Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakók: milyen előnyei és...

Panellakók: milyen előnyei és hátrányai vannak? Az utóbbi fejlettebb világban hányszor volt nálatok csótány a szomszédok miatt? Remélem,100-ból 2 embernek volt csak ilyen baja.

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 01:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

panelban lakom, amióta élek (24) több helyen már. sosem voltak csótányaink. előnyként én csak annyit tudok mondani, h nemérzem magam egyedül :D más nemnagyon van.

hátrány pedig...hááát...nemtom, nemnagyon van. annyi h nincs kertem, amit pedig nagyon szeretnék. éshogy a kutyának nincs szabad kis futkosni való helye (kert)

ja, hátrány a fűtés, itt a magasban ezeken a szar csöveken, meg úgy általában a szar rendszer miatt nemnagyon jut már fel a meleg víz. plusz a nyomás a csapokban, alig folyik maxon is a csap. plusz az h rengeteg a fűtés számla, mivel központi, és nem mi szabályozzuk. igazából pénzbeli hétránya az van bőven.

2009. szept. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én panelban lakom, de lehetőség szerint szabadulni szeretnék. Utálom az egészet. Igaz, hogy központi fűtés és melegvíz ellátás van és télen nem kell annyi havat lapátolni mint a családi háznál, de nekem hiányzik a tér. Néha megőrülök az 55 négyzetméteren. Persze le lehet menni a parkba a levegőre, de az más mint a saját kert. Nem konyhakertre gondolok. Csak egy kis udvar fűvel sziklakerttel néhány rózsatővel és díszbokorral. Esetleg egy kis szökőkút. Az én álmom az, hogy amikor hazaérek fáradtan a munkából kiülhessek a teraszra egy ( sörrel / fröccsel / kólával stb. ) és nézzem a zöld természetet. Szeretem az állatokat, de a panelban nem akarok kutyát vagy macskát. Nekik szabadság, tér természetes környezet kell, nem 4 vasbeton fal.
2009. szept. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1 x volt csótány a 11 év alatt, de gyorsan jöttek az írtók és nincs azóta. Itt csak 12-en lakunk a házban, viszonylag jó és nyugodt. Jó, hogy elég tágas, mindenkinek megvan a külön helye, eltudunk vonulni ha akarunk. Viszont rossz, hogy nagyon drága a fenntartása, és nem tudom szabályozni, mivel minden központi, rossz, hogy nincs udvar, ettől minden tavasszal megőrülök, de ilyenkor már nem hiányzik! Szerencsére szülők családi házban laknak, így azt nyáron kiélvezzük, amúgy mégjobban hiányozna a kert.
2009. szept. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha régebbi panelban laksz a felsőbb emeleten és nincs lift, az elég szívás tud lenni egy idő után. A szomszédok zajai ellen nem sokat tudsz tenni, így ha zajérzékeny vagy és rossz alvó, nem lesz túl sok nyugodt éjszakád, pláne ha rossz, figyelmetlen szomszédokkal vagy megáldva. A panelok beköltözéskor többnyire felújításra is szorulnak, kicsik, rosszul szigeteltek. Persze ez nem mindig igaz, utána kell járni. És akkor ott a távfűtés...

Amondó vagyok hogy a panel kerülendő.

2009. szept. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia!34 éve lakom ilyen doboz házban, nem nagyon szeretem, de a családira nincs pénz. Csótányunk sosem volt, meg jó, hogy télen nem kell csúszkálva havat lapátolni, meg sót szórni, viszont hátrány a szomszédok. Nekünk 1 bunkó van csak szerencsére, de az pont elég, mert a fejünk fölött lakik. Éjszaka az erkélyen alszik, mert asztmás (állítólag), és rosszabbul ugat, mint egy kutyafalka. Nappal meg állandóan zongorázik (tő hangerőn), pedig szerencsétlen nem is tud. Szóltunk már szépen,csúnyán, hiába. Soha az életben nem kivántam senkinek a halálát, de mostanában sokszor nézem a hirdetőtáblát, ha kiteszik a fekete zászlót.....mivel Ő már nem fog elköltözni, csak ha viszik. Nagyon megkeserít az életünket. Ha választás előtt állsz, és van rá pénzed, én azt mondom, inkább egy családi ház, mint panel. Sok sikert hozzá :-)
2009. szept. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Csotàny nem volt,viszont rossz szomszéd ige:(És a mozgàsigényem is több egy panellakàs terénél.Ha lenne lehetöségem:azonnal csalàdi hàz.
2009. szept. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha választás előtt állsz, és van rá pénzed, én azt mondom, inkább egy családi ház, mint panel."


Ha valakinek van annyi pénze, akkor biztos nem panelt fog venni. Mi felénk egy normálisabb családi ház, ami nem romos 50-60 éves, de nem is új építésű, tehát egy átlagos 20-25éves pici kerttel olyan 20-25 millió Ft-ba kerül. Pedig nem is Budapesten lakok.

1-1,5 szobás pici panelokat már 7-8 millió között árulnak. Tehát igen csak meghatározó az ár ebből a szempontból. Gondolom nem sokan akarnának 25 millióért panellakást venni.

Egyébként én az egyetem alatt laktam panelban. Előnye, hogy kényelmesebb, mint a családi ház. Nem kell gazolni, havat lapátolni. Mindig meleg van, olykor túlságosan is. Rögtön folyik a melegvíz, stb.

