Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj a vegyestüzelés...

Mi lehet a baj a vegyestüzelésű kazánnal?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van a kazánunkkal, hogy mikor begyújtok, akkor a legfelső és a középső ajtón szivárog a fűst.Megnéztem, és mindkét ajtón az azbeszt szigetelés kopott ki. Megpróbáltam Mester hőálló tömítővel pótolni, de úgy néz ki, hogy az nem valami jó, mivel a hő hatására megkeményedik, és mikor nyitom ki a középső ajtót, kipotyog belőle.Most megpróbálok hőálló tömítőzsinort venni bele, csak azt nem tudom, hogy azt mivel kell beragasztani? A másik kérdésem az, hogy mitől lehet az, hogy mikor tennék a tűzre és nyitom ki az ajtót, ömlik ki a füst az ajtón? Lehet, hogy nincs megfelelő huzat? Már arra is gondoltam, hogy kihívom a kéményseprőt. Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 12. 10:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én a kazán füstcsövének kanyarát úgy tisztítottam ki, hogy az ív külső oldalára fúrtam egy 16-os lyukat, azon egy meghajlított acéldróttal végig tudok nyúlni mindkét irányba, és le tudom lökdösni a felrakódásokat.

Aztán csináltam egy kúposra köszörült nagy csavart, amit belenyomtam a lyukba eltömíteni, előzőleg a fejét kifúrtam, és egy azon átmenő dróttal odakötöztem.


Józsi21: köszi, én is ilyesmiken gondolkodtam. A kémény kitisztításához kell.

2014. nov. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Józsi21 ***** válasza:

Kérdező!A kéménynek van húzása?Alsó tisztítónyílásnál próbáld ki agy ujságpapírral.Az ötös válaszoló alkalmatosságát nem tudud kivitelezni?

Esetleg a könyököt nem tudod levenni?

Hülye kérdés,de a tisztítóajtók(alsó,felső)a helyükön vannak?Bocs hogy ilyet kérdezek,de néha a hiba tök banális.

2014. nov. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mind az alsó, és mind a felső tisztító ajtó a helyén van, ezt ellenőriztem. Sajnos a könyököt nem tudom levenni, és nem is szeretném megfúrni, mert ehhez nem igazán értek. A kéménynek van huzása, mert ha az alsó ajtónál meggyújtom az öngyújtót a huzat elfújja a lángot, de a kezemmel is érzem a levegő áramlását. Sajnos a mesterember, aki a füstcsövet csinálta, nem gondolt arra, hogy valaha eltömődhet a cső. A kéménykefével valameddig be tudok menni rajta, de a kanyarban elakad, és nem tudom tovább nyomni. Délután megpróbálom, hogy aluplex ötrétegű csővel, ha a végére szerelek valami fejet, meddig tudok benyúlni. A másik dolog, hogy a kazánajtó tömítését is cserélnem kell. Van zsinórom, de hova kell tenni? Az ajtóra kell, amit kinyitok, vagy a tokján lévő vájatba? Kell-e hozzá vízüveg, vagy csak be kell tenni?
2014. nov. 13. 10:16
 14/17 Józsi21 ***** válasza:

Sajna zsinóros témában nem tudok tanácsot adni,de szerintem ha jól van a kéményed méretezve akkor az ajtóra nem fog kelleni a szigetelés Az enyémen sincs mégsem füstöl.

A könyökre viszont esetleg egy hozzáértővel(lakatos ezermester)csináltatni kellene egy tisztító ablakot,már csak a jövőre való tekintettel is.Egyszerübb lenne az életed,mert csak kinyitnád,és már ki is takarítod.

Ha téglakéményed van az is elképzelhető,hogy egy tégla-vagy vakolatdarab zárja el a füst útját.

Esetkeg ha nagyon fáztok vegyél 10-20kg brikettet az ideiglenesen megteszi,míg rendbe hozod a kéményt.

2014. nov. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Józsi21 ***** válasza:

Valami ilyesmire gondoltam:

[link]

2014. nov. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy sikerült megoldani a problémát. Jó alaposan kipucoltam a füstcsövet egy erősebb kefével, és már jó a huzat. Fűtés közben szórtam a parázsra Konix-ot is, remélem, hogy a maradék lerakódást feloldja majd. Az ajtó mellett egy picit még így is szivárog a füst egy picit, de azt meg ma szigetelem a hőálló zsinórral. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2014. nov. 14. 10:10
 17/17 Józsi21 ***** válasza:

Örülünk!:-)

Esetleg ha tanácsolhatok még valamit:nézd meg nem bukott előre egy kicsit a kazán(Engem zavarna,ha ott füstölne a kazán ahol nem volna szabad.Ám lehet,ha leég a korom megszűnik ez a gond!)

Bocs az okoskodásért!

2014. nov. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!