Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha valaki extrém téli hálózsák...

Ha valaki extrém téli hálózsákban alszik otthon, akkor megteheti ezt?

Figyelt kérdés

Ha valaki otthon hálózsákban akar aludni, mert így nem kell fűteni, akkor télen kibírja, hogy nem fagy meg? Nem fog tüdőgyulladást kapni?

+16 fok van fűtés nélkül, ezt ki lehet bírni egy olyan hálózsákban, ami téli túrázóknak van? Tízezreket spórolhatnék minden évben ezzel.


2015. jan. 31. 12:56
1 2
 1/16 anonim válasza:
75%

próbáld ki oszt möglátod!

nem adok két hetet, inkább fűteni fogsz, csak a zsákban ne kelljen aludni.

de ha így gondolod, és csak folytatom a gondolatmenetedet, a házat is eladhatod, mert a szabadban is tudsz aludni a hálózsákban.

2015. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
amúgy nem te vagy az aki pár tízezer ft-ból akar évekig megélni és még kérdést is írtál ki?
2015. jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Sőt, az is simán jó, ha nadrágban és pulóverben alszol takaró alatt. A 16 fok lazán kibírható.


te vagy a túlélő gyerek pár kérdéssel ezelőttről? :D

2015. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Zoli, te vagy?

Már visszakötötték a netet?

Mert itt is a környéken van egy ilyen srác, pont így gondolkodik.

2015. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

ma 13:03 és ma 13:07 De igen.

ma 13:09 Nem.

Amúgy meg miért nézitek elmebetegnek azt, aki munka hiányában minimumra akarja csökkenteni a kiadásait?

Ha 400 ezret kereső budapesti informatikus lennék én sem gondolkoznék ilyenen, de egyelőre nincs munkám és olyan helyen lakom, ahol nincs is munka, amíg nem találok, lehet, hogy évekig is így kell élnem. Ez nem nevetséges, hanem szomorú. A hálózsák 12 ezer Ft, 2 hónap alatt megtérül a fűtésszámlámon, szerintem ez racionális dolog.

2015. jan. 31. 13:19
 6/16 anonim válasza:

és egész nap a hálózsákban leszel, vagy napközben mit fogsz csinálni?

mert ha kijössz a zsákból egyből érzed majd a hideget.

amúgy meg ha egy lakást vagy házat nem fűtesz, hiába szigetelt, mint ahogy azt a másik kérdésedben írtad, pár hét alatt a környezete hőmérsékletére kihűl.

és bizony 2- hét azt majd 4-5 fokban leszel egész nap, hidd el, nem olyan buli!!!!

2015. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
27%
És egy hét múlva a 3-4 fokos lakásban fogsz zuhanyozni, főzni, tévézni, meg minden? Az kemény lesz.
2015. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ne mondjátok már, nem voltam itthon egy hónapig decemberben, +16 fok lett 1 hónap múlva fűtés nélkül, mikor hazaértem. Milyen 4-5 fok?
2015. jan. 31. 13:28
 9/16 anonim válasza:
100%

Persze, hogy megteheted, nem vagy köteles fűteni. Egyébként sajnos sokan élnek így. Bár nekem van egy félszuterén lakásom, ami egy bérházban van, nincs mellette fűtött helyiség, kb egy méterre van a padlószínt a földszint alatt, abban is télen fűtés nélkül nem ment 15 fok alá a hőmérséklet, én is úgy gondolom, egy ház azért jobban kihűlhet. Ezen kívül hosszú távon nem tesz jót a háznak is, főleg nedvesebb időben, penészedik stb.

De elméletileg teljesen kivitelezhető, amit írsz, hogy mennyire komfortos, az már más kérdés.

2015. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne fűts, ha nem akarsz, magánügyed, nem szabályozza törvény. Abban alszol, amiben akarsz, de 16 fokban lehetetlen megfagyni. Nálam 15 van, bekapcsolt ventilátor és vékony nyári takaró a felszerelésem, sosem volt tüdőgyulladásom.
2015. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!