Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan "szokhatok" le erről?...

Hogyan "szokhatok" le erről? Többi lent.16/F

Figyelt kérdés
Nos elég nagy rumli szokott lenni a szobámban, ami akkor szokott kellemetlen lenni, ha valaki eljön hozzánk. A szüleim az ilyesmit nem szokták előre bejelenteni. Tehát. Hetente 2-3x is rendet rakok, de néhány óra alatt képes vagyok újra rendetlenséget csinálni. És természetesen mindig akkor jön hozzánk valaki, amikor éppen nincs rend. Próbáltam már, hogy "mindent azonnal a helyére", ami egy darabig működik, de pl. reggel ha sietek, akkor nincs időm. Hülyén hangzik, de így van. És kész, vége, borult az egész. Valaki nem tudna segíteni, hogy hogyan lehetne erről "leszokni"?
2014. szept. 20. 14:08
 1/7 supra01 ***** válasza:

:D

Nyugi, én is ebben a betegségben szenvedek :D

Szerintem lehetetlen ezen változtatni, de azért én is igyekszem.

Amiket lehetne csinálni:

kiselejtezed azokat a dolgokat, amire nincs szükséged és csak a helyet foglalja

a fő dolgaidnak csinálsz fix helyet és csak oda teszed le, sehova máshova

meghúzol egy szintet, amit szerinted még nem nevezel rendetlenséget (vagyis ami miatt a váratlan vendég nem ájul el) és amig ezt nem léped túl, jól érzed magad, de azt a szintet nem léped túl vagyis azután már nem pakolsz szét jobban

vészmegoldás, hogy ha a szüleidhez jön valaki, akkor a te szobádat nem mutogatják, mert minek kéne azt másnak megnéznie

veszel vagy készítesz olyan tároló dobozokat amibe bele tudsz pakolni olyan "lomokat" amit egyébként elől hagynál és ezt időnként selejtezed


Egyébként én azon szoktam csodálkozni, ha elmegyek valahova, ahol mindig rend van, hogy azok hogy tudnak így élni :D Nekem olyan, mintha mindig egy múzeumban lennék :D

Amúgy milyen a szobád, mekkora, mi okoz a legnagyobb nehézséget a pakolásban, mit hagy széjjel?

2014. szept. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :) Igazából mindent... Ruhákat, tankönyveket, cipőket. Na igen, szerintem sem kéne mutogatni csak 1-2 éve készült el a tetőterünk és állítólag mindig van változás :D Az én szobámban nincs, de azért mindenkinek látni akarja :D
2014. szept. 20. 15:30
 3/7 A kérdező kommentje:
*mindenki
2014. szept. 20. 15:33
 4/7 supra01 ***** válasza:

Én is pont így vagyok, mindenem szét van legtöbbször :D

De a könyveknek jó lenne egy nagy doboz és abba beledobálod ha végeztél a tanulással :D

A ruháknak jó lenne egy szék vagy szobainas és mindent arra halmoznál, akkor legalább egy helyen van, persze a szennyest egyből a fürdőbe kéne, vagy ahova szoktátok.

És igen a cipők, ez is nagy gáz, de ezt meg jó lenne, ha az ajtónál az előszobába tárolnád.

Nekem is sok cipőm van, és az előszobában tárolom már egy ideje, így a szobában egyel kevesebb a gond :D

2014. szept. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A könyveimnek van polc, de valahogy mindig a földön kötnek ki :D szobainasom nincs, székem van, de azért nem szeretem arra pakolni mert mindig akkor kell leülnöm rá (alig használom) amikor tele van ruhával :D fele be van szórva a szekrényembe, a többi a földön van. Plusz még a szennyes, de van a szobámban egy szennyeskosár, azt mindig odarakom :D a cipőket meg a szobám ajtajától 1-2 méterre tartjuk, de ugye itt van egyből a lépcsőnél és ahogy feljövök nincs kedvem táskástól mindenestől levenni a szobámban meg leveszem de nem szoktam kivinni :D tehát tisztában vagyok vele hogy alig több energia kéne mindent a helyén tartani mint ledobni a földre de valahogy nincs benne a zsigereimben :D és ez persze zavar. mondom, néhány napig tudom tartani ha nagyon megerőltetem magam :D
2014. szept. 20. 15:47
 6/7 supra01 ***** válasza:

:D:D:D

el vagyunk átkozva :D

szerintem nem lehet leszokni erről, max. javítani rajta valamit :D

2014. szept. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elképzelhető :D köszi a segítséget! :)
2014. szept. 20. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!