Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Birtokon/tanyán élők! Ha a...

Birtokon/tanyán élők! Ha a kutyákat lefújják/agyonlövik, magas/tömör kerítésen átmásznak, mi a leghatékonyabb védelem, hogy már magára a telekre SE jöjjenek be?

Figyelt kérdés
Akár otthon van valaki a város, vagy faluszéli Isten háta mögötti birtokon/tanyán, akár napokig senki (maximum etetni jár be napjában kétszer valaki, de a nap további részében továbbra is csak az üres házak és az állatok)?

2015. dec. 4. 20:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A megtévesztés. Úgy kell kialakítani a környezetet, hogy ne akarjanak bemenni.

Az épületekben ki/be kapcsolt világítás, többféle méretű kutya (képezve), kiszámíthatatlan időpontokban megjelenő emberek, saját fantázia szerint bármi.

2015. dec. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyomozók szerint is a nagyon magas,zárt kerítés a betörők kedvence.
2015. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
Állítólag a fekete kutya sokat segít. (jobban félnek tőle, mert "ördögi")
2015. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Én már a kérdést sem értettem (bocsi) :S Amúgy az előzőnek igaza van, a fekete kutyától tényleg "ördögiek": [link]
2015. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Ha már a nagyon magas kerítés is inkább csalogató, mint hasznos, a komondort, kuvaszt is lemészárolják (meg ugye hófehérek), akkor mégis mivel lehet őket távoltartani?!


Nem akarom elhinni, hogy nincs semmi hatékony módszer az irreálisan drága élőerős védelem helyett!

2015. dec. 4. 23:28
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, de legális(abb) módszerre lenne szükségem. :D


Előtted író mit nem ért? Már magánál a kérdésnél ügyeltem, hogy az mindenre kiterjedő legyen.


Pontosításnak pedig ott a kiegészítés alatta.

2015. dec. 5. 00:01
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Mozgásérzékelők, de nem fontos lámpát kötni rá, gyakorlatilag bármilyen elektromos dolgot el indít, csak kell egy kis fantázia hozzá, pl hangszórót ami lejátszhat valamilyen hangfelvételt, akkor mellé mehet stroboszkóp is, lényeg valami szokatlan dolog legyen amin meglepődnek, szünetmentes tápról is mehet akár ez az egész rendszer ha ne adj isten sikerülne áramtalanítani a betörőknek, vagy még most a végére jutott eszembe, a mozgásérzékelő vezérelhet akár egy öntözőrendszert is (mosógépből lehet kiszerelni ilyen öntartós kapcsolót hozzá), egy hideg zuhany elég kellemetlen, plusz még mellé amiket fentebb leírtam. Akkor vezérelhetsz így akár légvédelmi szirénát az mocskosul hangos.
2015. dec. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Szögesdrót a kerítés tetejére, riasztó.
2015. dec. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos a gyakorlatban legális módszer nincs, ami működne. Részeredményeket el tudsz legálisan érni, de a bűnöző bőrét védik a törvények. Tőlem loptak vasat, raboltak ki. Az előbbi esetben meg tudtam mondani az elkövető lakcímét. Felhívták a figyelmemet a rágalmazás c. passzusra, valamint arra, hogy ha nem akarok kést a bordáim közé, akkor gyorsan jelentsem ki, hogy tévedtem...
2015. dec. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Akkor az mégis hogy lehet, hogy Britanniában, vagy az Egyesült Államokban emberek egész armadája lakik harminc-ötven hektáros városoktól távoli telkeken (vagy akár pl. Londínium "melletti" kúriákban/villákban) élőerős őrzés nélkül, és nem kell félteniük egy cseppet sem az életüket/javaikat?! Sokszor hetekre eltűnve?!
2015. dec. 5. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!