Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet vagy lakás hitelre?

Albérlet vagy lakás hitelre?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket érdemesebb? albérletbe menni vagy házat venni hitelre? szeretnénk külön menni lakni,a kérdés csak az hogy melyik lenne jobb? fel venni 6-7 millio hitelt vagy albérletbe menni és nincs hitel....?

2014. ápr. 25. 17:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

2 tábor van:

Akik szerint az albérlet jobb, mert bármikor leléphetsz, ha pl új munkát kapsz más városban, vagy külön mentek a pároddal.


Én a másikba tartozom. Laktam albérletben, de ahogy lehetett, vettünk házat. Itt nem kell engedélyt kérni, ha fel akarok rakni egy polcot, vagy bútort cserélni. Esetleg háziállatot tartani. De az egyikből azért kellett költözni, mert eladták.

X év múlva az enyém, és onnantól csak rezsit fizetek, semmi mást.

Szerencsénk volt 10 éves hitelt vettünk fel, aminek lassan a felénél járunk. Nem leszünk 40 évesek, amikor saját tulajdonú házunk lesz.

Ja, és igen, ez a másik. Vagyonod lesz. Ha albérletben maradsz biztos, hogy még a nyugdíjadból is ki kell spórolni azt a 40-60 ezer forintot, csak a lakhatásra. És semmi örökséget nem adsz tovább a gyerekednek....

2014. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Mi az albérletet választottuk,mert mindkettőnknek volt autó-hitele (amit hál' istennek sikerült kinyögni)és nem akartunk még egy ilyen jellegű terhet a nyakunkba venni.Igaz,így nem lesz saját lakásunk,de ami az előnye: nem vagyunk "röghöz kötve",ezáltal oda megyünk,ahol van munka.Nem élünk rosszul,de nem is átlag felett és egy ici-picit tudunk félretenni is.
2014. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
kimenni külföldre 2-3 évre, és megvenni készpénzböl a lakást.
2014. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
Igen kimenni külföldre addig jó, csak ha kimész már tuti nem jössz vissza :D Aki egyszer megtapasztalta az ottani életet és utána visszajön az vagy nagyon sok pénzt szedett össze, hogy már nem lesznek anyagi gondjai az életében vagy mazoista bolond. Szóval 10-ből 9 nem hülye hogy visszajöjjön nyomorogni. Megszakadni a munkába negyed annyi pénzért.
2014. ápr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:

Amúgy a kettő közül a hitel jobb, mert annak egyszer vége, ugyanúgy fizeted havonta a tízezreket, csak ha albérletbe akkor kidobod azt a pénzt. Ismerősöm is tavaly végzett a hitel visszafizetésével, most adta el a lakást 10 milliója lett, ha albérletbe ment volna most költözne 0 Ft-ja lenne. De ugyanúgy fizette volna azt a pénzt, mivel laknia kell valahol az embernek.

Albérletnek akkor van értelme, ha pár év múlva tudod, hogy sok pénzhez jutsz és addig is lakni kell valahol vagy ideiglenesen költözöl egy városba, pl: egyetem miatt


Előző voltam

2014. ápr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
37%

Ez így elég hülye összehasonlítása a két dolognak. A hitel ára, azaz a kamat nem kidobott pénz? Miért csak a bérleti díj kidobott pénz?

Bérlés esetén sok dolgot külön díj nélkül használsz, sőt ha tönkre megy akkor nem te veszel újat.


Persze biztos van amikor a hitel éri meg jobban de ez a kérdés egyáltalán nem egyértelmű! Hosszas szamitasokat igényel konkrét esetekkel.


És az sem igaz, hogy albérletben nem lehet spórolni. Lehet félre tenni úgy is.


Amúgy párhuzam van a hiteles megoldás és bérlés között: hitel esetén fizeted a kamatot folyamatosan, bérlés esetén ez a bérleti díj. Hitelnel fizeted a tőke törlesztést hogy előbb utóbb ne legyen hitel, bérlés esetén spórolsz hogy később sajátot vehess.


Csak adott összegek, adott ingatlan értékek stb és adott emberi tulajdonsagok alapján lehet kiszámítani, hogy melyik éri meg jobban! És természetesen azt sem szabad kifelejteni a számításból, hogy miközben albérlet mellett spórolsz lehet hogy egész jó haszonnal be tudod fektetni a félre tett pénzt. Van aki pl inkább lakik egy darabig albérletben de felfuttatja a vállalkozását a spórolt pénzből, hogy aztán később saját házat vegyen.

2014. ápr. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Pont annyi idős vagyok, hogy éppen már letelt volna a hitelem.

A hitelt választottam, persze nem svájcit.

Nem voltam röghöz sem kötve, cseréltem lakást értékegyeztetéssel és költöztem jó messzire.

Egészen más volt a sajátomat csinosítgatni.


És igen, öreg korunkban nem biztos, hogy tudunk fizetni albérletet!

2014. ápr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Vegyetek csak lakást hitelre, a banknak is élni kell valamiből :)
2014. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Egyre gúnyosabbak a válaszok, de mégis inkább a bankot gazdagítom, azért ,hogy végül

örökölhető legyen az ingatlan!

2014. ápr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
62%

" de mégis inkább a bankot gazdagítom, azért ,hogy végül

örökölhető legyen az ingatlan!"


Még egyszer akkor: albérletben is lehet spórolni.

Mindenképp fizetsz valakinek "feleslegesen". Vagy a banknak kamatot, vagy a tulajdonosnak bérleti díjat.

Hol ez, hol az éri meg jobban. Nem fekete és fehér a kérdés.

És nem nyugdíjas korról van szó, hanem elsősorban fiatalokról. Ha 30-40 évet dolgozol és albérletben élsz de mindig raksz félre akkor öreg korodra akár sajátot is vehetsz. Vagy örökségnek pénzt hagysz és nem ingatlant...

2014. ápr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!