Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A minap elgondolkodtam, hogy...

MazyGreen kérdése:

A minap elgondolkodtam, hogy hogyan lehetne megoldani az esővíz újrahasznosítását, és milyen szintig?

Figyelt kérdés

Az elképzelésem az, hogy egy lapos tetejű házon el van helyezve egy olyan medence, ami felülről nyitott, és nem rozsdásodik. Apró szemű rács van a tetején, hogy ne férjen át az esetleges szennyeződés. Ezt a vizet maximum WC öblítésre lehetne használni, szerintem, de ha valaki tud jó megoldást valamilyen házi tisztítóberendezésre, amivel ivóvíz minőséget kapok, és megbízható, akkor várom a válaszokat.



Üdv, MazyGreen



#esővíz #újrahasznosítás #víztároló #zöld megoldás #környezetbarát megoldás #vízszűrő berendezés
2014. febr. 4. 19:01
 1/6 anonim válasza:

Lapos tető? Medencét elhelyezni? Hát ettől teljesen kibuktam :D

Sörkollektort nézd meg azon elrágódhatsz egy darabig és többet is spórolhatsz vele mint a wc öblítésre használt tetőmedencével.

2014. febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A sörkollektor is inkább hobbi kategória, mint spórolás...


A tetőmedence sok M Ft lenne, kezdve a falak megerősítésével.

Amit szoktak csinálni: legalább 3, de inkább több köbméteres tartály a talajba, belevezetve az esőcsatorna. Szivattyúval kinyomni nyáron a kertbe, öntözésre.

Ugyanez nyomáskapcsolóval ellátva a WC-tartályba is mehet. (Jó sok pénz ez is.) Másra nem is elég ennyi víz.

2014. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
47%

Hát ezt nem hiszem el, úgy írod le a hülyeségedet, mintha fegyvert tartanának a fejedhez...

Napsugárzás éri a sörkollektort (a sörös dobozokat) és a megfelelő berendezések segítségével az áramló hőt a lakásba vezeti. Van hogy egyáltalán nem kell mellette fűteni, van hogy nem elég az a meleg amit a kollektor termel, de nyilván nem olyan intenzitással kell a fűtőtestet igénybe venni mintha nem lenne a kollektor.

2014. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

WC-re jó.

Ismerősömék telkébe nem volt víz vezetve. Ivásra, főzésre hoztak a faluból.

Viszont WC-öblítés céljából esővizet gyűjtöttek egy műanyag hordóba, és szivattyúzták. A többit nem tudom, szűrés, stb, ne égjen le a szivattyú, de megoldották - egy telken.

Öntözésre is biztos jó.

2014. febr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves harmadik, van neked sörkollektorod? Végeztél számításokat, méréseket?

Mondjuk, hogy az én véleményem nem megbízható, ezért egy konkrétabbat kerestem neked:

[link]

Itt a "Mennyit spórolhatunk" részt nézd meg.


A sörösdobozok meg egy érdekes, látványos, de haszontalan részei a dolognak. A beáramló levegőt először szétosztod, aztán összegyűjtöd, mintha egy kötegben nem tudna felmelegedni.

Ha simán megcsinálod a befoglaló dobozt, az alját 20-as OSB-ből vagy bútorlapból a hőszigetelés kedvéért, lefested feketére, akkor ugyanazt tudja, mint sörösdobozokkal.

2014. febr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Megnéztem: Horváth Zoltán úgy kalkulál, hogy a ház szigetelésétől függően 1 nm-nyi sörkollektor 6 ezer forintot, míg 2 nm-nyi kollektor 12 ezer forintot tud megspórolni egy fűtési szezonban. Még hozzáteszi, hogy a 6 hónapos fűtési szezont 4-5 hónapra tudjuk lecsökkenteni, hiszen mind késő ősszel, mind kora tavasszal a kollektor fel tudja fűteni a szobát. Ráadásul a sörkollektorok a gyári napkollektoroknál sokkal olcsóbbak.


Hagyjuk abba! A kérdező vízzel akar spórolni, én csak felvetettem a témát, nem elemezni kell. Ha van jó ötleted víz illetve vízenergia hasznosítására írd le, ha nem akkor ne viccelődj itt az OSB lapjaiddal.

2014. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!