Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik láncfűrészek robusztusa...

Melyik láncfűrészek robusztusabbak?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik láncfűrészek robusztusabbak, a Stihl vagy a Husqvarna ? Kinek mi a tapasztalata, melyik bírja jobban a strapát ? Inkább a kisebb modellek érdekelnének. Előre is köszönöm.
2014. szept. 14. 19:26
 1/4 dirtboy ***** válasza:
100%

úgy érted külső behatásokat?

mind a kettő ma már műanyag házas.


én kb 7-8méterről ejtettem le 031AV-t semmi törés nem lett,az alapjárat újra lett állítva és ment tovább a munka.

maiak már törnének az tuti.


ha meg úgy érted hogy melyik bír tovább dolgozni az meg attól függ hová lett tervezve a fűrész.

ezeket külön kategóriába is szokták pakolni és az áruk is mutatja hogy pár órás melóra van vagy akár egész napos erdészeti munkát is bír,hűtő bordájuk is sűrűbb.

2014. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy általánosságban azt szokta mondani a profi felhasználók 3/4-e, hogy a Husi már vagy 10 éve jobb. A Stihl nagyon elment a könnyítés irányába, ami a tartósság rovására ment.

Természetesen, ahogy az első is írta, nem mindegy, hogy melyik gépet melyikkel hasonlítjuk össze, mert nem minden fűrész van profi felhasználásra tervezve. Tehát hasonlót a hasonlóval versenyeztetve áll meg az első bekezdés.


Amúgy valamit az is mond, hogy a Mercedes luxusterepjárójának reklámjában, ahol mindennek az extra minőségről és a tartósságról kell szólnia, a favágó már nem Stihl fűrészt használ, hanem a szintén jobb és szintén német Dolmart...

2014. szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a Stihl már nincs ott a legjobb márkák között, csak hogy vannak már nála is jobbak.
2014. szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. az AV modellek rendesen megvoltak csinálva, azt tudom hogy a kategoriátol függ, hogy melyikkel birsz tovább dolgozni. a kis kategoriára gondolok, például a Stihl ms230 model nagyon jol birja a munkát, nem igényel nagy odafigyelést/karbantartást. igaz hogy azt mondják sokan, hogy a Dolmar lekerülte a Stihl-t. én nem rég vettem meg az első benzines láncfűrészemet a Stihl ms211 c-be modelt, fák gondozásához és tüzifa apritáshoz vettem. én azért választottam a Stihl-t és nem a Husqvarna-t mert az van szinte mindenkinek a faluba, Husqvarna alig 4-5 db van.
2014. szept. 16. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!