Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gumis lesz a szomszédom, de...

Gumis lesz a szomszédom, de nem akarom. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A szomszédom eladta a házát, az új tulaj állítólag gumis vállalkozást akar működtetni mellettem. Nem tetszik egyáltalán az elképzelés, hogy a nyüzsgést, zajt, légcsavarozó hangját hallgassam egész nap. Tehetek ellene, hogy ne működjön a terve? Megvétózhatom, mint szomszéd?
2016. márc. 18. 21:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem egy olyan tevékenység,mint egy lakatos műhely .

A napi nyitva tartásba bele lehet szólni .Azaz este 10 után már nincs meló.

2016. márc. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
79%
Költözz el
2016. márc. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Amennyiben nem vét semmi ellen, az engedèlyeket megkapja akkor max egy strigula lehetsz a "köcsög a szomszédom" rublikában.
2016. márc. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Telepengedély kell neki, nem biztos, hogy lakóövezetben megkapja. A jegyzőnél érdeklődj.
2016. márc. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Jogos(nak tűnik) s felháborodásod...

...de...annak figyelembe vételével, hogy én könnyen beszélek, azt javaslom, közelítsd meg másként..ha nem mutatkzik be, ha nem kedvesen áll hozzád, akkor az jelent valamit, de még mindig ne lépj..


ha viszont korrekt bemutatkozás, előre elnézést kér, de élnie kell valamiből, akkor könyveld el, hogy ezt is meg kell szokni..

előre felesleges izgulni, mert lehet, hogy nem lesz nagy forgalma, vagy a pincében kokaint termel, és ez csak álca, stb...stb..


előre felesleges haragost kiáltani, légy inkább barátságos, kedves...az előny nálad lesz...

adj neki fél évet, aztán kiderül, hogy karácsonykor együtt ünnepeltek, vagy a bíróságon ordítoztok..


én a békességet javaslom...

2016. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

ezen csak pislogok... akkor, ha egy műhely lesz az ember szomszédja, mit számít, hogy a tulaj kedves ember vagy sem?

pont letojnám, már bocsánat, hogy előre bemutatkozott-e vagy sem. semmi köze a témához, és semmin nem változtat.

az állandó forgalom, zaj, az nem változik, ha kedves a tulaj. semmiféle előny nem lesz ezáltal a szomszédnál!

nyáron nem tudja kinyitni az ablakot, nem tud kiszellőztetni.

nem tudom, ki hogy van vele, de számomra a gumi kegyetlen büdös. valami gusztustalan. áruházakban rosszul is vagyok, mikor szezonja van a gumicserének évente 2x, és belengi a levegőt a gumiszag.

Ki akarja ezt szagolni örökké? Én biztos nem akarnám.

És attól, hogy a nyitás előtt Kiss Jóska bemutatkozott nekem, nem érezném jobban magam.

2016. márc. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

nem is neked kell bemutatkozni..a kérdező majd eldönti..mindenesetre tény, hogy ha tetszik, ha nem, jön a gumisszomszéd...

...ő ne fogadja kivont karddal, ráér akkor kekeckedni, ha baj van..más világ van ám..csak szólok...


leht durván is kezdeni, de ha a gumis mindent levajazott, akkor csak a rossz viszony állandósul..


te meg a tanácsaiddal nem állsz mellette..csak itt osztod az észt..már ha annak nevezhető.


Van egy-két barátságos megoldás, de majd a kérdező megoldja..én nem akarom itt részletezni, legyen az ő gondja.

2016. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Nem osztom azt, azt inkább te teszed.

Nem állok mellette? mert az a cél? NEM.


Nem tudod értelmezni a leírtakat.

Nem úgy kell felfogni, hogy oda megy a gumis, és ide jön hozzám bemutatkozni. Jó lenne értelmezni...

Szóval gyengébbek kedvéért: ahol lesz a gumis, OTT ha megy bemutatkozni, azzal semmi sincs előrébb.

Hiába a kedves hozzáállás, nyilván senkinek nem célja a rossz viszony, de a kedvességtől még ott lesz a zaj meg a bűz.


Nem kell ám egyből elfogadni, hisz még meg sem történt.

Remélhetőleg jó esély van rá, hogy egy családi házas, kertvárosi környezetben nem kap engedélyt ilyen tevékenységre. Nem mindenki tudja "lezsírozni", és nem is lehet mindenkit megvesztegetni. Már rossz, ha ebből indulsz ki. Mondjuk sok mindent elárul...


Még egyszer: nem osztottam azt észt, hanem véleményt írtam.

Engedd már meg kérlek, hogy leírhassam a véleményem, elvégre szabad országban élünk, nem?

Nem bírod elviselni, ha másnak más véleménye van, és ilyen bunkó stílusban támadsz...gratulálok!

2016. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez falu ahol lenne a gumis?

Tudhatnád nem egyszerű a bejárás szomszédos városba dolgozni.

Faluba tudsz neki jobbat ajánlani, itt a lehetőség, és nem lesz gumiszag...

Ha nem akar ujjat húzni a hatóságokkal, megfelelő engedélyeket kér.

Meg kell élnie valamiből!!

Bejárás, és meg is kapja. Főleg ha már bejáratott " cég ".


Bemutatkozást pedzette valaki. Szerintem be fog. Jó viszony fontos neki.

Illene jeleznie a 100 m re levő szomszédaival, otthon fog dolgozni, szezonális gumicsere. Elsősorban.

Van autód? Nem kell messzire menned! Ez is valami...

2016. márc. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Hagyd az etikettet, ez jogi dolog. Az engedély kiadását kell megakadályoznod. Annak nézz utána, mitől függ az.
2016. márc. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!