Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakók: milyen előnyei és...

Panellakók: milyen előnyei és hátrányai vannak? Az utóbbi fejlettebb világban hányszor volt nálatok csótány a szomszédok miatt? Remélem,100-ból 2 embernek volt csak ilyen baja.

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 01:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Most már én vagyok az uccsó előtti panelfóbiás :)


Ebben van igazság. Újgazdagok felénk is vannak szép számmal. Közvetlenül a környékünkön nincs beépítetlen telek. De a város több részén épülnek a már-már szó szerint paloták.

Ha nincs beépítetlen telek az sem feltétlenül akadály. Például a szomszédunkban volt egy régebbi, de viszonylag jó állapotú ház. Mevették, pár nap alatt ledózerolták az egészet.

Azóta épül ett egy kb. 200nm, két szintes villa. A telket 22 millióért vették, a házat amennyire tudom 40-ből építik. Az aljában fogorvosi rendelő lesz. Ez mondjuk megmagyarázza, honnan van a tulajoknak ennyi pénze rá.

2009. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ja és ugyan nem panelből, de tégla társasházi lakásból költöznek át ide a lakók.
2009. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

SZó ami szó, egy családi ház mindig mást jelent, mint egy lakás, legyen az téglából, vagy panelból. Amúgy nem mindenki nagyzási hóbortból megy cs.házba, és nem feltétlenül kell 400 m2-eset venni. Én speciel beérném akkorával, mint a panelom, 80 m2, de lenne hol állni az autómnak (most fizetek érte, hogy biztonságban legyen), volna hová kimenni tavasszal, nyáron. Szerintem aki cs.házban lakik tudja, hogy füvet kell nyírni, de szerintem ez nem akkora fájdalmas dolgog, hogy ne érné meg a cserét, ez rossz duma, soktól hallom. HÓ? Mikor láttatok utoljára normális mennyiségűt? Amúgy a panelház előtt is el kell lapátolni a havat, legalábbis ha közlekedni szeretnél, de sajnos sok embernek elég fura elképzelése van, ezért néznek ki így ahogy a panelek környékei. Pl-ul a mi szomszédunk gyönyörű kertet ápol az ablaka alatt, ennyi erővel cs.házban is lakhatna, biztos ott még szebbet alkotna, a férjem havat lapátol (már amikor van,), de a többi lakó valóban nem csinál semmit. Biztos azért mert kényelmesek.

És még 1, szerintem egy cs.ház fenntartása olcsóbb mint egy ekkora panel, mint a mién. Mert itt valóban télen nyáron mindent fizethetsz, és nem tudod a dolgokat szabályozni, ellenben igazat adok egy előttem szólónak, hogy a cs.házban lehúzod a fűtést, és felhúzol még 1 pulóvert. Mert az sem normális, hogy náléunk a panelban télen is nyitva az ablak és bugyiban sétálunk. És mi mit tudunk tenni??

2009. szept. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én megértem azokat, akik ódzkodnak az állandó fűnyírástól és hólapátolástól. Én egy kertes házban laktam 38 évig, hatalmas kerttel, tudom milyen füvet nyírni kéthetente szénanáthával. Aki nem tudja milyen az, annak fogalma sincsen mekkora teher tud úgy lenni a fűnyírás, pláne ha a kert tele van fákkal és egyéb akadályokkal. Nem szívesen áldoztam a hétvégéimből sokszor 1-2 órát mire azzal végeztem. A hólapátolás sosem volt gond, mert ritkán esett akkora hó amit ne lehetett volna 5 perc alatt ellapátolni.

Most egy társasházban lakunk 3 másik családdal, beköltözéskor a minimális kertünket "odaajándékoztuk" az egyik szomszédnak, ami csak azzal járt hogy ugyanúgy használhatjuk(a kertek egybefüggők), csak nem kell nyírni a füvet. :D A tökéletes kombináció.

2009. szept. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondjuk attól is függ, hogy ki milyen beállítottságú.

Nekem pl hétvégente a fűnyírás, favágás, kertben tevés-vevés, garázsajtó festés, hólapátolás, stb. nem nyűg és kötelesség, hanem szívesen hobbiból csinálom. Mindig lehet ezt-azt csinálni és szerintem ez jobb, mintha ehelyett csak kényelmesen leülnék a tv elé.

Legalább is én így vagyok vele.


22:07, egy lakótelepi, de tégla, 7 emeletes, kb. 80 lakásos társasház, 50nm-es földszinti lakásásból költöznek oda.

2009. szept. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Meggyőztetek, hogy a költségek miatt nem éri meg a panel. Azt nem tudom, mi másra lesz pénzünk, de majd meglátjuk. Egyébként érdekel, hogy ez a hihetetlen összegű rezsi szigetelt panelokra is igaz? Mi 50 nm-es szigetelt lakást/házat szeretnénk.
2009. okt. 4. 23:56
 17/18 Loner válasza:
Életforma kérdése, hogy kinek mi a jó. Én kertes házból mentem panelba, és egy percig sem bánom. Kényelmesebb, olcsóbb, nekem alkalmasabb a lakásra, mint a kertes ház. A kertes házat megvettük, horror rezsi és a törlesztő részletre a gatyánk is ráment, plusszban amikor a normális ember pihent, én dolgozhattan a házon, vagy a ház körül. Azután ha vasárnap délutánra maradt egy kis időm leülni a hintaszékbe, néztem a házamat, és gondolatban milliókkal dobálóztam, hogy mire mennyit kellene még költeni. Tavasztól őszig a szomszédok folyton dolgoztak valamit, ami nagy zajjal járt, télen meg nem lehetett az udvarra menni, mert felfüstöltek minket. Annak való a kertes ház, aki szereti a ház körüli munkát, és van pénze a folyamatos költségekre. Sokan azt mondják, egy kertes ház az egy feneketlen pénznyelő zsák, és tapasztalatom szerint van benne valami, pedig nem is valami lelakott öreg házam volt. Persze, jó ha az ember a saját kis füves kertjében tölti a szabad idejét, és esetleg medencéz is állít, de ha mindent összeszámolok, nem biztos, hogy annyira megéri. Nekem majd akkor lesz kertes megint, ha tellik majd kertészre is, meg nem okoz gondot kifizetni a mestereket, ha valamit csinálni kell a házon.
2016. júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Gabesz077 válasza:

Többen említették, hogy a panel drága, mert ott a közös költség. A környékünkön a közös költség átlag 8 ezer forint

Ez egy évre durván 100ezer.

Viszont! Egy panel lakásra nagyságrendekkel kevesebbet kell költeni, és az is megoszlik a lakók közt ( hiszen ha pl tetőt kell cserélni nem a felső lakó állja, hanem közösen,stb.)

Szüleim fél éve cseréltek tetőt egy 80nm-es kocka házon, a komplett tető csere minden költséggel együtt 3,5 millió forint volt. (Ebből életed végig kifutja a közös költség, és még marad bőven)

Családi házban a fűtés költsége nem csak az elhasznált gázt jelenti, hanem x évente pl. kazáncserét is (százezres tételek)

Plusz a fűnyíró se ingyen van, az is fogyaszt. Fákat permetezni,stb.

Szóval összességében olcsóbb egy panel fenntartása, viszont a családi ház más életformát ad. Kinek mi tetszik.

2017. dec. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!