Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Te melyiket választanád?...

Te melyiket választanád? Lakás vagy függetlenség?

Figyelt kérdés

A párommal a következő hónapban költözni akartunk a szüleimtől, mivel itthon már szinte tarthatatlan a helyzet, anyám és a húgom is el akarnak paterolni minket innen, nehezítik az életünket...stb. Nagyon nehezen bírjuk idegekkel, ráadásul a párom külföldön dolgozik (határ mellett élünk), én is oda ki készülök, jobb lenne nekünk ott. Viszont borzasztóan drágák ott az albérletek, és mivel csak egy kocsink van, mindenképp nagyobb városba kellene költöznünk. Én most államvizsgázom egyébként, ezért 1 éves kihagyás után csak most kezdek majd el újra dolgozni, de úgy gondoltam, akkor egyből a nagyvárosban keresek munkát és a párom is átjön oda dolgozni. Ott bérlünk egy lakást, amire elmegy az egyikünk fizetése, a másikból meg eléldegélünk. Csakhogy az eddig félretett pénzünknek a 70-80%-át elvinné a költözés, a kaució (ami sok helyen 2000-3000 euro), és a nemkívánatos ügynöki jutalék, amit a lakások nagy részénél meg kell fizetni, az is 1000-1500 euro körül lenne, plusz ugye be is kell rendezni a lakást. Így nem maradna egy fillérünk sem, félretenni sem tudnánk még 1-2 évig.

A baj ott van, hogy hosszú távon nem akarunk abban az országban maradni, így az egészet kidobott pénznek érzem, egy messzebbi országban képzeljük el az életünket, ahova 4-5 éven belül költöznénk. Ráadásul a párom új szakmát tanul, amivel lehet költözni is kéne 1-2 éven belül országon belül is.

Viszont most adódott egy lehetőség, amit a párom családjának köszönhetünk. A párom kapott a nagyszüleitől egy összeget, aminek segítségével közel 3 millió forintunk van a párommal összesen. Ehhez jön még az is, hogy 1-3 hónapon belül elkezdek dolgozni, én is teszek félre, a párom is, de csak így, hogy a szüleimnél élünk! Ha elköltöznénk, szerintem semmink sem maradna. De ha maradunk még egy évig, ketten úgy 1.5, akár 2 milliót is félretehetnénk még, plusz a párom szülei segítenének (már volt róla szó) úgy 1 millióval, de szerintem ilyen esetben az én szüleim is adnának bele valamennyit, így legalább 5-6 millió összejönne. A határ mellett nézegettünk lakásokat, 8-9 millióért láttunk egész jókat, így csak 3-4 millió hitel kellene, amit 4-500 ezres fizetéssel és 50-60%-os önerővel szerintem fel tudnánk venni (esetleg rakhatnánk Fundamentát vagy van első lakásra támogatás?!). A lakást felújítanánk, majd kiadnánk az itteni árakon (80-100ezerért ki lehetne), így a törlesztő nagy része mehetne a bérleti díjból. 5-6 év múlva miénk lenne a lakás, így a bérleti díj már tisztán a miénk lenne. És akkor legalább van egy lakásom, érzem, hogy van egy pont, ahova mehetek, ha kiraknak az otthonomból (anyám már most próbálkozik vele, ezért "necces" a helyzet). Nem tudom hogy döntsünk, mert nagyon nehezen bírjuk itt és egy év elég hosszú idő. Folyamatosan romlik a kapcsolatunk szinte mindenkivel itthon, senkire nem számíthatunk, viszont így félre tudunk tenni és talán a család egyik autóját is elvihetném dolgozni, így azzal sem lenne gondom legalábbi addig. A kérdés, hogy mit csinálunk a lakás vásárlása után, míg törleszteni kell? Lenullázódik a számlánk, fizetnünk kell a hitelt, mi meg Európa másik felébe akarunk költözni 4-5 éven belül?! Annyira keszekusza minden, ti mit tennétek? Tűrnétek még egy évig vagy lépnétek, amint lehet, hogy végre nyugodt életetek lehessen, anyagilag nehezebb, de lelkileg egészségesebb légkörben?


2014. máj. 9. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
És a határ mentén nem tudnátok albérletbe menni?Sokkal egyszerűbb lenne.Mindketten járnátok ki dolgozni,itthon fizetnétek albit,ami sokkal olcsóbb.
2014. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

szép-szép, hogy te kiszámoltad hogy X fizetés, X hitel, X kamat, X kiadás stb.

és HA HA nem lesz munhka? nem ennyiért? változik a kamat?

2014. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Függetlenség
2014. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, a mai világban semmit sem lehet előre biztosra tudni. De így legalább megvan az esélyünk valamire, viszont ha 1 hónap múlva kiköltözünk külföldre, akkor biztosan elmegy az összes félretett pénzünk. A határ melletti bérléssel egy nagy problémánk van (azon az "apróságon" kívül, hogy senki nem fogad el háziállatot, ami nekünk alap lenne, de hát egyszerűen a magyarok ilyenek...) szóval az a fő gond, hogy nincs kocsim, amivel eljárhatnék. A közel 3 millióból alig valami az enyém (párszázezer), ami max. egy csotrogányra lenne elég. Ezzel a kocsi dologgal a párom munkatársa is befürödte (olcsó kocsit vett, jól rá is fizetett nem keveset), én nem szeretnék, amíg nincs megfelelő anyagi hátterem.
2014. máj. 9. 16:21
 5/6 anonim válasza:
minek kell szüleidnél lakni? miért nem költözik haza? gondolom ez a konfliktus forrása? miért nem lehetett várni az összeköltözéssel addig amíg futja rá?!
2014. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem ez a forrása, hanem anyámnak meg a testvéremnek a természete. Ők még a jó Istent is kitúrnák a helyéről, ha tehetnék.
2014. máj. 9. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!