. 14:38
 4/8 anonim ***** válasza:
18 voltam amikor kimentunk, es tavaly fejeztem be az egyetemet akkor voltam 23 szoval durvan 5 evig ment ez:D
2013. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nehez lehetett.
2013. febr. 15. 17:06
 6/8 anonim válasza:

Én albérletben még nem laktam kollégista vagyok 3 éve (egyetemi koli), kicsit más de azért van hasonlóság. Ahol most lakom itt van 2 szobánként (4 ember) egy fürdőszoba + szobánként (2 ember) hűtő+mikró+mosogató illetve folyosón van közös konyha. A szoba elfogadható méretű, de albérletben sokszor láttam nagyobb szobákat több pakolós hellyel. Itt most egy olyan lánnyal lakom, aki elég toleráns, szóval eltűri a hülyeségeimet, vele nekem semmi bajom nincs. Így most ezt élvezem, sokkal jobb mint egyedül lakni.


Előző 2 év sokkal rosszabb volt. Első évben egy pici szobában laktam egy lánnyal, aki nagyon makacs volt és megvoltak a hülyeségei, teljesen máskor akart aludni mint én (4-6 óra eltolódás is volt, szóval volt h ő már feleklt amikor én lefeküdtem). Ott a szobában csak közös hűtő (nagyon pici) + egy csap volt, minden más közös. Mivel pici koli volt, következő évben is együtt laktunk, csak akkor egy háromágyas szobában, ami saját fürdőszobás és konyhás volt, szóval gyakorlatilag mint egy egyszobás albérlet, nekünk kellett takarítani mindent. Na ez nagyon rossz volt. Állandóan öltük egymást, mindig az volt h ki miért nem takarít és ki miért várja el h a tiszta dolog is le legyen takarítva, hogy ki miért 4kor ér haza vagy miért 6kor kel, h miért nem bír csöndben maradni, stb.


Összeségében annyi, hogyha egyforma érdeklődési körötök van, egy társaságba (vagy legalább hasonló társaságba) jártok, és ahova költöztök ott elfogadhatóan nagy az élettér (nem kell összeveszni h ki pakolhat a szekrénybe és kinek nem férnek el a cuccai, 4-5nél több ember nem jut egy fürdőszobára, elég nagy a hűtő. kb ezek a sarkalatos pontok a hellyel kapcsolatban), minden ott lakó elég toleráns, pl ha a másiknak átjön a barátja/barátnője, akkor pár órát el tud tölteni máshol, nem akad ki ha valaki nem vitte ki az üres flakonokat már 3 napja, stb. És mindenkinek a tisztaságigénye hasonló, szóval nincs egy olyan ember, aki nem tudja mi az a wc-kefe, de nincs is egy olyan ember, aki 2naponta portalanít minden polcot stb, akkor nagyon jó lesz. Ha ezek nincsenek meg, akkor meglesznek a problémák, vagy tudtok alkalmazkodni egymáshoz, vagy nem, de kipróbálni mindenképpen megéri. Még annyi, h egy tényleg antiszoc ember (aki nem is akar és nem is hajlandó változni) ne akarj összeköltöztetni egy bulizósabbal, mert ott mindketten szärul fogják érezni magukat. A többi kombináció működhet valamennyire.


21L

2013. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen. 1 évet. Azóta azok a barátaim már nem a barátaim.
2013. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Első 2 évemben kolis voltam,4en voltunk egy szobában. Kitolódtak a tűréshatárok. Emberek jellemétől is függ. Laktam fél évig haverokkal(mig fel nem vettek újra a koliba), nem volt semmi gond. Ők veszekedtek egymással, de én éltem a saját életem. Házimunkát megcsináltam, szobát hetente egyszer kitakarítottam. Néha főztem is, apám szakács így véremben van. Örültek is neki. Soha nem bújtam ki a felelősség alól. Amit a többiek leműveltek az kész volt. 5en laktunk együtt, az egyik lustább volt mint a másik. Gyerekkori barátok vagyunk, jól el is voltunk, de az egyetem kihozza mindenkiből a lajhárt. Én Agrár szakos voltam, így rengeteget voltam terepen, délutánonként kondiba, focizni jártam. Nem szerettem a seggemen ülni. Ezek néha még a kajámat is felzabálták mert nem voltak képesek lemenni a boltba ps-ezés közben. Akkor én is csaptam balhét. Annyit mondok, igazán akkor ismered meg az embereket, ha együtt élsz velük. Ez érvényes barátokra, barátnőre.
2013. febr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!