Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a költségkimélőbb...

Melyik a költségkimélőbb megoldás? Haa vesten gázkazánt 75fokos vízre állitom vagy ha 60 fokos vízre állitom? Az a jo ha egyszerre sokáig megy vagy sok kicsit? Gondolok itt a termosztát beállitására. Hozzáértö ember segitségét várom.

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem a szerelö azt mondta, olyan höfokra érdemes állítani, hogy ne kelljen hidegvízzel vegyíteni.


A termosztáttal egyszerü: minél kisebb höfokra állítod, annál gazdaságosabb.:)

2009. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a termo dolgot tudtam,de miuság a viz hőfokával? az a jo ha meleg a viz (70)vagy ha kisebb(60)? mert a kazán addig ég nagyon még el nem éri a beáll. hőfokot aztán egyhül a láng.
2009. dec. 16. 14:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak a szerelö véleményét osztottam meg.:) Bár, ha kisebb höfokot kell elérjen, az logikus, hogy kevesebb gázat használ hozzá.
2009. dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de a kisebb hőfok kevesebb meleget is ad.
2009. dec. 16. 17:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, igen, a melegvízre értettem.:) Ebben az esetben talán egy fizikus tudna pontosabb választ adni. Szerintem itt úgy kell fogalmazzunk, hogy adott mennyiségü gázt, ha elégetünk, adott höközvetitö közeg segítségével adott mennyiségü levegöt tudunk felmelegíteni adott höfokra. Így ha alacsonyabb höfokon van a víz a rendszerben, lassabban melegszik ki a helyiség, kisebb lángon füt a kazán, de több ideig. Szerintem az eredmény ugyanaz lesz mindkét esetben.:)
2009. dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi. erre voltam kiváncsi. teháh semmi spórolást nem érek el vele ha variálom a viz hőfokát.
2009. dec. 17. 10:19
 7/10 anonim ***** válasza:
De én nem vagyok szakértö, csak nekem így logikus. Könnyen lehet, hogy jön majd egy fizikus, és elmagyarázza, hogy miért nincs igazam.:) Bárcsak jönne, mert én is kíváncsi vagyok.:)
2009. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nemépp fizikust keresek. de gondolom valaki ezt már hosszutávon kipróbálta.
2009. dec. 17. 16:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne különbség, de ezt hőtechnikai számítás tudja megmondani mi az ideális.


Mondok egy "kiélezett" példát:


-20 fok van odakint, +22 fokot akarsz bent. A vízhőfok 85 fokos és felfűti a lakást mondjuk 1 óra alatt és 4-5 óránként bekapcsol negyed órákra, pótolni a veszteséget.


65 fokos vízzel nem éred el egész nap a +22 fok belső hőmérsékletet, ezért közel 24 órán kereszül megy kazán ki-bekapcsolgatva, biztosítva a 65 fokos állandó vízhőmérsékletet.


Hidegebb időben magasabb vízhőfok a gazdaságosabb.

2010. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20:34 sajnos ez nem igaz amit írsz. (Elméletben) Menj pár km-t egy átlagos autóval 30-35km/h sebességgel. Először 1-esben magas fordulaton, másodikként 3-ban közepes fordulaton, harmadszor 5-ben alapjárat alatti fordulaton. A fogyasztás első és harmadik esetben sokkal nagyobb, mint a másodikban, pedig munkavégzés ugyanaz volt, csak a hatásfok nem. "Átfordítva" fűtésre, ahol a 75 fokos vízzel a leggazdaságosabb fűteni, ott az 55 fok, vagy 95 fok gazdaságtalanabb.
2010. ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!