Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sokan miért hiszik, hogy jobb...

Sokan miért hiszik, hogy jobb vidéki családi házban élni, mint budapesti társasházban?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal jobb városban lakni társasházban.
2013. máj. 18. 11:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Én külvárosban lakok XXII.kerületben, zsákutcában, hegyen, rohadt jó panorámával. Ez jó, de aki a belvárosban lakik egy 30 négyzetméteres panelban, annak már más meglátásai vannak ;)
2013. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%
Városban,és családi házban.
2013. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Más a légkör. Egy társasházban ha a szomszédaid buliznak akkor te is fogsz max az ágyadban :D

Ha a feletted lakónál csőtörés van egyből gondolkodhatsz a lakás átformálásán mert hogy festeni/tapétázni kell az fix.

Ami pozitívum a társasházban az az alacsonyabb rezsi.

Családi ház: Tarthatsz háziállatot... Aki a palotapincsit kutyának meri nevezni szégyellje össze magát, a macska sem kimondottan panellakó lény, mármint aki nem érezte még egy kandúr átütő vizeletének a szagát az nem tudja mire gondolok :D

A családi háznál is vannak azért negatívumok: a szomszéd őrült kutyája hajnali 2-kor kezd el ugatni, vagy szombat reggel 6-kor a flex és a fűnyíró duettjére ébredsz miközben az a tetves kutya továbbra is ugat ... :D

Nem tudom.. kinek a pap kinek a papné... Van panel illetve családi házunk is, kiskoromban imádtam a panelt de ez megváltozott.

Egyébként nem pesti vagyok de Debrecen se az az igazi vidék szóval szerintem értékelhető a válaszom.

2013. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 dirtboy ***** válasza:
100%

pár dolog

-telek

-állat

-hobbi pl kerti tó

-jobb levegő

-nincs a fal másik oldalán egy másik család

stb stb

számomra ezért

2013. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted sokkal jobb, más szerint nem.

Bírom, amikor valaki kifogásolja más igényeit, véleményét, ízlését... Tudod, az emberek különbözőek, ettől szép az élet.

2013. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

Nekem két dolog jut erről eszembe: a legközelebbi szomszédom is minimum 100 méterre van, én sem zavarom őt, ő se engem.

A másik: a gyerekeim összes osztálytársát és azok szüleit ismerem, tudom, hova engedem el, stb. Biztonságban érzem őket.

Szerintem egy 1000-1500 fős közösség az, ami emberi léptékű (ez egy közepes falu). A nagyobbak már túl nagyok ahhoz, hogy közösséget alkossanak.

2013. máj. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Nekem van mind a kettő. Így van összehasonlítási alapom.


De attól is függ, mit veszünk vidéknek. Egy 200.000-es város is vidéknek számít, de azért nem olyan mint egy kis falu. Csak jobban figyelnek az emberek egymásra, kevesebb a szemét és a csöves. Persze ilyen városoknak is vannak rosszabb, kevésbé biztonságos, kisebbségiekkel sűrűbben betelepült környékei és Budapestnek is vannak jobb, szebb környékei. Csak utóbbi megfizethetetlen egy átlag embernek, akinek nincsenek százmilliók a bankszámláján.


Mondjuk egy kis faluban, ahol van egy főutca, egy bolt és nem sok munkalehetőség, én sem tudnám elképzelni magam.

2013. máj. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
7: a munkalehetőség a 20 km-re lévő városban van, ahova gyorsabban bejutok, mint a budapesti kollégáim a budapesti munkahelyükre, pedig nekik csak 5 km. :) (nem mellesleg a volán buszon nincs hajléktalan viszont van ülőhely meg légkondi)
2013. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Az jó. Én a kétszázezres városban évekig voltam munkanélküli. Ebből gondoltam hogy egy kis faluban talán még rosszabba helyzet.

Ingázásból én sem szenvedek hiányt. Budapestre járok dolgozni. 2,5 óra autópályán. És az autómban is van ülőhely és légkondi. :) És még csak minden bokornál sem állok meg. :)

2013. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ja és hajléktalanok sincsenek az autómban! :D
2013. máj. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!