Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Brita vízszűrő kancsót használ...

Brita vízszűrő kancsót használ valaki? Tapasztalatok? Mire jó?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 13:21
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Én használom, és szerintem jó. Pl. amikor teát főzök, az edény fala nem lesz vízköves, mint amikor szűretlen csapvizet forraltam még a használata előtt. Errefelé kemény a víz. (Ezáltal látom, hogy tényleg csinált valamit a vízzel.) A növényeket is ilyen, szűrt vízzel locsolom, meg az ultrahangos párásítóba is ilyen vizet öntök, hogy ne vízkövesedjen be. A Brita honlapján ezt írják:

Optimális csapvíz minden célra

Az egyébként biztonságos csapvíz tartalmazhat olyan alkotóelemeket, melyek kedvezőtlenül hatnak a víz ízére, és szagára. Ezen alkotórészek között van klór, szerves szennyeződések, és bizonyos növényvédőszer maradványok. A BRITA vízszűrő kancsó csökkenti a vízben az ilyen alkotók részarányát, és azon kívül a nehézfémeket mint pl.ólom. A meleg és hideg italok is jobb ízűek és tisztább színűek lesznek. A BRITA ideális megoldás a főzéshez és más ételek készítéséhez. A változó vízkeménységet - amely a vízkövesedés okozója, pl. a vízforralókban - szintén jelentősen csökkenti.

Én tudom Neked ajánlani.

2009. okt. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
*Azt elfelejtettem írni, hogy nekem Marella XL kancsó van, és Maxtra szűrőbetétettel használható.
2009. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a szűrőt milyen gyakran kell cserélni? Mennyi az ára? (szűrőnek).
2009. okt. 22. 15:05
 4/5 anonim válasza:
Azt írja, hogy 100 l kapacitású a Maxtra szűrőbetét, tehát ennyi vizet tud megszűrni, és 4 hetente cserélni kell. Nem szoktam literre vagy napra pontosan betartani, észre lehet venni, ha vizet melegítek, hogy már nem olyan lágy a víz, ideje lenne cserélni. A Tescoba szoktam venni bele, és általában háromezer Ft körül mozog az ára egy csomagnak (2 szűrőbetét van benne).
2009. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2009. okt. 27. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!