Hátránya, hogy be vagy zárva egy dobozba. Nem tudsz kimenni sehova, csak az utcára. Viszonylagosan drágább a fenntartása. Ha akarod, ha nem fizetheted a méregdrága közös költséget is, amiért gyakorlatilag nem kapsz semmit. (Legalábbis nálunk a 8eFt-ban nem volt benne semmi, még a folyósót is nekem kellett felmosnom.)

Aztán néha lehetnek bogarak, főleg ha valaki nem irtatja a közelben. Nagyon nagy a zaj. A fölöttem lakó éjszaka mindig ugrált. Olyan éjjel 10-11 körül kezdte. Hétvégén meg mindig fúrta valaki a falat ütvefúróval.

Abban a házban, ahol laktam elég bunkók voltak a szomszédok. Pl senki nem is köszönt egymásnak. Azért biztos van, ahol kulturáltabb a lakóközösség.

2009. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

nekünk lenne pénzünk családi házra is, de szívesebben lakom társasházban. (egyeseknek minden, ami emeletes, és sokan laknak benne, az panel. a miénk csak társasház.téglából)

nos. szép dolog a kert, de ha nem szeretnél térdig gazban járni, akkor bizony nyírni kell a füvet. télen hólapátolás. aztán az a rengeteg rezsi: azért gondolom nem sok 50nm-es családi ház van. (anyukámék családiban laknak, kb 100nm, és 100e a rezsi télen. ennyi az összfizum nincsen...)

egy családi háznak értelemszerűen több ablaka is van: pucoltatok ti már ablakot? :p nekem ez a 4 is pont sok. :)


ha annyira vágyom a természetre, akkor kiülök az erkélyre, mivel egy parkra néz, és nekem ez is elég.

ja, és a tengerimalacom sem panaszkodott még :)


sajnos, manapság úgy látom, hogy sokan presztízsből akarnak családi házban lakni, arra hivatkozva, hogy nincs életterük. aztán vesznek egy 150nm-es hodályt, és egész nap kergetőzhetnek. :p

egy akkora házat nehezebb is eladni, mint egy kisebb lakást, mert sokan úgy gondolják, hogy amennyiért megveszik, már építkezhetnek is.

2009. szept. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Füvet nyírni nem egy nagy dolog és csak tavasszal és nyár elején kell. Akkor hetente fél óra elfoglaltság. Persze kinek mekkora a kertje... Nálunk 400nm az egész telek, amiből 100-at elfoglal a ház, 36-ot a garázs.


Havat azt kell lapátolni. Ráadásul mi sorok telten lakunk. Úgyhogy két utca felől is kell lapátolni. Már amikor van hó! Tavaly pl egy deka sem esett felénk. Ellenben két éve Karácsonykor leesett 40cm.


"...aztán az a rengeteg rezsi..." Ez vicces! Nekünk van ez a 100nm-es házunk és egy Bp-en egy 46nm-es panellakásunk. A feleakkora panelra ugyan akkora a rezsi, vagy talán picivel több is, mint a sokkal nagyobb házra. Értelem szerűen a víz, villany annyi amennyit fogyasztunk. Internet, kábel tv szintén ugyan annyi. Egyedüli különbség a fűtésben van és a közös költségben. Mert hogy a családi háznál ilyen nincs. A penelnál 8000Ft-ot fizethetek havonta a semmiért. Még a folyosótakarítás sincs benne. A fűtés majdnem ugyan annyi, mivel a távfűtés jóval drágább az egyedi fűtésnél. A családi háznál kb 20-25e Ft a gázátalány télen-nyáron. Pedig nincs külsőleg hőszigetelve a ház és az ablakok is a régi 20 évesek. De ha ez valakinek sok, akkor nem fűt annyira és fölhúz egy pulóvert. A panelban viszont nyáron 15e-t fizetek, télen 30-at, ha akarom ha nem. Még akkor is, ha hetekig be sem teszem a lakásba a lábam.

Szóval egyáltalán nem igaz az, hogy a kisebb panel lakás fele akkora költségekkel járna. A tégla társasházi lakások rezsije biztos olcsóbb valamivel, de így sem lehet sokkal olcsóbb egy nagyobb családi házénál.


Ablakok? Annyival van több ablak, amennyivel több szoba van. Egy átlagos 50nm lakás mondjuk 2 szobás, egy 100nm ház általában 3. Tehát egy ablakkal kell többet pucolni. Azért az nem olyan nagy plusz munka, ha már az ember így is, úgy is nekiáll takarítani.


Szerencsés az, akinek legalább van erkélye. A mi panelünknek nincs és ez nagyon rossz.


Az építkezésről pedig az a tapasztalatom, hogy sokan inkább jó állapotú használt házakat keresnek. Lehet, hogy az építkezés valamivel olcsóbban kijönne, de addig lakni is kell valahol. Tehát 1-2 évig az albérlet, a rengeteg munka, utánajárás mi hol olcsóbb, terveztetés, papírmunka, kivitelezés, stb. lehet hogy többe kerül, nem csak anyagi értelemben, mint egy kész, jó állapotú, esetleg felújított ház, amibe csak költözni kell.

2009. szept. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

uccsó előtti panelmániás jelentkezik :)


családi házra visszatérve: sokat járok vidékre, mivel vannak ott rokonaim. egyre-másra nőnek ki a földből az indokolatlanul hatalmas házak, és nem értem miért... annyi jó állapotú eladó ház van a faluban, hogy pont elég lenne mindenkinek. szóval arrafelé úgy látszik az embereknek nagyzási mániájuk van :)

2009. szept. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!