Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sokan miért hiszik, hogy jobb...

Sokan miért hiszik, hogy jobb vidéki családi házban élni, mint budapesti társasházban?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal jobb városban lakni társasházban.
2013. máj. 18. 11:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Kölyök koromban én is odavoltam a városi létért, már már a panelházak is tetszettek! Kamaszkoromban utáltam, hogy 40 percet kell vonatoznom, hogy egy jobb moziba eljussak.


Amíg nem volt gyerekem, kipróbáltam a városi életet:

-Ami jó volt, hogy úgymond közel volt minden.

-Amit utáltam: az alattunk lakó rám szólt, hogy csendesebben közlekedjünk, a mellettem lakó kutyája hajnali öttől hétig egyfolytában csaholt, utána a másik szomszéd kezdte el verni az írógépét, a lift havonta lerobbant, hajnali kettőkor még ordítottak az emberek az utcán, álladó volt a zaj és a bűz, harcolni kellett a parkolóhelyekért.


Itt vidéken majd kétszer akkora a nappalim, mint a lakás ahol laktam. Sajnos itt sincs csend, mert már korán reggel csivitelnek a madarak, délutántól kezdve pedig a tücskök és a kabócák hangoskodnak. Szombaton persze beindulnak a fűnyírók is...

Munka az persze nincs a környéken, de én úgyis járom az országot, így mindegy. A többiek pedig 40 perc alatt bevonatoznak Budapest közepére, kicsit rövidebb idő alatt, mint a Rákosborzasztói kollégák.


Sokszor nem tudom, hogy nevessek vagy sírjak olyan problémákon, mint az utálatos közös képviselő, az alsó erkélyen dohányzó szomszéd, a távfűtés költségmegosztójának elszámolási problémája, a felső lakó hangos fapapucsa, stb...


Persze itt is kötnek a szabályok, de jóval szabadabbnak érzem magam, mint egy lakótelepen.

2013. máj. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
76%

Én társasházban lakom, de szeretek itt élni, csendes hely, gyönyörű zöld park, ősztől tavaszig csodálatos. Tavasztól őszig a "hétvégi házunkban" élünk, jó időben szinte mindig fürdőruhában vagyunk, csend, nyugalom, kertészkedés, bográcsozás, grillezés, stb. Itt éljük a társadalmi életünket is, ide jönnek a vendégek (család, barátok). Itt is remekül érzem, érezzük magunkat.

Ismerősöm, aki kertes házban él, sajnál nagyon a társasház miatt, azt mondja, az egy börtön. Hm. Ezzel szemben, mikor megtudta, hogy mi mindig fürdőruhában vagyunk a kertben, felháborodott, milyen erkölcstelenek vagyunk. Mondta, hogy náluk (kertes házas övezet) a legnagyobb kánikulában is mindenki legalább póló-sortban van, meg is szólnák, ha valaki fürdőruhában lenne. Hát...akkor inkább maradok a mostani helyzetben, pedig már épp gondolkodtam rajta, hogy egy kertvárosi házat kellene venni....

2013. máj. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
1 évig laktam társasházban, most már 8. éve, hogy vidéken családi házban. Először bántam, mert központban van a lakásunk, minden elérhető szuper volt, vidékről meg ingázni kellett. Nos nemrég rákényszerültem, hogy a társasházban legyek reggeltől estig, aztán este haza (még mindig üresen áll 8 év után is a lakásunk). Felüdülés volt este vidékre hazaérni, csend, nem hallod, hogy a szomszéd mit csinál. Panelban minden hallatszik, főleg, hogy elszoktál az ilyen zajoktól, mint a lift,ajtózárás, zene, stb stb. Itt meg madarak csiripelnek, folyó csordogál a hátsóudvaron, kiülhetek a lépcsőre, nem szürke háztömböket látok, hanem fűzfát, a kutyusom stb. Már megrémiszt kicsit, hogy egyetemre majd tömbházba kell költöznöm.
2013. máj. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
utolsó vagyok. 11 év akart lenni nem 1.
2013. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

ízlések és pofonok, ugyebár.


senkit nem győzködök semmiről, sőt, kívánom mindenkinek, hogy ott élhessen, ahol a legjobban érzi magát.


azt utálom egyedül, mikor elmesélem, hogy Bp-en élek, egy viszonylag zöld kerületben társasházban. erre jönnek a lesajnálások, hogy jaaaj, az egy egérlyuk, sosem élnék olyanban, stb. mintha a családi ház valami státuszszimbólum lenne, és ha neked nincs, akkor már rögtön csóró lúzer vagy.


egyébként laktam már kertes házban egy kellemes kis vidéki városban gyerekkoromban, de most már jobban érzem magam a lakásban Bp. szívében. tegnap este pl láttunk egy nyestet, amelyik épp a vacsoráját cserkészte be. :) járnak a környéken vadkacsák, sünik is. reggelente hangos madárkoncertre ébredek, szinte csak fát látok ha kinézek az ablakon, van egy hatalmas erkélyem, és a levegő sem fullasztóan szmogos.

itt nincsenek se csövik, se suttyó zajongó szomszédok, a lépcsőház tiszta, a környék kulturált.

miért mennék máshová, ha itt is minden megvan, amire nekem épp szükségem van. a munkahelyem negyed órára innen :)


ha majd lesz gyerekünk, akkor pedig minden hétvégén útra kelünk, és kirándulunk nagyokat. akinek kertje van, lehet nem járkál annyit a világban, mert egyrészt azzal foglalkozni kell, másrészt meg esetleg úgy gondolja, h minek menjen, a gyerek itt is mozog, játszik, jó lesz neki.


nekem nem adna egy drága pénzen megvett és fenntartott kertes ház annyit, h benne álljon minden vagyonom. inkább utazgatunk és félreteszünk a gyerek lakástakarékjába.

a lakás nekem inkább csak egy hely, ahol a ruháimat, életem emlékeit tartom, illetve álomra hajtom a fejem. a világban van elég hely a többire :)

2013. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Napkiraly ***** válasza:

miért jobb,mint dohos egérlyukban:

-három autós teremgarázs

-akkora saját park, amiért a proletárok fél órát sétáltatják a zsebkutyát, hogy odajussanak

-akkora az épületek belső alapterülete,mint tíz egérlyuké

-nem kell a szomszéd romkocsmát hallgatni

-főút-autópálya kombóval előbb a fővárosban vagy,mint bebuszozni a lakótelepről

-a szomszédok azt se tudják,hogy a világon vagyok, nemhogy a baccpapucs csattogását kelljen hallgatnom

-a kocsibejáróm hosszabb,mint a lakótelepen az utca

Na,kb ezért jobb, érvelhetsz azzal, hogy a szádban van a színház, meg közel van az éjjelnappali meg a romkocsma, kiröhöglek

2013. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%
A burzsoáziát hallhattuk :D
2013. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Hát, király komám, persze mindenkinek mások a prioritásai, de szerény személyemnek nagyobb örömet okoz egy színház vagy könyvtár a szomszédban, mint egy kocsibejáró, amin ha végigmegyek, kifogy a benzin... Alászolgája, felség :P
2013. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Napkiraly ***** válasza:
Tőlem bezárhatják a színházat, mozit, romkocsmát, így is igaz ha belőlem kellene élniük, akkor színészek árulnák reggel a lámpánál az újságot. Vásárolni meg nem is tudsz már a belvárosban,mivel az autósokat kitiltották mindenhonnan, hát a boltok is bezártak.
2013. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Öhm... Azt hiszem, téged jellemez, hogy a kultúra koldusbotra jutna miattad. Na de ennek már OFF szaga van.
2013. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!