Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt készülhet el...

Mennyi idő alatt készülhet el egy kb.100 nm-es családi ház a terv elkészítésétől, engedélyeztetésétől a kulcsrakész átadásig?

Figyelt kérdés

Szeretnénk eladni jelenlegi otthonunkat és belevágni egy építkezésbe. Mivel pénzünk csak az eladásból lenne, nem tudunk előre "készülni" és nem tudunk ideiglenesen sem máshová költözni.

Mit mondjak a vevőnek, mennyi idő múlva tudnánk átadni a lakást?

Gondolkodtunk készházba is, de attól a férjem nagyon tart, hogy csak össze van tákolva.


2009. okt. 5. 08:50
 1/5 anonim válasza:

a tervezést leszámítva, el lehet építeni tavasztól őszig, de sietni kell, mert használatba vételi engedélyt kell szerezni még az ősszel, hogy át tudjatok jelentkezni és a régit így el tudjátok adni.

A készház nem tákolmány, én is azt hittem, de itt a környékünkön is építettek egy kétszintes készházat pincével, nem tudnád megmondani hogy az nem is rendes ház. a másik meg hogy a készháznak már a tervezéskor megmondják mennyi lesz a rezsije meg afenntartása

2009. okt. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha hagyományos módon építkeztek, akkor 2 évvel számolhatsz.

1. év terv, engedélyek (ha minden gond nélkül megy) szerkezetkész ház.

2. év szakipari munkák, villany, gépészet.

2009. okt. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ez általában pénz kérdése. Ahol van, ott haladósabb. Nálunk szerencsére meg volt a pénz, és így lett kész 10 hónap alatt. Az egyik barátnőmék a hitel miatt csúsztak kb. fél évet. Tényleg sok mindentől függ. Van-e ismeretséged pl. az adott önkormányzatnál (aki meg tudja gyorsítani a papírokat) stb.
2009. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell félni a készháztól, csak oda kell figyelni, kivel építtet, hol, milyen cég gyártja, milyen minősítései vannak! Ha a tévhitek alapján építkeztünk volna, én pl. téglából sosem kezdenék - környékünkön szinte mindenhol csúszás van, hanyag emberek, stb. Szóval a készházaknál sincs több hanyag, mint a téglásoknál, csak jobban fel van kapva. Szomszédom pl. megbízott egy dunakeszi kűmüvest, azt először alacsony árat adott neki, majd amikor elkezdte a munkát, jöttek a nemvárt költségek, a végén meg eltűnt, mert összevesztek.

A lényeg, mi már a második készházunkba lakunk, és eszünkbe se jutna mással építkezni. Gyors, pontos, olcsó fenntartás, nagyon jó komfortérzet, és A-kategória miatt, energiabesorolás miatt még eladnunk is könnyebb volt az első házat, mint egy átlagos téglaházat!!! Az első földszintes volt, a család gyarapodása miatt nagyobb kellett, így jött a kétszintes. A cég, aki építette, az osztrák meg svájci alpokba épít ilyen házakat, ott meg jóval angyobb hóteher, szélteher van, mint nálunk, vagyis statikailag bivalyerős. És még egy: egy földrengésnek is jobban ellenáll, mint egy hagyományos ház.

A téglát is persze gyorsan össze lehet hozni, de ne felejtsük el: ott száradási időket ki kéne várni. Ha nem várjuk ki, több száz, ezer liter vizet fogunk bezárni, ami évek, évtizedek alatt roncsolja majd szét a házat.

2010. febr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha saját magad építed, és odafigyelsz a munkálatokra akkor nem nagyon vernek át. Én nem vagyok a készházak híve, itt nálunk 10-ből 8 ember rosszat mondd róla. Penészesedik, omlik a vakolat stb. Meg oké, hogy olcsóbb, de ha már pluszba kérsz egy konektort olyan felárat számítanak érte fel, hogy csak na.

A mi házunkhoz kerestünk egy elismert kőművest. Elég sokat ott voltam, néztem, hogy csinálják, tényleg belerakják-e az anyagot. Ők annyira nem örültek neki, de sz@rom én le, az én pénzem múlik rajta. A ház nagyon jó lett, és nálunk nem voltak előre nem tervezett több százezres költségek. Max. egy 50-60 ezer volt, ami később ugrott be, és nem volt beletervezve. A lényeg,hogy nem kell kapkodni. Hónapokig kell keresni a megfelelő mestereket. Mindegyikkel anyagkészletet kell íratni, aztán összehasonlítani. Ha hagytok időt átgondolni, hogy milyen költségek lehetnek, megkérdeztek minél több embert, akkor olyan nagy pénzek nem csúszhatnak be.

2010. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!