Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj a vegyestüzelés...

Mi lehet a baj a vegyestüzelésű kazánnal?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van a kazánunkkal, hogy mikor begyújtok, akkor a legfelső és a középső ajtón szivárog a fűst.Megnéztem, és mindkét ajtón az azbeszt szigetelés kopott ki. Megpróbáltam Mester hőálló tömítővel pótolni, de úgy néz ki, hogy az nem valami jó, mivel a hő hatására megkeményedik, és mikor nyitom ki a középső ajtót, kipotyog belőle.Most megpróbálok hőálló tömítőzsinort venni bele, csak azt nem tudom, hogy azt mivel kell beragasztani? A másik kérdésem az, hogy mitől lehet az, hogy mikor tennék a tűzre és nyitom ki az ajtót, ömlik ki a füst az ajtón? Lehet, hogy nincs megfelelő huzat? Már arra is gondoltam, hogy kihívom a kéményseprőt. Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 12. 10:40
1 2
 1/17 Józsi21 ***** válasza:
Ha eddig jól működött,akkor egy alapos kéményseprés megoldja a gondodat.Esetleg nézz bele tükörrel nincs-e valami beszorulva a kéménybe.
2014. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnézem majd tükörrel.
2014. nov. 12. 11:06
 3/17 anonim ***** válasza:

Így van, ha rendes huzata lenne, mindenféle tömítés nélkül sem füstölne az ajtókon.

Nézz be a legfelső ajtón, mennyi kormot, lerakódást látsz, nálunk itt szokott lenni a gond.

Meg ha megoldható, a kéménybe vezető (vas?)csövet is takarítsd ki.

Ha ezekkel nem oldódik meg, akkor meg kéményseprő kell mindenképpen, vagy vehetsz is akár kéményseprő szerszámot, mert külön kihívni a kéményseprőt nem ingyen van.

2014. nov. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Józsi21 ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz,miszerint csináld meg magadnak.Még csak annyi füznék hozzá,hogy kéménysprő alkalmatosságot magad is tudsz készíten ha van egy sodrott d.köteled,szálanként 50-70cm visszahajtod,a visszahajtást rögzíted es voalá kész a kotró.:-)
2014. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nálam a kazán-kémény összeköttetés volt eltömődve. A felső víztáskától nem fértem hozzá a kefével, de végül csőgörény-darabbal oldottam meg. Ez egy rugalmas rugó, a végét visszahajtva megkötöttem, így kaptam egy kb. csőátmérőjű hurkot. Mivel rugalmas, fel tudtam dugni a kéménybe, majd a végét akkus csavarhúzóval megforgattam. Később tökéletesítettem a szerszámot: a fúró-kéménycsatlakozás távra ráhúztam egy ötrétegű csövet, ami megvezeti, így csak a kéményben csapkod a vége.

Azóta tökéletes a huzat, nem füstöl.

2014. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem is a kémény-kazán összekötő füstcső a gyanús, mert van benne egy jó nagy kanyar, és valószínű, hogy ott lehet valami gebasz. Szereztem egy 5m-es kéménykefét, drótkefét, ha hazaértem neki is esek:-). Köszönöm mindenkinek a választ!
2014. nov. 12. 14:39
 7/17 anonim ***** válasza:
Ajtók tömitésébe azbeszt zsinórt kell tenni,ezt vizüveggel be lehet ragasztani .
2014. nov. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Józsi21:

Ez a drótköteles ötlet jó, van is nekem némi kallódó.

Hogyan rögzíted a visszahajtást? (Vannak ugyan ötleteim, de nem tudom, hogyan vizsgáznának a gyakorlatban.)

2014. nov. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Józsi21 ***** válasza:

8-as!Teljesen mindegy mivel rögzíed,dróttal bilincsel a lényeg hogy a visszahajtás végén alakíts ki egy kis kampót így nem csúszik ki vagy le a hurok.Ámbár ahogy vissszahajtod a drótot,azt is körbetekerheted a kötélen.

Viszont az ötös válaszoló megoldásán is gondolkozz el,az jobb megoldás az enyémnél-el is lopom-:-))

2014. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mint kiderült tényleg a füstcső szűkülhetett össze a lerakódástól, mert a kéményben van huzat. A kéménytisztító ajtón bedugtam az öngyújtót, és elfújta a lángot, tehát a kémény elvileg jó. Viszont a füstcsövet sehogy sem tudom kitisztítani.Megpróbáltam betolni rajta a kéménykefét, egy darabig megy is, de aztán ahol van a kanyar nem tudom tovább tolni, mert elhajlik. Most az jutott asz eszembe, hogy maradt még valamennyi ötrétegű aluplex cső, hogy annak a végére alkotok valami cucálóféleséget drótból, és azzal próbálok benyúlni, hátha az nem hajlik el. Jó lenne ha sikerülne, mert így nem lehet fűteni, a vizet képtelen vagyok 50 fok fölé nyomni, annyira nincs égés, csak füstöl. Ha kinyitom a kazán alján lévő ajtót, a felső kettőn elkezd szivárogni a füst. Tegnap vettem hőálló tömítőzsinórt is, Galco típusút 5mm vastagságút. Ezt tényleg csak vízüveggel lehet beragasztani? Mert ennek üvegszál az anyaga. Köszönöm mindenki válaszát!
2014. nov. 13. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!