Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha ingatlant veszek, lakást...

Ha ingatlant veszek, lakást vagy házat de ingatlanirodán/ingatlanközvetítőn keresztül, csak annyit kell fizetnem amennyiért meghirdették? Tehát egy fillérrel sem kell többet?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 05:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, az ingatlanos dijat az elado fizeti.
2014. ápr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
neked,csak könnyebbség,de nem árt ha saját magad is utánna nézel a dolgoknak.
2014. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Közvetlenül az ingatlanért nem kell többet fizetned, de közvetetten, az ügyvéd, az átírás, a vagyonszerzési illeték, stb. még akár milliós tétel is lehet.
2014. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ügyvédet, az illetéket, a közjegyzőt akkor is te fizeted, ha nem ingatlanoson keresztül veszed.


Amúgy még ilyen esetben is lehet alkudni, szóval nincs hátránya.

2014. ápr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem drágítja a te szempontodból, hiszen neked nincs jogviszonyod a közvetítővel, így fizetned nem kell neki. Arra viszont figyelj, hogy ha vételi ajánlatot teszel és aztán nem kötsz szerződést, akkor elképzelhető, hogy kártérítési igénye merülhet fel veled szemben (is) a közvetítőnek. Ami nagyon fontos - és már más téma - a megfelelő ügyvéd kiválasztása és megbízása!
2014. ápr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én így adtam el tavaly, így is vettem. A második esetben több címre is elvitt az ingatlanos, aztán megbeszéltük, melyik lenne nekem megfelelő. Volt ártárgyalás, ahol megalkudtunk (lehet a meghírdetett árnál kevesebbet is ígérni), aztán elkészült a szerződés is. 1%-ot rögtön kifizettem, aztán a szerződéskötés után ott helyben még 10%-ot. Végül a közművek átírása után kifizettem a teljes összeget, ekkor megkaptam a kulcsokat.
2014. ápr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!