Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakcím probléma. Mit tanácsoltok?

Lakcím probléma. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyre írók, de remélem tudtok nekem segíteni.

Idén nyáron el kellet adnunk a házunkat, amiben a családommal laktam a hitel miatt hogy vég törleszteni tudjunk. Jelenleg albérletben élek a férjemmel és 3 gyermekünkkel. Ahova állandó lakcímre nem lehet bejelentkezni. Így létesítettünk egy település szintű bejelentést hogy felvegyék a nagyobbat oviba legalább.

Sem családunk sem ismerősünk nincs ahol állandó lakcímet létesíthetnénk, hogy a fölbérlőnk utána megadja az ideglenest. ÉS mivel település szinten vagyunk, igy ránk szállt a gyámügy hogy hajléktalanok vagyunk és ha nem lesz lakcimünk akkor elviszik a srácokat.

Van olyan szervezet vagy lehetőség ahova mind az 5-ünket bejelentenek állandó lakcímre?



2013. nov. 25. 13:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Ott vannak a megoldási lehetőségek, sorrendben: vagy 1. dűlőre jutsz a tulajdonossal, vagy 2. kamuból (hamisítva) bejelentkezel ismerőshöz, vagy 3. bejelentkezel hajléktalannak (településre, de akkor nincs tartózkodási hely), vagy 4. költözöl. Ez 4 különféle megoldási lehetőség.


A lakóhely annak a lakásnak a címe, ahol a polgár él. Ha bejelentkezel valahová, ahol nem élsz, az azért közokirathamisítás, mert a valótlan adatot (nevezetesen azt, hogy hol élsz) hivatalos formanyomtatványon közlöd a hivatallal, és ez pontosan a közokirathamisítás definíciója. Ez akkor is így marad, ha utána egyébként tartózkodási helynek egy másik lakást is megadsz. Sajnos Magyarországon olyan sokan élnek ezzel a hamisítással, sőt, a hivatalok is erre buzdítanak, hogy nincs is benne a köztudatban, hogy ez hamisítás.

2013. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

1. A tulajjal nem tudok dűlőre jutni!

2. A haverok barátok család rokon nem jöhet szoba! Nem segítenek!

3. Elköltözni nem fogok, most kezdték az évet az oviba nem rángatom őket ide-oda!

4. HAJLÉKTALANNAK VAGYOK BEJELENTKEZVE EZÉRT CSESZEGET A GYÁMÜGY HOGY NINCS IGAZOLHATÓ LAKHELYÜNK! AHOL ÁLLANDÓ LAKCÍMEN VANNAK A GYEREKEK!

2013. nov. 25. 16:42
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát akkor a gyámügy megnyugtatására közlöd, hogy miért nincs lakcímkártya, valamint, hogy ennek ellenére a gyermekek lakhatása megoldott. Biztos lehetsz benne, hogy nem ez az első ilyen eset, amelyikkel találkoznak.
2013. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Gyámügy miatt szerintem ne aggódj. Mondd el nekik mi a helyzet, akár menjenek ki. Ha látják, hogy a gyerekek rendezett körülmények között élnek akkor talán nem zaklatnak. Nem az a céljuk nekik, hogy elvegyék a gyereket!



Amúgy te most akkor egy szerződés nélküli albérletben élsz? Én inkább emiatt aggódnék a helyedben... Gyakorlatilag bármelyik pillanatban kirakhat a tulaj minden ok nélkül és ha volt kaució még azt is lenyulhatja hiszen gondolom akkor semmi papírt nem írtatok?

Emiatt szerintem sokkal több értelme lenne aggódni...

2013. nov. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen szerződés nélkül vagyunk, de a "törvény embere" a főbérlőnk, rendes és megbízható. Illetve 2 év múlva megvásárolhatjuk az ingatlant. De addig a szocpol miatt sajnos nem adhatja el nekünk.
2013. nov. 25. 19:31
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Aham, hát a szocpol miatt addig ugye bérbe se adhatná, vagy fizethetné vissza kamatostul, és ez nyilván kiderülne, ha bejelentkeznétek. Van itt mutyi, dögivel! Magyar ember nem lop, csak szerez... Hát akkor fél lábon, lakcím nélkül kell kibírni azt a két évet.
2013. nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!